Но-шпа

  • 984
  • 14
Някой знае ли дали но-шпа може да се пие в първото тримесечие и дали не е вредно?  Embarassed
Виж целия пост
# 1
но-шпа може да се пие през бременноста и когато се кърми ,няма странични противопоказания-хубаво е лекарят да ти го изпише след необходимата консултация с него относно твойте оплаквания но за всеки случай аз винаги си чета  book упътването към всички лекарства  
Виж целия пост
# 2
Да може да се пие още от 1-вия ден на бременността:)
Виж целия пост
# 3
Здравей,
аз като забременях докторката ми изписа Но-шпа, май 3 пъти дневно, но аз реших да не го пия, казах си "нямам болки". След месец имах кръвоизлив, доста сериозен. Не че е било от лекарството, но не е било хубаво че така своеволно не съм го пила!!! Нямало е да спре кръвоизлива, но е трябвало да го вземам редовно. Имах късмет.
След това вече до края на бременноста пих какво ли не.
Слупай лекарката и изпълнявай стриктно поръченията.
Успех.
Виж целия пост
# 4
Ех, благодаря ви...нещо се бях притеснила!
Май сега всичко ме шашка още...направо незнам как ще изкарам до края  Embarassed
Виж целия пост
# 5
Не е вредно, аз изпих тонове но-шпа, докато бях бременна, още от самото начало.
Виж целия пост
# 6
Не е вредно. На мен ми изписаха но-шпа 3 пъти на ден по 2 таблетки още при констатирането на бременността (7 г.с.), тъй като имах леки болки. Но реших, че са поносими (наистина не бяха изобщо силни) и не го пиех. След това друга лекарка ми каза, че ако не го пия болките може да се усилят и да предизвикат контракции. И естествено започнах да си ги пия редовно. Обясни ми, че действието на но-шпа е да поотпусне мускулатурата.
Виж целия пост
# 7
да ,може да се пие за разлика от бусколезина,които съдържа  окситоцин,които действа отпускащо на гладката мускулатура и т.н. абе не го пий/бусколезина/
Виж целия пост
# 8
Ясно, благодаря ви че се отзовахте така бързо  Wink
Виж целия пост
# 9
Да, дори си мисля, че е единственото разрешено обезболяващо за стомашните неудобства.
Виж целия пост
# 10
Да, чувала съм, че може да се пие, но след 16 гестационна нямало никакъв ефект.

Аз лично не съм пила нито по време на първата, нито по време на втората бременности, така че не мога да кажа от личен опит има ли изобщо някакъв ефект от приема му.
Виж целия пост
# 11
Пих го от констатирането на бремеността чак до края в комбинация с други лекарства,но не знам дали имаше кой знае какъв ефект.Специално при болезнена менструация и бъбречни колики нямаше никакъв,но най-съвестно си го пих през бремеността.
Виж целия пост
# 12
На мен ми го предписаха, но с уговорка да го пия не само при болки, а и дори при леко напрежение в корема. Консултирай се с лекар и не се притеснявай да го пийваш!
Виж целия пост
# 13
Не се притеснявай изобщо!Пила съм три пъти по две хапчета на ден от 8-мата седмица до 36-тата седмица пък на бебето нищо му няма:)
Виж целия пост
# 14
Аз си го дъвча още от време на време кат бонбонки Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия