Боб в глинен гювеч

  • 49 777
  • 31
Миналата седмица направих много хубав боб в нормална тенджера с помощта на една наша съфорумка..тя си знае коя е HugОбаче много ми се иска  сега да го приготвя в гювеча. Само че не знам първо да го сваря в тенджера под налягане и после да го прехвърля в гювеча с подправките или как? newsm78 И после колко време се оставя във фурната и на колко градуса.?Много ще ви бъда благодарна ако ми кажете идеи  bouquet.
Виж целия пост
# 1
Зимата правих доста пъти боб в гювеч. един такъв голям с люти сухи чушки в него става супер  Heart Eyes А иначе аз го правих на камината, до обяд се сваряваше- преди това не съм го варила. По принцип ако е на газ гювеча ще се пукне.
Виж целия пост
# 2
Аз правя боб в глинен гювеч така:

Слагам боба, зеленчуците и подправките в гювеча, сипвам вода 1:4, мазнина, червен пипер, много малко сол и захлупвам. Късно вечерта пускам фурната на силно, докато заври, намалявам на 100-тина градуса и го оставям цяла нощ. Той не ври, а само леко си къкри. На сутринта си е "изпил" водата и е останал само на мазнинка. Тогава досолявам и по желание го сгъстявам с брашняна кашичка. Става невероятно вкусен и ароматен! Peace

А, и забравих да кажа, че за целта най-хубав е Добруджанският боб!
Виж целия пост
# 3
Аз първо слагам боба в херметика за 15 минутки и после прехвърлям в гювеч заедно с чушките, лук,моркови и чесън слагам също и разни мерудийки.Не слагам брашно.
Виж целия пост
# 4
Първо го варя във вакумната за 15мин, вода, зехтин и морковите. После изсипвам в гювеча и добавям домати, лук, целина, джоджен и сол.
Виж целия пост
# 5
Аз слагам направо в гювеч боба заедно с чушките, лука, морковите, чесъна и подправките. Не слагам брашно. Повече водичка и да се готви 3-4 часа. Става супер!  Peace
Виж целия пост
# 6
Аз също първо го варя малко, слагам лука, морковите, чушка, подправки (евентуално месо или кренвирши) и след 15тина минути го изсипвам в гювеча. Фурната държа на 130-140'С и готвя около 2 часа. Идеята за готвене цяла нощ на по-бавен огън доста ми харесва, единствено миризмата на боба след 2 часа едва се отмирисва, а след цяла нощ няма да мога да живея Joy Имам някаква непоносимост към миризмата на готвено Sick
Виж целия пост
# 7
Никога не съм чувала на боб да се слага чесън, на леща да, но боб само лук. Хубаво ли става?
Виж целия пост
# 8
Никога не съм чувала на боб да се слага чесън, на леща да, но боб само лук. Хубаво ли става?
И на мен ми е интересно това с чесъна. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Става разбира се ,но трябва да се опита.
Виж целия пост
# 10
Никога не съм чувала на боб да се слага чесън, на леща да, но боб само лук. Хубаво ли става?
Чесъна придава много приятен аромат на боба!  Peace
Виж целия пост
# 11
Ще  взема   да   опитам  и  аз.Досега  не  съм  гтвила  зрял  боб  в  гювеча.
Само  да  попитам  водичката  ,която  му  слагате  трябва  да  е  поне  хладка ,нали?

.
Виж целия пост
# 12
И аз ще го опитам, отдавна ми се хапва боб, а това звучи много добре Peace
Виж целия пост
# 13
Аз слагам направо в гювеч боба заедно с чушките, лука, морковите, чесъна и подправките. Не слагам брашно. Повече водичка и да се готви 3-4 часа. Става супер!  Peace

Точно така го правя и аз. Нищо не варя предварително. Страх ме е да го оставям да се готви докато спим, затова рано сутрин - рано при мене е към 10 часа Wink слагам всичко в гювеча, във фурната на 250 градуса. Най късно къмто 13 часа - за обяд при нас е готов.
Вадя от фурната - пробвам бобчетата (да не съм уцелила несваряем) и ако домочадието иска прибавям кашичка от размито брашно.
По същия начин го правя и с ребърца свински Peace - всичко сурово Peace
Чувала съм че се соли накрая, че от солта по трудно уварява боба, но аз всичко слагам в началото.
Виж целия пост
# 14
Чесъна придава много приятен аромат на боба!  Peace
Ще опитам тази седмица. Щом казваш, че е вкусно.  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия