Колко време важи направление за специалист?

  • 11 738
  • 11
Извинявам се ако вече има тема, но при търсенето не открих. Embarassed
В мрежата като цяло срещнах следните срокове 29, 30, 40 и 45 дена.

Моето направление е от 4-ти март, но още не съм намерила време да отида на лекар. С детенце е трудно, струпаха се много неща, трябва и мъжа ми да организирам и времето си мина.

Имам спомени, че важи 45 дена, а аз най-рано по-другата седмица мога да отида след 7-ми април. Ако важи 45 дена ще успея, но ако е само 1 месец, много ще ми е притеснено от личния лекар, че и без това трудно дават направления.

Някой знае ли със сигурност колко важи?
Виж целия пост
# 1
Аз знам от мойта лична лекарка , че важи от дата до дата в рамките на 1 месец - твойто е от 4 март, значи важи до 4 април включително. Peace
Виж целия пост
# 2
30 дни
Виж целия пост
# 3
Момичетата са прави ,моя е грешката,когато питах ставаше въпрос за втори преглед.
Виж целия пост
# 4
Важи 30 дни , а за вторичен е 45 дена от датата на първичния преглед
Виж целия пост
# 5
Точно така. Peace 30дни.
Виж целия пост
# 6
Медицинското направление за консултация или провеждане на съвместно лечение може да се ползва до 30 календарни дни от издаването му. Срокът за извършване на вторични прегледи от изпълнител на СИМП е до 45 календарни дни от датата на извършване на първичния преглед.
от тук
-Права на пациента
  - Достъп на пациента до медицинска помощ
Виж целия пост
# 7
И аз като другите момичета ще кажа, че направлението важи 30 дни. Намери време до края на другата седмица да го използваш.  Peace
Виж целия пост
# 8
Извинявам се ако вече има тема, но при търсенето не открих. Embarassed
В мрежата като цяло срещнах следните срокове 29, 30, 40 и 45 дена.

Моето направление е от 4-ти март, но още не съм намерила време да отида на лекар. С детенце е трудно, струпаха се много неща, трябва и мъжа ми да организирам и времето си мина.

Имам спомени, че важи 45 дена, а аз най-рано по-другата седмица мога да отида след 7-ми април. Ако важи 45 дена ще успея, но ако е само 1 месец, много ще ми е притеснено от личния лекар, че и без това трудно дават направления.

Някой знае ли със сигурност колко важи?
Ако все пак не ти стигне времето, мисля че имаше вариант да презавериш стария талон с нова дата - но това вече трябва да го направи лекарката.
Виж целия пост
# 9
Направлението за консултация и съвместно лечение (както и всички видове направления: за хоспитализация, за медико-диагностична дейност) важат 30 дни от датата на издаването. След първия преглед от съответния специалист, за когото е издадено направлението, в рамките на 45 дни могат да се провеждат вторични прегледи на база вече издаденото направление. Броят на вторичните прегледи не е фиксиран, те са по препоръка на специалиста.
Виж целия пост
# 10
Стигна се до еднозначен отговор, благодаря на всички включили се момичета!  bouquet
Виж целия пост
# 11
Извинявам се ако вече има тема, но при търсенето не открих. Embarassed
В мрежата като цяло срещнах следните срокове 29, 30, 40 и 45 дена.

Моето направление е от 4-ти март, но още не съм намерила време да отида на лекар. С детенце е трудно, струпаха се много неща, трябва и мъжа ми да организирам и времето си мина.

Имам спомени, че важи 45 дена, а аз най-рано по-другата седмица мога да отида след 7-ми април. Ако важи 45 дена ще успея, но ако е само 1 месец, много ще ми е притеснено от личния лекар, че и без това трудно дават направления.

Някой знае ли със сигурност колко важи?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия