проблем с триъгълни прозорци,или как да сложа корнизи...

  • 4 193
  • 6
Такаа..местим се в ново жилище и покрай всички други разправий/който строи знае какво имам предвид/не се усетих че тези прозорци ще ме измъчат накрая.Проблема ми е че не харесвам щори а ми казаха че това е единствения вариант.Ето ги прозорците

снимката не е на нашите но това е вариант със щора който обаче не ми допада.Такива са ми в двете спални на втория етаж,и слава богу едната си е с нормални прозорци.Който има такива да казва как си реши проблема че ще ми гръмне главата от чудене какво да правя.Спалнята е в такъв стил че тая офис щора въобще не и отива. #Cussing out
Да кажа само че над стъклопакета има една педя разстояние и тогава почва тавана,който също е триъгълен,та според мен корниз може да се сложи ама трябва да е под наклон.Икак ще се задържи пердето newsm78ОООХ,мъка..
Виж целия пост
# 1
 newsm78
Виж целия пост
# 2
Венециански или японски щори  newsm78 newsm78 newsm78 - може ли да станат ако ти харесват де?
А другото ми хрумва е да се направят като полукръг стърчащ напред /принципа на един тип завеси за баня/... а може да говоря и наизуст де.
Аз бих ги направила като балдахин след като са за спалня /ама малко ми е трудно да ги обясня.../
Дано ти дадат и други идеи де.
Виж целия пост
# 3
Слагали сме перде на подобен прозорец, скосен едностранно.
Жена ми си поръча специално триъгълно перде, а аз монтирах корниз който е метална лайсна, купен от Бриколаж.
Недостатъка е че така направено, пердето не може да се движи  по лайсната горе, а може само да се събра в долния си край.
Виж целия пост
# 4
Виж в темата "Пердета" Simple Smile
Там Nadia79  е писала, че
е дала да й шият пердета
за триъгълни прозорци, а има
и снимки и са доста идейни Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Здравей, това което мисля е - корниз успоредно на границата между триъгълната и правоъгълната част и по катетите на триъгълниците едри халки по които артистично да надиплиш второ перде
Виж целия пост
# 6
Като гледам, отваряем е само единия прозорец и той е с правоъгълна форма. Можеш да сложиш хоризонтален корниз над него. За горната част не мога да дам друга идея, освен да се матират стъклата Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия