Имат ли Александър и Мартин именни дни?

  • 5 983
  • 39
Здравеите,двуомя се между двете имена,но държа детето ми да има имен ден.А точно за тези не знам дли имат
Виж целия пост
# 1
Александър има, за Мартин незнам.
Виж целия пост
# 2
Мартин - на 1-ви март.
Виж целия пост
# 3
Мартин на 14 април.
Виж целия пост
# 4
да, имат - Мартин празнува на 14.04, а Александър - или 23.11 или 30.08
Виж целия пост
# 5
  В Гърция Александър празнува на 30.08.Понеже името е гръцко предполагам,че и в България църквата празнува на същата дата.
Виж целия пост
# 6
Александър има / девер ми се казва така/ и празнува на 30.08
за Мартин не знам, но и той мисля, че има отвори едно православно календарче и виж  Peace
Виж целия пост
# 7
Мартин има на 14април
Виж целия пост
# 8

 Peace
Виж целия пост
# 9
да, имат - Мартин празнува на 14.04, а Александър - или 23.11 или 30.08

Peace
Виж целия пост
# 10
За Александър незнам,но на Мартин винаги досега сме ходилли на имен ден на 1-ви март  Shocked
Виж целия пост
# 11
Александър е ако не се лъжа на 30.08 - убедена съм че има щото сестра ми е Александрина Simple Smile Мартин празнува или на 1-ви март или на някой друг ден през март - не помня кой беше... Мъжа ми е мартин и празнува на 1-ви  Hug
Виж целия пост
# 12
Александър празнува на 30.08 и 23.11  Mr. Green Едното е Св.Александър Невски,а другото забравих какво точно беше  newsm78
Виж целия пост
# 13
На 14.04 католиците празнуват Св. Мартин, който е техен светец. Няма български светия с такова име или православен.
Би трябвало на 01.03 да се чества имен ден на Мартин в България, изхождайки от името на месеца и Баба Марта, корто е наша  езическа традиция възприета от православната църква.
На 30.08 се чества Св. Александър, Йоан и Павел патриарси Цариградски, както и преснасянето на мошите на Св. Александър Невски.
На 23.11 е ден на Св. Ал. Невски.
Това е според православен календар за 2008 година.
Виж целия пост
# 14
Мартин има на 14 април. 1 март също би могло да се счита за имен ден. Александър има имен ден, но не си спомням точно на коя дата беше.   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия