КАТ и плащането на ръка!

  • 2 318
  • 49
Отварям нова тема!!Какво ви е мнението за плащането на ръка на КАТ при нарушение до 50 лв.? Не смятате ли, че така се легализира вземането на подкуп? Аз лично съм плащала на ръка един път за невключени фарове! Въпреки, че беше в началото на сезона и смятам, че можеше да се размина с предупреждение! Но всичко е въпрос на гледна точка!



Редовните букви маркират нормален тон на изразяване.
Според практиката, всичко написано с големи букви
се приема като върховна степен на акцент, разбирай - крещене!
Използвайте главните букви там където обикновено им е мястото -
в началото на изречения, имена и т.н.
Модератор
Виж целия пост
# 1
  Както и да го въртят, винаги са вземали и винаги ще вземат рушвети. И слава богу. Така вандали като мен си развяват байрака.  Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Хъ! Зефс, дето прави забележка за безотговорно шофиране изведнъж се признава за пътен вандал.  Mr. Green
Виж целия пост
# 3


 Предпочитам да им платя на ръка( и да получа разписка естествено Simple Smile), отколкото да губя дни и нерви по опашки и разкарвания в КАТ.
Виж целия пост
# 4
ОТВАРЯМ НОВА ТЕМА!КАКВО ВИ Е МНЕНИЕТО ЗА ПЛАЩАНЕТО НА РЪКА НА КАТ ПРИ НАРУШЕНИЕ ДО 50ЛВ!НЕ СМЯТАТЕ ЛИ ,ЧЕ ТАКА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА ВЗЕМАНЕТО НА ПОДКУП !!!АЗ ЛИЧНО СЪМ ПЛАЩАЛА НА РЪКА 1ПЪТ ЗА НЕВКЮЧЕНИ ФАРОВЕ!ВЪПРЕКИ,ЧЕ БЕШЕ В НАЧАЛОТО НЕ СЕЗОНА И СМЯТАМ,ЧЕ МОЖЕШЕ ДА СЕ РАЗМИНА С ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ!НО ВСИЧКО Е ВЪПРОС НА ГЛЕДНА ТОЧКА!
За плащането се издава фиш, който съдържа имената  на нарушителя и на полицая.
Може да  откажеш плащането "на ръка" и да ти напишат акт. Твоя воля. Идеята е да се спести чакането по опашки в КАТ. Ако ти напишат акт, наказателно постановление не подлежи на обжалване, така че пак ще трябва да ги платиш тия пари.
Не виждам никакво легализиране на подкуп Rolling Eyes

Относно "можеше да се размина с предупреждение" - ако си била в нарушение, кво предупреждение?! Акт. Не предупреждение. А ако си спестила издаването на акта и си платила за това "на ръка", то никой не ти е виновен. Да не говорим, че този, който дава подкуп носи наказателна отговорност ... Whistling


п.с. писането с главни букви в нета означава крещене Whistling
Виж целия пост
# 5
Предпочитам фиш на ръка, отколкото половин ден по опашки.
Виж целия пост
# 6
Има ли такива които са получили разписка за парите на ръка които са дадени за да отървете акта? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
Предпочитам фиш на ръка, отколкото половин ден по опашки.
Peace

Но това с мръсните автомобили ме застреля. Как ще го преценят мръсен ли е, като профучиш покрай тях. newsm78 Или пък отдалеч да те огледат, че да те спрат. Това ми се струва малко като...Я, задният ти фар не ти свети, дай 50 лв. Опаааааа, ма тя и колата ти мръсна, дай още 50.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8

Нищо не променя. Един пътен полицай винаги ще предпочете 20 лева на ръка,
отколкото 50 на ръка, да ти откъсне фиш, а на него заплата.
Втрещи ме разрешението да се пресича на червен светофар, още не съм сигурен,
че съм разбрал правилно.
Виж целия пост
# 9


Втрещи ме разрешението да се пресича на червен светофар, още не съм сигурен,
че съм разбрал правилно.

 И аз подразбрах нещо такова newsm78Дали е нарушение ще е по  усмотрение на полицая.......какво ли ще рече?
Виж целия пост
# 10
Хъ! Зефс, дето прави забележка за безотговорно шофиране изведнъж се признава за пътен вандал.  Mr. Green

 Ха сега познай, кое е истината...  Mr. Green

 Ти да не си злопаметна?
Виж целия пост
# 11
Законите се правят, да са удобни за богатите. Така е било от край време.
И така ще е. Ще ми се да видя как пътен полицай ще вземе това решение за Гранд Чароки.
И как шофьор в жигулка се оглежда, нищо, че му свети зелено.
Щото ако един джип два тона и половина намаха ръждясало жигули, нали?
Който има 50 лева излишни, ще кара. Останалите да внимават на кръстовищата.
И ми се струва, че броят на катастрофите ще се покачи.
Виж целия пост
# 12
Леко в страни от въпроса, на мен също са ми много интересни критериите, по които ще оценят доколко една кола е мръсна, за да наложат санкция на водача и. И дали това решение ще може да се оспорва, в случай, че някой е несъгласен. Такива неща си мисля, ей така, както си шофирам по калните улици на града.
Виж целия пост
# 13
мисля си Размисли и страсти...
че това нарочно ни го спретнаха от правителството.....казват му заблуда, изместване на фокуса от ама много по големи проблеми
Виж целия пост
# 14
Втрещи ме разрешението да се пресича на червен светофар, още не съм сигурен,
че съм разбрал правилно.

 Shocked Shocked #Crazy #Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия