Има ли връзка между рахит и сокчетата

  • 2 084
  • 44
Здравейте! Днес бяхме на консултация и педиатърката откри наченки на рахит. Първо каза, че е защото бебето много бързо расте, но като разбра, че не давам сокчета и не съм захранила, заяви, че е от това. За захранването се разбрахме вече да започвам, защото детето пие по 900мл АМ на ден. Но тези сокчета хич не ми се дават. А евентуално дали може да ми препоръчате някой добър специалист, който да го погледне, иска ми се да чуя още едно лекарско мнение, за София става въпрос.
Виж целия пост
# 1
Нама връзка, аман от глупости с тези сокчета и захранвания...а щом си наддава добре защо ще захранваш????
Виж целия пост
# 2
а Вигантол не даваш ли-аз давам по 1-2 капки профилактично защото малката се роди ноември иначе не вярвам да има нещо общо захранването с рахита -ние се захранихме рано и не съм имала проблеми,но ти трябва да си решиш  baby_neutral
Виж целия пост
# 3
Няма никаква връзка! Много ми е интересно как ще я обясни тая "връзка" твоята педиатърка! Аман от некадърност вече. Сокчетата изобщо не са полезни, повечето са киселинни и дразнят стомахчето. Щом детето е на АМ то си получава всички хранителни вещества от там. За захранването - изчакай поне до навършени 5 месеца, а най-добре 6, щом казваш, че детето расте бързо - значи му стига храната - няма нужда само да го тъпчеш с калории.

Можеш ли да се консултираш с друг лекар - не бих й вярвала много на тази. В какво точно се изразяват тези наченки на рахит дето ги е открила  newsm78
Виж целия пост
# 4
Не мисля, че има връзка между рахита и сокчетата. Много майки кърмят до по-късно децата си и не ги захранват, но децата не страдат от рахит. Все пак се консултирай и с друг специалист. Не мога да ти кажа с кой, защото съм от Пловдив. Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Ново двайсе  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
Ей,тея педиатри вече се оляха,няма връзка.Ако беше давала кой знае какво друго щеше да си измисли.Чак като чуя такива несериозни твърдения от педиатър (да не кажа тъпи) ми иде да й вкарам един.
Виж целия пост
# 7
Според мен няма връзка.Не започвай захранване със сокчета,ще докараш колики на детето.
Виж целия пост
# 8


          LaughingНяма връзка!
Виж целия пост
# 9
Определено няма връзка. Какви лекари само #Crazy
Виж целия пост
# 10
Доста глупаво звучи.
Виж целия пост
# 11
Няма връзка.
Виж целия пост
# 12
 Shocked Тези педиатри нямат изчерпване откъм глупости!  Shocked
Виж целия пост
# 13
ново двайсе
Виж целия пост
# 14
Боже, Боже  Joy вярвам, че ако помислиш логично, и сама ще си отговориш на въпроса. в АМ има витамин Д, както и всички останали витамини, нужни на едно бебе. в сокчетата определено ги няма  Crazy та, е ли е възможно сокчетата да поправят (ако изобщо съществуват) наченките на рахит? според мен, не  Naughty
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия