Имам въпрос-Помогнете!!!

  • 1 398
  • 17
Възможно ли е сина ми да се наяжда от едната гърда,от другата НЕ???

когато суче от лявата се дави и не смогва да преглъща,а и самата гърда я усещам по пълна от другата!Когато дойде ред да се храни от дясната обаче положението не е същото.....суче едно мързеливо,няма го това давене.....след няма и 2 часа се събужда гладен! Държа го на гърдите 10-15 мин. Редувам ги на всяко хранене...веднъж на лявата,веднъж на дясната!

ако някой може да ми даде съвет какво да правя!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Здравей,

Възможно е в едната гърда да се произвежда по-малко кърма отколкото в другата,защото млечните жлези не са еднакви.Като цяло хората не са винаги абсолютно симетрични.Според мен може просто след като дадеш по-малко продуктивната гърда за основно хранене да предложиш и другата за дояждане.Ако бебето не е заситено, няма да откаже да си пиине и от нея.Не се притеснявай!Няма нищо странно или тревожно.Аз например винаги давам и двете гърди на всяко хранене,защото бебето ми предпочита да суче повече от дясната гърда и сукането от ляво обикновено е само за около 5 мин.Общото време за кърмене при нас е около 15мин.
Виж целия пост
# 2
и аз мисля, че е нормално да не ти се пълнят еднакво гърдите, въпреки, че аз нямам този проблем. мога само да те посъветвам да се изцеждаш малко от по-пълната гърда преди хранене, за да не се дави детето и да не се нагълтва с въздух.
Виж целия пост
# 3
и аз мисля, че е нормално да не ти се пълнят еднакво гърдите, въпреки, че аз нямам този проблем. мога само да те посъветвам да се изцеждаш малко от по-пълната гърда преди хранене, за да не се дави детето и да не се нагълтва с въздух.
напълно съм съгласна  Peace
Виж целия пост
# 4
а е възможно и да не го поставяш много добре на едната, на мен напр. ми е по-удобно на лявата, ако о държа, затова надясно предочитаме легнали и така.
Виж целия пост
# 5
а е възможно и да не го поставяш много добре на едната, на мен напр. ми е по-удобно на лявата, ако о държа, затова надясно предочитаме легнали и така.

то верно,че на лявата ми е по удобно да го поставям!досега се рових в един сайт за кърменето и там пишеше,че в този период в който е Дани( на 3 седмици ) трябва да се поставя на гърдите по-често,не на 3 часа,както правя аз Thinking имало тъй наречения период "бум на растежа" в който детето имало нужда от по-често хранене! Поуспокоих се малко! Ще пробвам на всяко хранене първо да го слагам на дясната,а после на лявата да се донахарани Peace

Благодаря ви момичета за бързите отговори  bouquet
Виж целия пост
# 6
Аз в началото бях като теб.Реших да стимулирам гърдата и слагах бебка по-често на тази,която произвеждаше по-малко мляко.След време нещата се оправиха.Но дори и така не е проблем.Майка ми е кърмила година и нещо само от една гърда  Rolling Eyes  ,сестра ми също.Просто другата почти не произвежда кърма.Успех  Peace
Виж целия пост
# 7
Аз  се изцеждам и от дясната гърда изцеждам 2 пъти повече от лявата.
Виж целия пост
# 8
Напълно е възможно
Виж целия пост
# 9
от вчера слагам Дани на всяко хранене първо на по-малко млечната за десетина минути и после на другата за още 5мин. някъде Peace усещам го по-спокоен след храненето....заспива по-лесно и май не се гърчи  толкова много от болки в коремчето Rolling Eyes

продължаваме така и дано дясната ми се поналее малко Mr. Green
Виж целия пост
# 10
Най-добре ще да забравиш за кърменето на 3 часа. Толкова по-лесно и удобно е да кърмиш на поискване. Може би е малко по-ангажиращо, че не можеш да оставиш бебето. Кърмила съм и по двата начина, сега чак ми е чудно как съм можела да живея "на три часа" и аз, и да мъча и бебето.
Радвам се, че се справяте с бебо! Heart Eyes
Виж целия пост
# 11
 Аз да попитам - гърдите не стават ли несъразмерни,ако се кърми основно от едната гърда  newsm78
Виж целия пост
# 12
Аз да попитам - гърдите не стават ли несъразмерни,ако се кърми основно от едната гърда  newsm78


Разбира се че стават Mr. Green Аз предлагах почти винаги първо лявата гърда и ми беше доста по-голяма/ при положение, че произвежда повече мляко е естественно/
Като спрях да кърмя за 1-2 месеца се нормализираха нещата и сега са ми еднакви Peace
Виж целия пост
# 13
от вчера слагам Дани на всяко хранене първо на по-малко млечната за десетина минути и после на другата за още 5мин. някъде Peace усещам го по-спокоен след храненето....заспива по-лесно и май не се гърчи  толкова много от болки в коремчето Rolling Eyes

продължаваме така и дано дясната ми се поналее малко Mr. Green
Аз правех обратното. Най-напред слагах детето на по-немлечната гърда, за да стимулира отделянето на мляко от нея, понеже в началото суче по-активно. После му давах да се дохрани от другата.
За да ти се налее дясната, трябва по-дълго да слагаш детето на нея, иначе тя ще почне да произвежда още по-малко. Така ще имаш и проблемът с несъразмерността.
Виж целия пост
# 14
от вчера слагам Дани на всяко хранене първо на по-малко млечната за десетина минути и после на другата за още 5мин. някъде Peace усещам го по-спокоен след храненето....заспива по-лесно и май не се гърчи  толкова много от болки в коремчето Rolling Eyes

продължаваме така и дано дясната ми се поналее малко Mr. Green
Аз правех обратното. Най-напред слагах детето на по-немлечната гърда, за да стимулира отделянето на мляко от нея, понеже в началото суче по-активно. После му давах да се дохрани от другата.
За да ти се налее дясната, трябва по-дълго да слагаш детето на нея, иначе тя ще почне да произвежда още по-малко. Така ще имаш и проблемът с несъразмерността.

е да де.....и аз така правя! Първо на дясната ( по немлечната ) и после да се донахрани от по-дойната Mr. Green Вече по по различен начин цоца от дясната...задържа се по-дълго на нея,а и тя пуска повече кърма!Нормализират се нещата май  Thinking

Докога да правя така???.....на всяко хранене да го слагам и на двете??
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия