Как понасяте да ви дават акъл как да си гледате детето разни разбирачи?

  • 4 939
  • 113
Аз много мразя някой да ми дава акъл какво да правя с живота си, семейството си и детето си, и то от хора, които най-често говорят от опит придобит чрез кой какво чул, без да се замисля дали е правилно или не. А, пък аз чета , информирам се , проверявам достоверността, съветвам се със специалисти и чак тогава мога да приема съвет, особено за гледане на дете, не си позволявам да експериментирам със здравето, само защото някой чул и казал еди какво си. А такива разбирачи, с лопата да ги ринеш, и са толкова самоуверени и със самочувствие, че направо ме изкарват от равновесие и едва се сдържам, да не ги режа с остро, с мило ми е толкова трудно като ме дразни самоувереността без покритие. Вие дразните ли се и как реагирате обикновенно ? А , пък за съветването относно домакинстването, как да простирам, да готвя, чистя и то в собствения си дом,обикновенно от свекърва , иснаха ми иде да ги гръмна. #2gunfire
Виж целия пост
# 1
първата година се ядосвах,вече  Whistling шапка на тояга и казвам`аз така искам`
Виж целия пост
# 2
в началото се палех много защото свекървами все всичко знае.сега недавам никои да си изразява мнението.
Виж целия пост
# 3
Не понасям Naughty.Достатъчно ясно съм го показала явно,никой не ми дава акъл.От близките де,а разни непознати(на улицата примерно) директно игнорирам.Ушите ми не чуват подобни ''акъли'' Peace
Виж целия пост
# 4
АМИ  аз отна4ало мн брутално ги режа-не 44 са спели дадават акъл но знаят 4е никого не слу6ам и това е .и аз побеснявам.но изхода е да не ти е жал.ина4е 6те ти отмъкнат детето #2gunfire
Виж целия пост
# 5
Аз изслушвам внимателно всички и после си правя каквото на мен ми харесва и както ми харесва Hug така всички са доволни...а понякога чувам и доста добри съвети-така, че не бива с лека ръка да се отхвърля всичко което ти се казва...което не значи да си смениш навиците и стила Hug
Виж целия пост
# 6
Трудно го понасям Twisted Evil. Когато нещо не ми е ясно, чета или питам когото трябва. Всичко останало оставям да ми мине край ушите Whistling.
Виж целия пост
# 7
Честно казано, гледам да не се впечатлявам особено. Ми то иначе трябва постоянно изнервена и крива да ходя. Айде, бе...  Mr. Green Единствено се дразня понякога, когато някой започне да ми повишава тон и прекалено напористо да ми налага мнението си, без въобще да направи и опит да чуе моето.
Виж целия пост
# 8
Зависи има три варианта :

1/ Казваш "Да, добре" и пак правиш това което на теб ти харесва, всички съвети пускаш покрай ушите си.

2/ Ясно и категорично заявяваш да не те поучават, че ще си правиш нещата както искаш ти и т.н.

3/ Слушаш и изпълняваш


Какво ще избереш зависи от конкретната ситуация, хората и т.н.

При вариант 2 има голям шанс за световен конфликт свекърва - снаха.
Виж целия пост
# 9
krisstinn, може ли да уточним нещо. Всъщност твоят проблем със свекърва ти ли е? Или питаш по принцип.  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 10
Дразнех се първоначално, сега вече не Simple Smile Продължа да ми е неприятно като майки да дебели деца ми казват: "Клощаво е, ама ще се оправи, ще видиш." Все едно гледам прасе, а не дете.
Виж целия пост
# 11
Не ги понасям. Хеле, ако пък е чужд човек респективно свекърва. Моята почина и няма кой да ми се бърка, а майка ми ме познава много добре и знае, че става моята независимо кой какво е казал. Така че въобще и не се опитва да ме съветва.

Янечек аз пък съм от обратната страна на барикадата. Синът ми е 90 см и 15 кг на 1 година и 8 месеца. Грам не е дебел, но аман от загрижени тетки по площадките.  Twisted Evil
Виж целия пост
# 12
В началото се хващах за всяка дума и развивах теории разни, защитавах позицията си, сега ги режа с кратки, но категорични реплики, или просто пропускам покрай ушите си....което по принцип не е характерно за мен, но ми писна да се боря с вятърни мелници, с тесногръди хора и т.н.
Виж целия пост
# 13
В началото много ме беше яд. Имало е моменти, когато са ме изкарвали извън нерви. Започвах да развивам теории в защита на това, което правя, но общо взето усетих, че няма смисъл. Повечето от тези хора искат просто да "дрънкат". Показвай им безразличието си или им тегли по една.
Виж целия пост
# 14
Ако ти е първо дете, всеки около теб ще си помисли: "Тя е неопитна, има нужда от съвети, от "подкрепа", от постоянно внимание и АКЪЛ". За съжаление повечето хора около нас не се замислят, че живеем в 21 век, ерата на информацията и дори и нещо да не ни е ясно - отговорите са на една ръка растояние. И всезнайковците без да ги питаме и искаме - ни "помагат". Много е трудно, когато нещо откровено те дразни, да потиснеш емоцията и да се държиш учтиво. В крайна смека това е начинът обаче. Като ме изписаха от болницата с бебка, всички сметнаха за нужно да ми дават акъли - никой дори не ме попита как се чувствам. Аз обаче бързо се окопитих (благодарение на форума  Heart Eyes ) и взех нещата в свои ръце. Не обръщам внимание на непотребни съвети. Изслушвам, защото не се знае - може да ми кажат и нещо полезно, усмихвам се и правя това, което АЗ искам! В повечето случаи "помагачите" са добронамерени и не осъзнават, че дразнят с поведението си. Със спокоен и приятелски разговор ще решиш повече неща отколкото с конфликти и размяна на грубости. Но ако ти се качат на главата - дай воля на емоциите си - така и ти ще се чувстваш по-добре, и другите повече ще уважават мнението ти.  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия