Дали пръста ми е счупен?

  • 31 600
  • 9
Здравейте, преди около половин час си пресрещнах пръста на ръката със страшен замах. В първия момент ме заболя, но след малко изтръпна и някак си загря. Сега е подут, изтръпнал, боли ме поносимо, горе-долу мога да го движа, да го сгъвам, но не и да го изправя съвсем. Започва и да посинява. Според вас дали е счупен или е просто изкълчен? Трябва ли да го превържа или да го охладя? С детенце съм и не мога да си позволя да вися в Пирогов.
Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 1
Ами слагай лед. Щом го движиш е добре.
Виж целия пост
# 2
Най-вероятно е само навехнат или изкълчен. Ако е счупен мисля, че няма да можеш да го движиш. Слагай студени компреси.
Не е лошо все пак да те види хирург.
Виж целия пост
# 3
Дано да не е счупен!Слагай го под студена течаща вода,дано да те успокои малко.
Виж целия пост
# 4
Благодаря момичета, ако намеря някой да гледа детето, ще отида да го види лекар.
Виж целия пост
# 5
Само със снимка може да се каже. Може да се заблуждаваш, че го движиш и да е счупен след мястото, от което мърдаш (не знам дали успях да го обясня  Mr. Green).

Аз 2 пъти си чупя един и същ палец на крака, но не съм ходила за лекар, без гипс минава много бавно обаче, 2-3 месеца Tired

Дано се окаже лека трвама при теб Hug
Виж целия пост
# 6
Според мен е само навяхнат или изкълчен. Много пъти като дете съм си изкълчвала пръстите играейки на народна топка, точно от пресрещане с топката...превръзки съм правила с бинт - да е стегнато(но не много). Peace  ...бавно минава...
Виж целия пост
# 7
Ако е счупен е редно да се шинира. Така няма да остане завинаги леко свит примерно. На крака счупените пръсти рядко се гипсират или обездвижват, но на ръката е друга работа. Дано успееш утре да стигнеш но лекар  Peace 
Виж целия пост
# 8
mimeime какво стана с пръста ти?
Виж целия пост
# 9
mimeime какво стана с пръста ти?

Много благодаря за вниманието   bouquet Hug Ами днес определено е по-добре, все така подут и син, но не ме боли особено много. След обяд бях на консултация с детето, помолих педиатърката да го погледне и тя прецени, че е само изкълчен Laughing, а сестрата направо ми гарантира... Не очаквам да мине за два дни, но се надявам   Crazy.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия