Частно училище Васил Златарски

  • 48 773
  • 99
синът ми е в 7 клас и проучвам освен т. нар "елитни държавни гимназии" и частни такива. Чувала съм добри отзиви за това училище, но искам да чуя мнение на родители, чиито деца  вече учат там или са били.
Струва ли си да кандидатства и в случай че го приемат да учи там.
Виж целия пост
# 1
ако искаш питай в темите - Клуб... http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=278827.140 или в другата "Съвет за добро ЧУ"
Виж целия пост
# 2
Ана-теди, и да питаш няма кой да ти отговори, за съжаление. В този форум досега не е писала нито една мама, чието дете учи в частно средно училище. Аз също се опитвам да събера отзиви за частните училища след 7ми клас, защото нещо `елитните` държавни не ми се нравят, но за съжаление досега не мога да намеря такива. Даже пусках питанка и в клуб Училище в Дир-а, но не получих нито един отговор за което и да е училище. Ако искаш заповядай в темата за седмокласниците в този форум. Там си споделяме с майките, коя каквото знае и си помагаме.
Виж целия пост
# 3
питайте edu_daddy Simple Smile Той всичко знае, надявам се да се включи и тази вечер в темата ни "клуб..."
Виж целия пост
# 4
Дъщеря ми е в 10-ти клас в това училище. Доволни сме като цяло. Както децата , така и учителите са добре подбрани, има ред и т.н. Сред преподавателите има много добри попадения-интелигенти, желаещи да предадат знанията на децата, да ги увлекат, уроците се преподават с желание , а не да се отбие номера.Имаше проблем с учителите по английски, но сега мисля ,че го решиха-преподава им англичанин и се редуват с български учител.Детето е доволно , но да не забравя да ви кажа , че ходи и на частни уроци по английски при една прподавателка от 1-ва англ.гимназия /това защото дъщеря ми иска да е МНОГО добра в езика/ и на математика - при една учителка от СМГ -това пък защото математиката не й върви много и въобще не внимава в час и разчита само на частните уроци.  За международната диплома се оказа, че е по скоро ненужна , отколкото я рекламират. Кой знае каква полза от нея няма, само това че децата учат и се ангажират много добре по време на обучението си /това е мнението и на моя позната, чието дете завършва тази година 12 клас в IB и синът й ще продължи в чужбина ,но не с тази международна диплома , а с българската .Ами това е ако имаш повече въпроси пиши на лични.
Недостатъци : нямат стол или добре заредена лавка - продават боклуци и децата са принудени да си носят сандвичи от къщи, защото часовете продължават до към 2 следобед.
Виж целия пост
# 5
Станивел, благодаря, че се отзова. Много ценно мнение, поне за мен.
Искам да те питам, ако ти ги знаеше тези неща за училището предварително, би ли записала дъщеря си там отново?
Виж целия пост
# 6
На въпроса дали бих я записала при положение , че знаех недостатъците - мисля, че да. Самата тя беше предубедена в началото към частните гимназии, но после е споделяла, че се радва че е в това училище. Най-близките й приятелки от 7-ми клас са в 1-ва англ.гимназия и в испанската и тя може да сравни и прецени разликите. Догодина няма да е в IB клас и тогава ще видим дали сме доволни от преподавателите. Надяваме се всичко да е наред. Само да добавя, че децата са добре подбрани, става въпрос като интелект.
Виж целия пост
# 7
благодаря на Станивел за споделеното мнение, ще го имам предвид, все пак ще кандидатстваме и там.
Виж целия пост
# 8
Миналата година дъщеря ми беше приета в Златарски и аз много се колебах преди да се откажа оттам. Но мястото, на което се намира ме убеди окончателно. Първо - това е шосе, по което колите се движат доста бързо. А всички знаем как пресичат тинейджърите ни завеяни. Аз лично 5 минути чаках пред пешеходната пътека, докато успея да пресека. Да не товорим, че кварталът като цяло не е гостоприемен за деца. Може би това ви се струва маловажно, но в крайна сметка детето ще прекара следващите пет години от живота си там и в път натам и не ми се искаше да и причинявам това. Освен това чувам за доста деца оттам, които взимат уроци по английски. Значи преподаването на езика не е на ниво.
Виж целия пост
# 9
Станиса, а къде учи дъщеря ти, ако не е тайна? Извинявай, ако си писала някъде, а съм го пропуснала. По принцип следя всички теми за образованието.
Виж целия пост
# 10
Дъщеря ми учи в Първа Английска гимназия. Повярвайте ми, много дълго се колебахме преди да я запишем там. Тя беше приета и в Дорис Тенеди и в Златарски. Дълги са аргументите, които наклониха везните към английската. Ако някой има интерес - ще ги изложа, защото всички ние в крайна сметка ги обсъждаме тези неща, за да намерим най-доброто за децата си.
Виж целия пост
# 11
Дъщеря ми учи в Първа Английска гимназия. Повярвайте ми, много дълго се колебахме преди да я запишем там. Тя беше приета и в Дорис Тенеди и в Златарски. Дълги са аргументите, които наклониха везните към английската. Ако някой има интерес - ще ги изложа, защото всички ние в крайна сметка ги обсъждаме тези неща, за да намерим най-доброто за децата си.

В държавната първа английска или в първа частна?
Виж целия пост
# 12
държавната първа английска
Виж целия пост
# 13
По въпроса за нивото на преподаване на англ.в Златарски наистина имаше проблем миналата година.Сега им преподава англичанин, от когото дъщеря ми е много доволна.Явно той е  преподавател с опит и тя казва ,че преподава по много различен от българите начин и тя много научавала от него. Частните уроци по англ. бяха, за да може да се подготви за формата на изпита за ниво Advance на Кембридж. Догодина пак ще продължи с частни уроци или курсове за поготовка за изпита IELTS. Това се налига защото това са изпити с определен формат и мисля, че няма  училище в което да ги подготвят за това, защото някои деца се явяват на изпитите на Кембридж, други на IELTS, трети на TOEFL, а четвърти на IB. В крайна сметка важно е детето да получи конвертируемо /ако мога така да се изразя/ образование.
Виж целия пост
# 14
точно така е. Не можем да очакваме тази подготовка да идва от училището, което и да е то.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия