Тракийци искат отлагане погребенията на l

  • 577
  • 4
Не мога да повярвам, че може да се случи такова нещо - Тракийското дружество в Бургас е поискало отлагане на погребенията на моряците от кораба "Ванеса", за да могат да си изкарат на спокойствие концерта по случай Деня на Тракия  Sick Изобщо не симпатизирам на кмета на Бургас, но ми се струва адски нагло да искаш отлагане на 7 погребения, за да можеш ти и един файтон твои приятели по чашка да тропнете хорце в някое читалище.

Пускам целия материал от Нюз.бг


"Това е безочие. Така кметът на Бургас Димитър Николов коментира писмото на тракийското дружество Антим І, изпратено до общината.

В него тракийците протестират, че заради траура по повод погребенията на моряците от „Ванеса" са отменени празненствата по повод Деня на Тракия.

Въпросът е: защо на 26-ти март? Телата на моряците пристигат на 24-ти. Очевидно 25-ти (Благовещение) не е подходящ за траур.

Но какво пречи да се отложи погребението с още един ден и да бъде на 27 март?

Та нали са изминали почти три месеца от злощастното събитие, толкова ли е фатален още един ден? - питат в писмото си тракийци.

Извинете се не на мен, а на близките на загиналите моряци, призова кметът Димитър Николов в отговор на това писмо.

В позицията незнайно защо, продължава Николов, не беше споменато, че се отлага не днешното честване на паметта на тракийците (то ще се състои в 18 ч. днес с поднасянето на венци и цветя), а концерта в деня на траур.Не се споменава, че общината предложи концертът да се реализира на следващия ден, на което получихме категоричен отказ.

Писмото на тракийци завършва така:

"О, неразумний юроде!", така ще бъде, щом позволяваш толкова безропотно да те тъпчат и да унищожават твоите изконни български ценности.
Продължавай така да мълчиш като вол в хомот и "българското" правителство ще ти отмени и Великден, и Гергьовден, и Денят на Съединението, и Денят на Независимостта, и Коледа... да изброявам ли още?
Няма смисъл. По-добре си потърси ходжа да те обреже и плат за тюрбан, а от някое бракувано червено знаме си уший фес, че белким си спретнеш една хубава чалма - ще ти подхожда!"

В отговорът си кметът Николов заявява още:
Най- много ме заболя от предложението - не концерта, а погребенията да бъдат отложени с един ден.
Това е пошло и обидно. Безумията относно съветите за чалми и търсенето на ходжи няма да коментирам. Под нивото ми е."


Виж целия пост
# 1
направо безочливо от страна на Тракийците #Crazy
Виж целия пост
# 2
Уф, знам ги аз тез образи от тракийското дружество в Бургас. Не е хубаво да се говори така, ама възрастта не прощава. Просто някои хора с годините се концентрират само върху себе си и си мислят, че слънцето изгрява заради тях.
Виж целия пост
# 3
 Тия тракийци ги свързвам с другите малоумници-Скат и Атака, почти съм сигурна че някой от техния екип го е писал това писмо.Фереджетата и тюрбаните просто са им запазена марка.
Виж целия пост
# 4
Много грозна история.
Просто не мога да повярвам, че се случва в град, в който всеки човек има или роднина, или близък познат, който да е по корабите.  Sick
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия