Кои храни и напитки стимулират производството на кърма?

  • 20 501
  • 19
Какво трябва да се пие и яде ,за да имаме повече кърма?За сега му стига на мойто бебе,но ако намалее кърмата какво да правя?
Виж целия пост
# 1
в библиотеката май има написано доста по въпроса. единственото нещо, което мога да препоръчам от личен опит е многото вода. особено сега, когато настъпват жегите. успешно дълго кърмене!
Виж целия пост
# 2
Най-вече много течности, балансирано хранене - не тъпчене..
Ако ти намалее кърмата - често слагане на гърдата и всичко се оправя за 2-3 дни.. И с големи кърмачета действа  Mr. Green
Иначе бирена мая и български лактогонен чай  Peace
Виж целия пост
# 3
Виж тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4485
Виж целия пост
# 4
Ако наистина ти е намаляла кърмата то детето само ще търси да суче по често, ако му даваш, до ден- два ще се регулира количеството ти и ще забравиш за проблема, всичко зависи само от теб.
Иначе помощни средства са лактогонните чайове, бирената мая, варено жито, овесени ядки, сурови бадеми, почивка и повечко гушкане, и около 2-3л дневно течности (най- добре вода)
Виж целия пост
# 5
На мен много ми помагат лактогенните чайове. Също и ядки, но без фъстъци. Всяка сутрин си закусвам овесени ядки, вече даже започнах да ги харесвам. Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Има много теми по този въпрос  Peace
Виж целия пост
# 7
Пий боза Joy Joy
Виж целия пост
# 8
По-добре биричка, по-малко калорична е Wink
Виж целия пост
# 9
освен честото слагане на гърда на мен лично ми помогна български лактогонен чай, варено жито, ядки- без фъстъци- овесени ядки.
Виж целия пост
# 10
Момичета, а защо не трябва да се ядат фъстъци? Аз ядох преди няколко дни и бебка се обрина - възможно ли е да е от тях?
Виж целия пост
# 11
Да, възможно е обрива да е от тях.Водят ги много силен алерген.Аз все още не смея да ям.Може би съм прекалено предпазлива,но по-добре така,отколкото да експериментирам.Но все пак може да помислиш и за други възможности за обрива-други храни/на теб или бебче,не зная колко е голямо/,претопляне и др.
Виж целия пост
# 12
бира, мляко, минерална вода, чай
Виж целия пост
# 13
Бира само ако е от скъпата, тя е истинска и има лактогонно действие. Да се има предвид обаче, че алкохола попадащ в кърмата съответства на алкохола в кръвта.
Млякото е силен алерген, умерено и то.  Mr. Green
И чая, освен ако не е за кърмачки (или шипка или липа) умерено, билките са си лекарства.  Mr. Green
Не се смейте на бозата, в нашата отчетна има майки които я пият за кърма, мита изобщо не е разбит още.
Виж целия пост
# 14
Моето мнение, е че няма такива храни и напитки. Аз толкова много исках да кърмя пиех по 3 литра  нат.сок, боза, супа, прясно мляко, ядки и в крайна сметка какво? В най- добрия случай 30на грама кърма, голям тормоз беше ви казвам, така или иначе трябваше да дохранвам, а бебо като разбра, че от биберона по лесно се папка се отби, пищеше като го слагах ха гърдите си, и кърмата ми се вдигна. Жалко, но факт!! Rolling Eyes Sad Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия