Отново въпрос за захранването

  • 367
  • 1
Здравейте,
изчетох темите за захранването и в резултат съвсем се обърках.
Бебка е на 6 месеца, изцяло кърмена, като от 11 дни се захранваме с плодови пюрета. Пюретата давам сутрин при първото хранене в 8 часа. До сега съм дала ябълка, абълка и синя слива (сушена), круша и май ще ги повтарям. Търся такива, които са без захар, но за съжаление изборът е много беден.
Смятам да въведа след около седмица и кашата, и по-късно зеленчукови пюрета. От всичко, което изчетох оставам с впечатление, че кашите се дават следобяд, а зеленчуковите пюрета на обяд. Ако не съм разбрала правилно, моля поправете ме.
При нас режимът на хранене е следния: 8 часа - плодово пюре и след това кърмене, 12 часа, 16,30 часа, 20 часа, 22 часа, но мисля да го променя, тъй като бебка трудно издържа да 22 часа. Четох, че майките предпочитат сутрешното и вечерното хранене да са кърма и в следващите хранения дават пюрета и каши, затова се чудя аз как да процедирам?

Ще съм благодарна, ако споделите опита си.
Виж целия пост
# 1
Ами аз започнах захранването  със зеленчукови пюрета, които давам на обяд (половин час след кърмене). Един месец след захранването ще почна да давам и следобедно хранене-каша. А през другото време се кърмим на воля.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия