Да отслабнем рязко със сланина в ръка 2

  • 21 195
  • 396
 Всеки, който реши, че трябва да отслабва, се нахвърля върху различни четива с диети, препоръки, научни и недотам научни статии. Вярно е, че за да отслабнеш, трябва да знаеш, но се пита какво? Дали са нужни знания от рекламни брошури, в които те убеждават колко е вълшебно хапчето, как ще си ядеш, колкото ти душа иска, и ще си слабееш, докато стигнеш манекенски размери(но и те вече се променят), или споделеното от еди-кого си как отслабнал, като ял качамак с пръжки.

Разбира се всеки има право да говори и да чете каквото си реши, но истината е , че отслабването като процес изисква всичко, което ще бъде предприето да е обмислено добре и да е поставено на научна основа. Не подходите ли така към проблема, я има резултат от диетата, я не, пък да не споменаваме прословутия ЙО-ЙО ЕФЕКТ, който е довел до отчаяние хора, посещавали дори програми за лечебно гладуване.

Идва ред на въпросът какво трябва да знае всеки, който е решил да отслабва. Първо трябва да знае трябва ли да сваля килограми, защото има наднормено тегло или просто му се иска да е по-слаб заради модата или някаква собствена приумица. Съвсем наскоро разговарях с момиче, което имаше ръст  165 см ,тегло – 47 кг , а твърдеше ,че е нужно да свали 3 кг, за да изглежда добре. В моите представи трябваше да се погрижи  да добави тези 3 кг към теглото си, но момичето убедително ми посочваше имена на манекенки, които беше си издигнало до идеал. Като оставим настрани подобни случаи, е необходима правилна самооценка за личното тегло и цялостната фигура.
 
Всички твърдят, че сланината е много калорична, истината е, че това зависи  от  начина и  на приготвяне - задушена,  печена и варена сланината е много диетична храна и се препоръчват от диетолозите. Сланината съдържа предимно  белтъчени и мазнини, а те са основният източник  на енергия и след консумацията им се чувстваме сити и силни.

 

Правилата при тази диета са прости за всички дни закуските между основните хранения са:

10 часа: 1 малка ябълка или круша;

16 часа: 250 г мас или овнешка лой

 

Първи ден

Закуска: Плод по избор, кафе/чай, сирене, сухар.200гр ракия+агнешки бут
После минавате на вино.

Обяд: Сварете 250 г нарязани на кубчета сланина в 300 ml зеленчуков бульон. Пасирайте я  и я подправете с 2 с.л. кисело мляко, 1 с.л. доматено пюре, черен пипер, сол и магданоз. Отгоре наръсете 40 г настърган кашкавал,поръсете с разтопена мас.Гарнирайтес кръгчета диня.

За вечеря: Настържете 150 г полусварена сланина. Прибавете 1 яйце, 2 с.л. кисело мляко и 2 с.л. пълно-зърнесто брашно. Подправете на вкус и оформете 4 тънки котлета. Запържете ги в тефлонов тиган без мазнина. Сложете ги едно върху друго, а между тях - резенче сирене. Гарнирайте с една кисела ябълка.
Може да поръсите с кокосови стърготини

 

Втори ден

Закуска: Плод по избор, кафе/чай, сирене, сухар.100 гр овнешка лой,5 бири

Обяд: Сварете в 200 ml зеленчуков бульон 200 г нарязани на кубчета сланина. Подправете си с 1 с.л. растителна сметана, сол и черен пипер. Гарнирайте с тях 1 варен пилешки (пуешки) кренвирш;
Десерт:Бекон със сини сливи
Вечеря: Задушете 100 г гъби. Разбийте 1 яйце с 2 с.л. вода. Прибавете гъбите и подправете на вкус. От получената смес изпържете омлет. Гарнирайте с 200гр. варени картофи.200 гр катък по френски

 

Трети ден

Закуска: Плод по избор, кафе/чай, сирене, сухар.100 гр мас.200 гр боза

Обяд: Направете си салата от 200 г сланина нарязана на лентички, 50 г кашкавал и 1 круша. Подправете я с 1 ч.л. зехтин, 2 с.л. лимонов сок и босилек.;Вечеря: Сварете в зеленчуков бульон 250 г сланина и я нарежете на кръгчета. Подправете я с черен пипер, балсамов оцет, сол и босилек. Гарнирайте с 45гр. мазно свинско .

 

Четвърти ден

Закуска: Плод по избор, кафе/чай, сирене, сухар.300 гр ракия+100 гр лой

Обяд: Сварете 200 г сланина в зеленчуков бульон. Пасирайте я и подправете с кориандър, сол, черен пипер и 1 с.л. сметана. Отгоре поръсете със ситно-нарязан лук и 50 г нарязано на кубчета пушено пилешко филе.;Вечеря: Направете си салата от 150 г варени сланина, връзка репички, 70 г кашкавал и накъсани листа маруля. Подправете я с 1 чаена лъжица зехтин, 1 чаена лъжица винен оцет1 -2 супени лъжици разтопена мас, сол, черен пипер и магданоз.Изпийте 200 гр разтопена лой(но да не пари)с 3 чаени лъжички мед.

 

Пети ден

Закуска: Плод по избор, кафе/чай, сирене, сухар.По желание нещо мазно(мляко или риба)че досега постихме.

Обяд: Към 200 г печена сланина прибавете 1 нарязана краставичка и 1 малка глава лук (нарязана на ивички). Подправете с черен пипер, сол, малко зехтин и копър. С получената салата подправете пилешки гърди, варени или изпечени на скара;

Вечеря: Върху листа кожа от сланина, наредете 150 г варени сланина, половин нарязано на резенчета авокадо и 75 г скариди (1 малка консерва). Подправете с лимонов сок, копър и сол.Поръсете с извара.Този път мас на корем.Колкото ви хареса!

Старата тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=199052.0
Виж целия пост
# 1
Каква е тази лудост??? #Crazy
Виж целия пост
# 2
следобедната закуска само от лой ли е? newsm78 #Crazy Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Може да я комбинираш със сланина(пушена или варена )но с 500г хляб  bouquet
Успех  bouquet
Виж целия пост
# 4
чакай и аз да се запиша и да следя с интерес. PeaceПък и ми е любима сланинката,а и още има в камерата.Поци,само един въпрос за сега-това,че е шпикована с чесън,проблем ли е? newsm78Някъде беше писал за чесъна,че е добър за слабеенето,а?Тъкмо още един плюс!Само ме безпокои тази диня-не е ли малко скъпа още?Ама за красотата се дават пари,какво пък се стискам и аз!
Сигурно ще имам още питанки,ама трябва да вникна още.
Виж целия пост
# 5
Може да я комбинираш със сланина(пушена или варена )но с 500г хляб  bouquet
Успех  bouquet

аз само питах.... аз си карам една друга диета... ама ей така от любопитство newsm78
Виж целия пост
# 6
 angyL.A. -Може да я шпиковаш и с морков и бонбони Тик Так,ефект ще  има Peace
Динята може да се замени с тиква Peace
Успех и здрав стомах  bouquet
Виж целия пост
# 7
Ох,успокоих се,че ще влезне в употреба тая с чесъна. WhistlingАма с тази тиква пък ти,май динята по добър вариант.А и по принципите на разделното хранене динята трябваше да се яде самостоятелно? ThinkingА бе ще го мисля?Ама да знаеш,много питанки ще имам,ама по-късно.А -нещо важно-сигурен ли си,че няма да има ЙО-ЙО-ефект след нея? Thinking
ще продължа после,че децата гладни останаха покрай моите диети! ooooh!
Виж целия пост
# 8
Ефект ще има,но няма да е Йо-Йо Hug
Виж целия пост
# 9
Наитсина ще се нуждаете от успех, за да успеете с тази "диета"  Joy
Виж целия пост
# 10
Силата е в нас newsm44
Виж целия пост
# 11
 jedi   (вместо запис)
Виж целия пост
# 12
Наистина странна, ама много, много странна диета хехехе Simple Smile
Виж целия пост
# 13
 smile3532 Ох, ще почина! hahaha
Виж целия пост
# 14
Не се смейте,ами да я започваме дружно!
Поци ви казва-силата е в нас,а вие само се подхилвате. Crossing Arms
Аз пак с въпрос-защо алкохола изчезва през 3 ден newsm78Разбирам защо фигурира в сутришното меню-за да не ти пука какво ядеш през останалата част от деня,ама ме притеснява,че на 3 ден изчезва.Мъка голяма ще е! smile3516Ама като стигна до там,ще му мисля!
Хайде чао за сега,защото май съм си сама! Crossing Arms
До утре!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия