Спирала за нераждали жени?

  • 2 793
  • 2
  Здравейте, от доста време насам се опитвам да събера информация за различните видове спирали, защото ми се иска да си сложа. Основният проблем според мен е, че не съм раждала, а съм чувала от гинеколози, че не е добре да се поставя спирала на нераждала жена. Знаете ли защо е така? Пробвала съм да пия противозачатъчни - резултатите бяха плачевни. На 26 години съм. Чела съм, че спиралата е сред причините и за по-обилен месечен цикъл, вярно ли е? Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
Аз не съм си слагала спирала, но доколкото зная не се поставя при нераждали жени, защото може да намали шанса за забременяване след махането й - все пак се поставя на шийката на матката. Но не зная дали тове е вярно - аз лично имам приятелка, която е била със спирала преди да роди и не е имала проблем. Относно цикъла - да, увеличава се доста и става по-дълъг. Аз в момента се колебая дали да си сложа....
А какъв е бил проблема с противозачатъчните?
Виж целия пост
# 2
Имала съм 3 спирали след раждането. Не е препоръчително за нераждали жени, защото имаопасност от инфекция  или срастване . То и за раждали я има, но се приема че рискът е по-малък. Цикълът се удължава. А моите след второто раждане матката ми ги изхвърли сама. Пробвай с презервативи или диафрагма, но не и спирала. Не мисля ,че си струва риска. По добре непланирана бременност, отколкото да не забременееш никога Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия