Пак за НОИ - Пловдив

  • 9 765
  • 13
Здравейте, от м. 11.07 съм в болнични и как веднъж не ми ги изплатиха навреме! Самоосигурявам се и всички документи си подавам сама, всичко ми е изрябдо от моя страна! Последния път 2 пъти ходих със все корем да се разправям за болничните за 01 и 02.08.Първо не им излизало че съм самоосигуряваща се, е оправих го, после пък не им излизали здравните ми и док. в НАП - е провериха ги че са ОК , ама си получих парите със голямо закъснение! На всичкото отгоре са ми дали тел. за справка на който НИКОЙ не благоволяава да отговори и нагло затварят даже!!! Е сега си чакам болничния за раждане, вече съм с бебе и нямам възможност да ходя да се разправям за глупости, всичко ми е изрядно, ДО КОГА ДА ЧАКАМ И КАК ДА СЕ ОПРАВЯМ С ТЯХ????!!!! ПИСНА МИ ИСКАМ СИ ПАРИТЕ!!!!  #2gunfire
Виж целия пост
# 1
ние не можем да помогнем защото сме в същото положение.Аз 5м. нямах превод и сега 800лв.,тъпо,но е факт.Вече се изчетох много на такива теми и просто нямам думи ooooh!
Виж целия пост
# 2
Първо честито бебе.  bouquet
Иначе положението е такова,  оправия няма. Naughty
Виж целия пост
# 3
E успях да се свържа по тел. с Великите от НОИ и представяте ли си??? за пореден път не ми излиза че са ми платени здравните и подадени декл. в НАП??!! А всичко ми е абсолютно изрядно!!! Бясна съм, системата била автоматична и така излизале- т.е. никой от тях не е виновен!!!
Виж целия пост
# 4
На всеки 2 месеца ходя да се разправям в НОИ. И  ето пак ми предстои да го направя след празниците. Ама то не можеш и да се разправяш както си му е реда, защото са много спокойни и любезни всички работещи там. Така ми се е искало да се развикам истински като влезна в стаята и седна на столчето пред някоя служителка, ама тя като ми се усмихне, като вземе да ме разпитва тихо и спокойно какъв е проблема.... Rolling Eyes
Последното, което получих като обяснение беше, че обработвали майчинските на ръка, а не с компютър, та за това така се бавело всичко....
Излезнах в болнични 45 дни преди термина, на 6 август миналата година, родих на 12 септември и чак в ноември започна изплащането на онези 45дни преди термина...пак след лично посещение в моята "любима" институция.
И винаги всичко е ок, документите са изрядни...откъде идва проблема тогава...никой не може да ми каже.
Държа да отбележа, че работя в държавна институция, всичките ми осигуровки са абсолютно точни, документите винаги се подават в най-ранен срок в НОИ и навсякъде, където трябва.
А искам и да споделя, че гледам бебо сама и няма на кого да го оставя, че да ходя всеки път лично да питам къде са ми парите и защо се бавят. Живея доста далече и няма как да помъкна бебо по автобусите с количката.
 А бе никой не го интересува как си гледаш детето и с какво....ама раждайте, моля ви се, че застарява населението на страната ни!
Аз пък, ако родя още веднъж, нарочно ще направя така, че детето да се роди извън България и ще положа всички усилия да е гражданин на друга държава, която най-вероятно ще се интересува повече от неговото бъдеще и  в която със сигурност няма да обработват на ръка майчинските!!! #Cussing out
Виж целия пост
# 5
Моля ви мами от Пловдив, дайте да направим нещо...не знам какво, ама не може повече така!!!!  Днес е вече 16 МАЙ, а аз последно за февруари съм получила пари! Не ме питайте как се оправяме вкъщи с финансите, защото със сигурност знаете и много от вас са на моя хал.
Кой е отговорен, кой?  На кого да се жалвам? 
Писах им е-майл преди 2 дни и ако някой ми обърне внимание, то ще е голямо ЧУДО.
Между другото имам 2 приятелки, на които винаги  редовно всичко им се изплаща. И чак се чудят как така аз не получавам навреме пари.
Защо ли се получава така?
Виж целия пост
# 6
На всеки 2 месеца ходя да се разправям в НОИ.....     Ама то не можеш и да се разправяш както си му е реда, защото са много спокойни и любезни всички работещи там. Така ми се е искало да се развикам истински като влезна в стаята и седна на столчето пред някоя служителка, ама тя като ми се усмихне, като вземе да ме разпитва тихо и спокойно какъв е проблема.... Rolling Eyes
и мен на това най ме е яд. Последния път като бях така се бях подпалила, а тя госпожата там дори и бисквитка ми предложи да се почерпя  Shocked И все ме успокояват че парите не са ми загубени , а ще си ги получа наведнъж, да ама мен това не ме устроява щото моето дете не може един месец да не яде и да не ака, пък на другия да го отрупам с храна и памперси    #Cussing out
Виж целия пост
# 7
Моля ви мами от Пловдив, дайте да направим нещо...не знам какво, ама не може повече така!!!!  Днес е вече 16 МАЙ, а аз последно за февруари съм получила пари! Не ме питайте как се оправяме вкъщи с финансите, защото със сигурност знаете и много от вас са на моя хал.
Абсолютно подкрепям темата и моля компетентните мами да кажат какво да предприемем! Аз съм в болнични от февруари месец- точно когато се разшумяха, че има проблем. През март ми платиха някакви пари и си викам" Ей, бравос!". Ама напразно съм се радвала, от тогава не ми е изплатена и стотинка. Работя държавна работа т.е. съм тотално и абсолютно изряден платец.
Как па не закъсняват да ми вземат парите, а опре ли до плащане....абе идват ми все нецензурни думи!!! Twisted Evil Да вземете да ми го кажете въпросният телефон на НОИ че да им ги кажа на тях.
Виж целия пост
# 8
И аз в кюпа. Мислех си, че всичко е изрядно, след като ми изплатиха навреме 45-дневния болничен, ама от тогава ни вест, ни кост...Заканила съм им се тея дни...
Виж целия пост
# 9
Моля ви мами от Пловдив, дайте да направим нещо...не знам какво, ама не може повече така!!!!  Днес е вече 16 МАЙ, а аз последно за февруари съм получила пари! Не ме питайте как се оправяме вкъщи с финансите, защото със сигурност знаете и много от вас са на моя хал.
Кой е отговорен, кой?  На кого да се жалвам? 
Писах им е-майл преди 2 дни и ако някой ми обърне внимание, то ще е голямо ЧУДО.
Между другото имам 2 приятелки, на които винаги  редовно всичко им се изплаща. И чак се чудят как така аз не получавам навреме пари.
Защо ли се получава така?
И на мен всичко ми се изплаща редовно  Thinking
Само първите три месеца пристигаха на по две части и от банката ми казаха,че те НОИ такива си били,все влачели по нещо,но досега поне при мен всичко е наред,дори си пристигат на една и съща дата в дебитната ми карта.Следя си ги online и като видя на компа,че сметката ми е пълна отивам да си тегля  Mr. Green
Виж целия пост
# 10
Да ви кажа само че ми е писнало да се разправям с този НОЙ по какви ли не въпроси.Българска му работа.
Виж целия пост
# 11
При проблеми с НОИ,не им звънете на телефоните,`щото или никой не Ви вдига или тоя дето вдигне неможе да ви свърши работа и ви препраща на друг телефон/просто имам доста опит с тях/-пишете им жалба на адресPlovdiv@NSSI.BG,явно там има някакъв контрол,защото са много експедитивни в отговора и в решаването на проблема след това.
Виж целия пост
# 12
какво да ви кажа этази държава е мушенническа иска деца а не ги подкрепя изибщо като се родът
Виж целия пост
# 13
Май този проблем с Нои е при всички оправия нямааа
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия