Как да се справя с некоректния ми работодател!

  • 3 909
  • 29
Вече 5-ти месец чакам счетоводителката на фирмата, да си свърши работата и съответно да ми преведат майчинството. От януари месец не е подадена информация към НАП, а да не говоря че осигуровки не са плащани от 2006г. От НОи ме посъветваха да подам жалба, но ме е страх да не би след ревизията да ми направят проблем и да не мога да си взема трудовата книжка. Има ли други майки, които имат проблем с работодателите си и ако може някой да даде съвет как да постъпя. Можете да си представите как се кара на 1 заплата. Чудя се ако бях самотна майка ...  #Cussing out
Виж целия пост
# 1
Подай жалба в Инспекция по труда.
А ако работодателя откаже да ти даде трудовата книжка, пак подаваш жалба.
Глобите не са малки.
Успех Peace
Виж целия пост
# 2
По закон работодател няма право да ти задържа тр.книжка повече от три дни!Подсъдимо е и глобата е соленичка.Моят съвет е да подадеш жалба и да видиш какво ще стане по нататъка.Така или иначе трябва да реагираш по някакъв начин.
Виж целия пост
# 3
Не ги щади толкова и подавай жалба!!!
След като 7 месеца на мислят за теб  и това как се гледа дете с една заплата не мисля,че изобщо има смисъл да чакаш повече.
Виж целия пост
# 4
Може първо да говориш с работодателя си и да му кажеш че ще подадеш жалба ако той не накара счетоводителката да си свърши работа.(моя работодател незнаеше че ТЯ не ми е подала документите)сега вече всичко си дойде по местата.Желая ти успех!
Виж целия пост
# 5
Знае той ама тя му казала че първо трябва да си плати осигуровките за да нямал глоби, което не ми се вижда много логично. Иначе моите документи колежката ми ги е подала ама без останалото все едно нищо не е подадено. Днес бях в НОИ и питах дали мога да напусна докато съм в майчинство и да започна в друга фирма и пак да си продължа майчнството, защото ми се струва че ще си имам още проблеми дори и да ми изплатят до сега парите. Имам чувството че само тая фирма е такава.
Виж целия пост
# 6
Оплачи се задължително в Инспекцията по труда!
И си подай в деловодството (ако имате такова) писмено, че  си искаш книжката. Взимаш ли един екземпляр с входящия номер за всеки случай.

успех
Виж целия пост
# 7
Моят съвет е да подадеш жалба и да видиш какво ще стане по нататъка.Така или иначе трябва да реагираш по някакъв начин.

Абсолютно.... аман от работодатели идиоти....  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
Подай жалба в Инспекция по труда.
А ако работодателя откаже да ти даде трудовата книжка, пак подаваш жалба.
Глобите не са малки.
Успех Peace
Точно така  Peace
Виж целия пост
# 9
Подай жалба, така или иначе докато си в майчинство не могат да те освободят. Ще си изкараш майчинството, а след като изтече си напускаш и готово.
Виж целия пост
# 10
имаш права,защити ги!не чакай защото моята приятелка така я завлече нейната шефка,уж счетоводителката,уж незнам  какво си,та сега още пари има да си взима,ама няма кой да и ги даде
Виж целия пост
# 11
Подай жалба в Инспекцията по труда.
Трябва да е истински идиот, щом знае, че трябва да взимаш майчинство, а не ти е внесъл осигуровки  newsm78, то е ясно, че няма как да го вземеш.
Не се притеснявай за трудовата книжка - няма право да ти я задържа.
Виж целия пост
# 12
Моят съвет е да подадеш жалба и да видиш какво ще стане по нататъка.Така или иначе трябва да реагираш по някакъв начин.

Абсолютно.... аман от работодатели идиоти....  Rolling Eyes
съгласна съм  Peace
Виж целия пост
# 13
това, че ще глобят шефа, няма да те стопли- щом не е внесъл осигуровките, вероятно няма да си плати и глобите. трябва да убедиш някак си шефа си да плати осигуровките.
Виж целия пост
# 14
Ако имаш някаква идея да се връщаш на работа на същото място, първо поговори / информирай собственика.
Ако не - направо подавай жалба.
Можеш да се обърнеш, също така, към някой от синдикатие за съвет и / или съдействие.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия