Следобедно хранене навън

  • 1 388
  • 14
Времето се стопли и съм се зачудила за следното нещо. Когато излизаме от сутринта (към 10-11 часа) на разходка и се прибираме чак вечерта (към 20 часа), до скоро давах следобяд на дъщеря някакво кремче с прясно мляко (да уточня, че аз й готвя, а не сме на кухня). Вече е топло навън и не мисля, че е много подходящо, да стои кремчето извън хладилника толкова време. И тук идва въпроса - с какво да я храня следобед?  newsm78 Не ми идват никакви идеи. Вие какво бихте ми предложили (дъщеря ми е на 1,8 години)?
Виж целия пост
# 1
Ако е свикнала със сладка следобедна закуска, можеш да купуваш от някой магазин кисело мляко(и около Морската има доста), и след 20тина минути, като се постопли, да слагаш вътре бисквити(има и без транс мазнини вече:)). Можеш да приготвяш и овесени бисквити например, и да предложиш и някой плод. А може и домашна каша с плод и овес/ориз/елда да направиш, по-редичка, че се сгъстява като престои, но ако няма мляко-ок е да отлежава в количката:)
Виж целия пост
# 2
Аз си нося плодове в кутийка и взимам едни зърнени неща за гризане (не знам как се казват, но са квадратни блокчета от изсушени зърна ориз, пшеница или пълнозърнести и малко сол, има ги по диетичните щандове). Понякога давам плодови пюрета, ако нямам друго, но вече има все повече пресни плодове. За голямо учудване на родителите на чипсоядящи деца, гроздето в кутийка обира точките, та често храня и околните  Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Аз хранех с описаните от Шаманчето бисквити. ПРи нас имаха голям успех също. А в този сезон - банани, череши, отвреме навреме и овесени ядки с плод и кис. мляко! Пюретата също са вариант, ако въобще детето харесва този вид храна!  Peace Можеш да печеш и нашит елюбими питки, аз ги правя в солен вариант, но една приятелка беше пробвала със сладко (аз сладко не давам още ). ТА рецептата е: 1 яйце, 1 ч.ч. кисело мляко+1 ч.л. сода; 1 ч.ч. сирене; 2 ч.ч. брашно, малко сол и се забърква меко тесто. Ако ви се стори много меко, добавяте още малко брашно. После аз не оформям топчета, а с мъжицата ги гребвам и слагам върху пекарска хартия и отгоре слагам по малко краве масло и мъничко настърган кашкавал. Пека на 170-180 градуса!
ДА ви е сладко!
Виж целия пост
# 4
Правдеее отивам да пека, звучи ми много вкусно  Grinning
мъъъничко офф, Калина е прекрасна на тия снимки  Heart Eyes
Виж целия пост
# 5
Каква е тази пекарска хартия и от къде се купува?
(ужасно вкусно звучи, ммммм!)

Иначе по темата - най-лесно се закусва банан, или кисело мляко с нещо (бисквити)
Виж целия пост
# 6
Банан,йогурт с бисквити  Peace
Виж целия пост
# 7
С банан.
Виж целия пост
# 8
Ако държиш да е кремче, винаги можеш да го купиш от магазина, малко преди да решиш да я храниш. Или плодово кисело мляко, банан, меки сладки. Моят син яде почти всичко, така че пица или сандвич винаги са добре дошли, но виждам, че ти държиш изключително на здравословното хранене.
Виж целия пост
# 9
Банан, други плодове, кисело мляко, кифла, парче баница, сандвич с кашкавалче, бисквити - такива неща бих предложила.
Извинявай, но ми стана малко странно и не мога да се удържа и да не попитам нещо не съвсем по темата - през цялото време, когато сте навън, ти не се ли храниш (не вярвам да си носиш сандвичи)? Та това са почти 10 часа! Аз бих умряла от глад така Blush и поради това хубаво-лошо времето, се прибираме за обед и следобедна закуска.
Виж целия пост
# 10
Изпробвах питките с обикновена хартия, леко намазана с олио.
Ползвах пълнозърнесто брашно и малко овесени ядки.
Децата много ги харесаха, аз също, ама си налагам ограничения.
Много благодаря!   bouquet
Рецептата е лесна и не иска много труд. 
Виж целия пост
# 11
Банан, други плодове, кисело мляко, кифла, парче баница, сандвич с кашкавалче, бисквити - такива неща бих предложила.
Извинявай, но ми стана малко странно и не мога да се удържа и да не попитам нещо не съвсем по темата - през цялото време, когато сте навън, ти не се ли храниш (не вярвам да си носиш сандвичи)? Та това са почти 10 часа! Аз бих умряла от глад така Blush и поради това хубаво-лошо времето, се прибираме за обед и следобедна закуска.

Ами обикновено си вземам 500мл кола, а пък и винаги остава от храната на дъщеря ми (тя не е много ящна) и аз я доизяждам (иначе трябва да я хвърля). Това ми е достатъчно.
Виж целия пост
# 12
Следобед Каби яде само плодове - или от вкъщи ги приготвям, или вземам нож и в градинката беля и храня. Колко приятелчета съм изхранила такаааа...  Simple Smile
Виж целия пост
# 13
На Правда питките са мммммммммммного вкусни, направих ги с кашкавал вътре, че нямах сирене. И Алекс ги хареса  Hug
Виж целия пост
# 14
Ние в повечето случаи се храним в нас, но ако се наложи да сме навън му купувам плодово мляко или кремче (от типа на Данет на данон). Винаги имам плодове в мен и като последен вариант е някоя бутер-баничка. Синът ми много ги обича Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия