увито около пъпната връв

  • 1 997
  • 19
Здравейте мили бъдещи и настоящи мами!
Вчера бях на фетална морфология.
По календар трябва да съм в 19 г.с., но според ултразвука напредвам с 2 седмици и на апарата се покзва, че съм в 21 г.с. (май не се изразих много правилно  Embarassed ), но мисля че ме разбрахте.
Докторът каза, че бебето е било увито около пъпната връв, но му е било свободно и нямало място за притеснение, тъй като ми е първа бременност и от вчера насам немога да съм спокойна  Cry .
И второто, което малко ме тревожи, каза че главата на бебо е била много наведена и съм имала къса шийка затова трябвало да се пазя много.
Иначе всичкото му е било нормално, за което много се радвам  Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Няма за какво да се притесняваш. Едно време е било опасно, когато е нямало как да знаят, че бебето е увито около пьпната врьв. Сестра ми така се е родила и е посиняла, защото около минута след раждането не можела да си поеме вьздух... Сега вече всичко се вижда и знае предварително, лекарите могат да вземат необходимите мерки. Относно шийката на матката предварително няма какво да го мислиш. Не е казано, че като е кьса ще е по-различна бременността ти. Просто избягвай големи физически натоварвания. Спокойно и лека бременност!  Hug
Виж целия пост
# 2
Само да вметна, че пъпната връв се е увила около бебето, не то около нея.  Mr. Green

Няма за какво да се притесняваш, винаги има някакви подробности, особености, които в крайна сметка не оказват влияние. Може да се завърти и да се развие пъпната връв, а и важното е, че се знае, че е увита около бебето.
Виж целия пост
# 3
Не се притеснявай, просто ходи често на прегледи и следете бебечето . Аз знам за случай когато е била направано завързана .
Виж целия пост
# 4
Не бебето се увива около пъпната връв, а пъпната връв се увива. Това става когато е по-дълга.
Дияна се роди с увита пъпна връв около врата (1 или 2 пъти, не помня). Родих нормално. Намесата на акушерката беше адекватна и бърза, всичко беше наред. Да вметна, че тогава не съм ходила на ФМ, а гинеколога от ДКЦ-то не ми каза за този проблем.
Има известна опасност при самото раждане, но лекарят ще ти каже кой вариант за раждане (нормално или секцио) е по-приемлив в твоя случай.

Аз също съм със скъсена шийка. Не съм имала проблеми с 1вата бременност, а и сега.
Виж целия пост
# 5
Благодаря Ви момичета за отговорите!!!
Доста се  Embarassed за това кое около кое е увито, простете ми   bouquet
Виж целия пост
# 6
  bouquet
Виж целия пост
# 7
Не можах да променя заглавието на "увита пъпна връв около бебето"
Ако няма да затудни някоя от Вас, нека я промени
Виж целия пост
# 8
Здравей! Радвам, се да чуя, че има лекари, които си разбират от работата. Аз за съжаление, не попаднах на такива, никой не видя че бебка се беше намотала здравата. Та доколкото знам има много различни варианти и това, че е омотано, не означава, че ще има някакъв проблем.
Бременей си спокойно, важното е бебето да не изостава и да не стане лениво, при самото раждане лекарите си знаят работата в такива случаи. Чувала съм, че се препоръчва секцио, но пак повтарям, всеки случай е различен.
Аз родих нормално, без никой да знае, че бебето се е омотало, но изоставаше с 3 седмици, добре че е реши да се появи по-рано, последните месеци не се е хранило. Абе беше малко шокирашо преживяване, но всичко минава.
Виж целия пост
# 9
Щом бебчето си расте и се развива нормално няма място за притеснения  Peace
Виж целия пост
# 10
Аз съм родена с 3 пъти увита пъпна връв около врата и накрая на възел..Не се притеснявай докторите си знаят работата.Сега особено медицината е много напреднала.Щом преди 21 години съм се родила жива и здрава не се притеснявай.
Виж целия пост
# 11
Не се притеснявай, щом се знае предварително, то докторите ще бъдат нащрек Simple Smile
А и имаш доста време до раждането, може бебето да се завърти и да се освободи само .
Виж целия пост
# 12
Пъпната връв на бебка бе6е увита около врата й и доктора мислеше че е три пъти но се оказа само веднаж! Не изплака веднага и мисля че това беше причината, но така или иначе всичко беше нормално
Виж целия пост
# 13
Ами не вдигай тежко, не се изтягай и се радвай на бебчето.
Виж целия пост
# 14
Едва ли бебето се е увило около пъпната си връв, по-скоро е обратното Mr. Green
Но днес медицината разполага с достатъчно добра техника, с която може по-много точен начин да се проследи една бременност. Племенникът ми беше с три пъти увита пъпна връв около вратлето, роди се чрез секцио, здраво и доносено бебе. Увиването се установи още в 31 седмица.
Риск винаги има но, спокойно и леко раждане. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия