Смятате ли, че целувката произлиза от...

  • 1 134
  • 16
... сукателния рефлекс?

Това ми дойде наум, когато моето зърно почна да бъде търсено от бебчо по всички части на плътта, до които съумяваше да се добере и пробваше дали не пуска пък оттам удовлетворяващото млекце...

Ми ако не го смятате, какъв генезис ще предложите?
Виж целия пост
# 1
Мдааа, сигурно идва от оралната фаза по Фройд!
Виж целия пост
# 2
Мила Sedada,
последното нещо, с което асоциирам целувката, това е кърменето.
Обичам да целувам детето си, родителите си и приятелите по един начин.
Частите на моето тяло с уста търси само мъжът ми.
Виж целия пост
# 3
Устните са много чувствителни / не чувствени, да не се объркате /
Докосвайки нещо с устните си, се доближаваш максимално до усещането, което то създава.
Пръстите загрубяват и губят прецизността си в контакт с предметите. Усещането, че не ги докосвам достатъчно добре ме е карало да опитвам нещата с устни. Картината, която създават за повърхността е по-наситена.

Та, може би, желанието за докоснеш някого по-пълноценно те кара да го правиш с устни.
Виж целия пост
# 4
  Аз съм седмаче  и не са ме кърмили.   Но разпознах целувката веднага:   и майчината , и любовната.
         А сукателния рефлекс е присъщ на всички ни.
          На кого  ли му е хрумнало /И Защо/ да прави тази аналогия?
         
Виж целия пост
# 5
Та, може би, желанието за докоснеш някого по-пълноценно те кара да го правиш с устни.

Това е отговорът. Перфектният отговор bowuu
Виж целия пост
# 6
Та, може би, желанието за докоснеш някого по-пълноценно те кара да го правиш с устни.


Това много ми хареса.
Не знам какъв е генезисът на целувката и само можем да гадаем, но за мен една целувка понякога е по-интимна дори от секс.
Виж целия пост
# 7
Може би желанието да опиташ другия на вкус. Rolling Eyes Има вкусна и невкусна целувка.

Не знам какъв е генезисът на целувката и само можем да гадаем, но за мен една целувка понякога е по-интимна дори от секс.
И аз мисля така!

http://drlove.hit.bg/Kiss/

Виж целия пост
# 8
Сукателният рефлекс произлиза от целувка.
Виж целия пост
# 9


Виж целия пост
# 10
Устните са много чувствителни / не чувствени, да не се объркате /
Докосвайки нещо с устните си, се доближаваш максимално до усещането, което то създава.
Пръстите загрубяват и губят прецизността си в контакт с предметите. Усещането, че не ги докосвам достатъчно добре ме е карало да опитвам нещата с устни. Картината, която създават за повърхността е по-наситена.

Та, може би, желанието за докоснеш някого по-пълноценно те кара да го правиш с устни.

Това
Може би желанието да опиташ другия на вкус.

плюс това. Децата минават през фаза, в която опитват и слагат всичко в устата. Плюс подражание, разбира се. А как се е получила първата целувка на света - не знам.
Виж целия пост
# 11
Знам две теории за произхода на целувката. Първата е, че целувката произлиза от прачовеците, когато майките са сдъвквали храната в устата си и после са я слагали в устата на децата си с устни.
Втората теория, предполагам, ще е по- интересна за теб, Седада. Повечето древни народи вярвали, че допирайки лицата си едно в друго, създават духовно единство. Дори индианците вярвали, че допирайки устните си една в друга, съединяват душите си.
Виж целия пост
# 12
                       Sedada, очаквам с нетърпение теорията ти за произхода на секса  Whistling.
Виж целия пост
# 13
Защо тая цензура, модове, приятели любими?
Виж целия пост
# 14
 Не, не мисля, че сукателния рефлекс е първоизточника на целувката, не го намирам за толкова романтичен, може би.
Инстинктивното желание за близост в бебета, в което съм открила някаква романтика и първоизточник на последващото желание за близост между възрастните е търсената закрила и доверие, сигурността и доверието, което се гласува безпрекословно. Може би този инстинкт в малките деца е последващ в съзряването от инстинкта да търсим истинска обич и любов, може би така и не се научаваме да бъдем до край самостоятелни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия