Моля ви, лек за запушен нос от надута лигавица!

  • 16 043
  • 14
Моля ви, помогнете ми със съвет  Sad! Носа ми е тотално запушен, а днес УНГ ми забрани всякакви съдосвиващи лекарства. Не съм спала цяла нощ и тази се очертава същата  Sad! Кошмар е! Не помагат тампони с ракия, солена вода и лук  Sad!
Виж целия пост
# 1
Никой ли няма идея? Ох, много ми дотегна от тези моите глупости  ooooh!, ама какво да направя и аз  Tired!
Виж целия пост
# 2
        Ако си бременна е нормално да ти набъбне лигавицата и да си със запушен нос.Може и цялата бременност да е така.Може да имаш и кървави съсиреци в носа.Лечение няма.
Виж целия пост
# 3
Бременна съм, ама все пак трябва и спя и да пия вода и т.н., а сега това ми е невъзможно    Tired!
Виж целия пост
# 4


 Като нямаш друг избор ще свикнеш Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Благодаря ти, че се отзова на въпроса ми  Hug, но направо ме втрещи  #Crazy! Не знам как ще свикна и май по-добре да се надявам да се оправя  Praynig!
Виж целия пост
# 6
аз съм от тези със симптом на бременността - хрема и запушен нос.. като по чудо мина на 10 ден след като родих, а девет месеца си я влачих.. свиквай - лека е - раждане..
Виж целия пост
# 7
Имам приятелка с такива оплаквания - капеше си ксилометазолин. Не разбирам за какво са тия мъки и защо трябва да се свиква с тях.... бебето ми беше с ужасна хрема 2 пъти и в Токуда доц. Лилова ми е разправяла надълго и широко за тези капки - капех на бебе на 2 месеца от детския разтвор, който лекарката ми препоръча и на мен. Купи си детския вариант и не слушай всички глупости на тоя свят. Педиатрите ме съветваха да слагам на детето само фи. разтвор, че нали е много малко и си докарахме бронхиолит със спазми ит.н. екстри. Ако не исках тези капки има и други - пиносол - те са хомеопатични. Не ща да ме гризат във форума - това си е мое мнение наблюдение и опит.
Виж целия пост
# 8
Пробвай с ментови капки. Слагат се на салфетка няколко капки до възглавницата вечер, а през деня може някъде по дрехата да се капне. Лично на нас много ни помагат при запушено носле и хрема.
Виж целия пост
# 9
Здрасти...малко грубичко ми звучи..."ще свикнеш"...явно мамите, които ти го препоръчват не са имали запушен нос...Имах същият проблем, но при мен се оказаха доста по сложни нещата. В началото ми обясняваха как ми се подувала лигавицата от бремеността и дрън дрън...ама чак пък да неможеш да дишаш от тооолкова подута лигавица..При мен нещата излязоха извън контрол и стана сложно, затова шега не бива...Казваш, че си посетила УНГ кабинет...посети още едни...нека да ти изпишат те капките, не предприемай нищо на своя глава....и незнам в кой месец си, но аз три месеца се мъчих и неможех да спя и въобще беше кошмар...Иди при специалист, има лечение за отбъбване на лигавицата на носа....може дори да ти изпишат  кортикостероиди, но зависи в кой месец си бременна...Иначе, ксилометазолин, виброцил, стеримар....но все пак трябва да се види причината за подуването, единствено бремеността за таковатотално запушване на носа не е достатъчна ... 
Виж целия пост
# 10
А лекар??? Някакви капки или нещо такова???? има разни бъркани капки....намери добър специалист....
Виж целия пост
# 11
единствено бремеността за таковатотално запушване на носа не е достатъчна ... 

Точно така, може и алергични реакции да са налице....
Виж целия пост
# 12
И аз почти цялата бременност изкарах със запушен нос. Капех си капки с Оксиметазоин или Ксилометазолин само преди ляганеоколо 2-3 месеца общо, защото иначе не се спеше. Не мисля, че е толкова вредно за плода, въпреки че знам, че са забранени. Аз лично нямах проблеми с бременността заради капките. Иначе има начин да се спи със запушен нос - преди да открия капките години наред съм си карала 2 месеца годишно със сенна хрема, която се изразяваше със силно запушен и едновременно течащ нос и спах с тампони в носа, защото ми течаха цифките по възглавницата. Съответно дишах през устата. Гадно е, ама май наистина се свиква щом съм го правела.
Виж целия пост
# 13
Проблемът е,че не може постоянно да си капеш съдосвиващи капки в носа.Наистина попитай специалист какво може да предприемеш. А,ако смучеш ментови бонбони или дъвки не ти ли помага?Или вечер преди да си легнеш подишай студен въздух,така рефлекторно ще се свият кръвоносните съдове в носната лигавица.Друго за сега не се сещам.
Виж целия пост
# 14
на мен много ми помогна,когато си правех инхалации,вдишвах изпарения от билки-слагах пакетчета от билков чай в предварително кипнала вода.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия