Как (не) гостувах при Марта Вачкова

  • 2 579
  • 22
Копирам това, което пуснах първоначално в блога си.




В началото на миналата седмица получих обаждане по телефона от предаването ‘Жените’ с Марта Вачкова. Канеха ме да съм гост в предаването в четвъртък, темата звучеше многообещаващо: “Подготовка за раждане”.

Въпреки че в плановете ми не влизаше ходене до София точно сега, прецених, че си струва: щях да представя Ла Лече Лига и да поговорим за подготовка и начало на кърменето като част от пренаталната подготовка в ток-шоу, което е насочено към различна аудитория от ‘бебешките’ предавания.

Понеже имам някакъв малък опит с гостуване в телевизионни предавания, се поинтересувах в аванс кои ще са другите гости - бременна манекенка и човек от курс за подготовка за раждане, ми каза момичето, което се занимаваше с организацията. Помислих си, че това е добра комбинация, която да обхване общо почти взето всички аспекти по подготовката за раждане и първите дни след него.

В четвъртък благополучно стигнах съвсем навреме на ‘Сан Стефано’ 29 заедно с детето - взехме си творчески отпуск Grinning Там доста почаках, докато ме викнат за грим. Мая се забавляваше изключително много, докато момичето ме гримираше, въпреки че с общи усилия успя да не направи особени поразии. После чакахме още твърде много време, докато гримират други две жени - манекенката и висока стройна дама. В резултат ни викнаха в студиото поне половин час след времето, за което ми бяха казали, че ще почнат снимките.

За голяма моя изненада се оказа, че седя в публиката. Нещо повече: гостите в крайна сметка бяха: манекенката с коремче, жена от курс за бременни в София, педиатърка, треньорка по водна гимнастика за бременни, ТВ журналистка от БНТ, която да сподели личния си опит за подготовка и раждане със своето дете и аз.

И така, за 45-минутно предаване Марта Вачкова вмести собственото си мнение по въпроса, запис на разговор с лекарка от родилен дом (Шейново, според мен), запис на интервю с баща за подготовка за раждането, запис на разговор със случайна майка от улицата и 6 човека гости. Очевидно времето беше абсолютно недостатъчно. Основно говореше с жената от училището за бременни, ТВ журналистката и манекенката - те и бяха на столовете до водещата, останалите си кютахме сред публиката, не сменихме местата, както очаквах. Педиатърката, която явно често гостува в предаването на Вачкова, от време на време грабваше микрофона и вмяташе дума-две - нямаше специални въпроси, по които да я поканиха да се изкаже. Треньорката по водна гимнастика едва можа с две думи да обясни защо този спорт е полезен и интересен. Аз? Аз, въпреки че бях представена за гост и поканена като такъв, получих време под минута да отговоря на единствения ми зададен въпрос и по средата Марта ме прекъсна, защото “времето ни изтича”. Толкова за това.

Определено бях много неприятно изненадана от този развой на събитията - някак странно ми е да поканиш човек за гост в ток-шоу, само за да го настаниш сред публиката и да зададеш единствен въпрос тип ‘Минута е много!’, а после дори да не го оставиш да говори като хората. В крайна сметка, като знаеш, че времето ти е ограничено, а трябва да се говори по такава обширна тема, като подготовка за раждане - покани по-малко хора, които да могат да говорят по-нашироко, но по-смислено по нея или раздели предаването на няколко части!

Толкова бях вкисната в края на записа, че дори не се поинтересувах кога ще излъчат предаването. Ръкоплясках заедно с другите, когато жена от екипа даваше знак (и подвикваше ‘Марта!’ и ‘Браво!’), но ако честно - не мисля, че си струваше. Единственото добро нещо от цялата галимация беше, че създадох няколко полезни контакта.

После разбрах от други хора, че това е обичайният сценарий за ‘Жените’. Един познат с насмешка каза, че като види да му звънят от това предаване, даже не си вдига телефона. Другия път и аз ще знам.
Виж целия пост
# 1
Четох в блога ти, Бу, и според мен са  искали да си осигурят публика под претекст, че ще им гостуваш. Кой знае колко от публиката е била поканена със същия мотив?!
А ако отидеш като  публика трябва да ти платят! Хонорарът на публика в различните предавания е различен, но при всички положения започва от 10 лева за снимачен ден.
Виж целия пост
# 2
Винаги, когато в някое предаване се препуска през темата, гостите и се повтаря, че "времето ни притиска", това си е чиста липса на професионализъм.
Вярвам, че манекенката е споделила с широката публика много полезни неща, надали би била по-полезна от нея, Бу.
Виж целия пост
# 3
с твоето присъствие си е осигурила гледаемост, така мисля аз.
непрофесионално е постъпила...
Марта не я гледам, но Бу винаги ще я чета  Hug
Виж целия пост
# 4
Четох в блога ти, Бу, и според мен са  искали да си осигурят публика под претекст, че ще им гостуваш. Кой знае колко от публиката е била поканена със същия мотив?!
А ако отидеш като  публика трябва да ти платят! Хонорарът на публика в различните предавания е различен, но при всички положения започва от 10 лева за снимачен ден.
Това не ми беше хрумвало Confused Но напълно възможно да си права.

Вярвам, че манекенката е споделила с широката публика много полезни неща, надали би била по-полезна от нея, Бу.
Им, аз съвсем не се лаская, че темата трябваше да се върти предимно около кърменето или моята персона - все пак подготовката за кърмене е само една част от пренаталната подготовка за появата на нов човек в живота ни. Но е обидно и това отношение. Ако бях знаяла предварително как ще протече, определено нямаше дори за секунда да си помисля да се вдигна от Пловдив за такъв фарс.
Виж целия пост
# 5
Права си, Бу, че разговорът не може да се върти само около кърменето. Но пък и ти не си само световно известна кърмачка, нали?
Редно е била да имаш и предварителен сценарий, за да си наясно , как ще протече предаването. Това би трябвало да се отнася за всеки гостуващ на предаване.
Виж целия пост
# 6
И на мен ми се струва, че са гледали как да си напълнят студиото. А на тях каза ли им какво мислиш или не ти се искаше да се занимаваш? Любопитно ми е как се оправдават в такива моменти, затова питам.
Виж целия пост
# 7
Бу, светлината в телевизията е ослепителна, но и заразна. Поне ако се беше попитала коя бременна и е до гледане на това предеване, пък коя небременна ще го гледа, надали би се съгласила, но дано новите контакти са избили загубата на време. К 1 не съм пускал от години. Жалко за Марта - дори не прилича на баща си!
Виж целия пост
# 8
И на мен ми се струва, че са гледали как да си напълнят студиото. А на тях каза ли им какво мислиш или не ти се искаше да се занимаваш? Любопитно ми е как се оправдават в такива моменти, затова питам.
А, ще им казвам. Веднъж, че дреме им на тях, и второ - дреме ми на мен. Затова им е такъв рейтинга на Канал 1, ясно е. Просто за друг път ще знаем и ще бъдем подготвени. Империята ще отвърне на удара, рано или късно Grinning
Виж целия пост
# 9
Въпросното предаване е много далеч от професионалзима, както и останалите по Канал 1. Познавам момиче, което работеше като сценарист и подготвяше на времето от..до сценариите. Знам от нея колко е трудно да се работи с Марта, как г-жата се изживява като световна звезда и как изобщо не и пука за гости, теми и сценарии, само и само да е на екран. Въпросната Марта е първа приятелка на женатата на крупен рекламен магнат и я държат на екран точно заради това.
Виж целия пост
# 10
Ех, надявам се поне си се разходила добре из София, непланувано  Grinning
Виж целия пост
# 11
Бу, самото предаване е тъпанарско!
Само като се замислиш - бременна манекенка!!! Би ли кърмила тая манекенка, би ли се лишила от сън, от спокойствие, от всичко (включая евентуално съсипване на скъпоструващ силиконов бюст), че да е доволно бебето? Не мисля! Това е само за парлама...
И пренаталната подготовка при манекенките според мен опира до намирането на жена за гледане на бебето и жена за домакинстване (ако все още няма такава)! Ако имаше професия "дойка" и такава щеше да бъде намерена като част от програма "прентатална подготовка"!
Т'ва е!

п.п. Пък ти другия път им наритай задниците! Аз лично имам да ритам тоя на Дойчинова....
Виж целия пост
# 12
Ето тук има инфо за това как се плаща на публиката в някои предавания  http://www.talent-partners.com/content.php?lan=BG&op=news&nid=155
Виж целия пост
# 13
карай , поне са те гримирали  Simple Smile
самото предаване е мега - ултра - тъпо - преди съм хващала анонсите  - темите все бяха от типа " Кои са по-стиснати мъжете или жените ? " или " Кои са по-големи клюкари - мъжете или жените ? " ,
че това за нет-форум не става , да не говорим за национална телевизия ,
а МАрта Вачкова ми идва много мазна на мен , направо ме отблъсква .

Виж целия пост
# 14
И аз мисля, че са си намерили безплатна публика по този начин Confused Поне платиха ли ти пътните? Rolling Eyes

Само като се замислиш - бременна манекенка!!! Би ли кърмила тая манекенка, би ли се лишила от сън, от спокойствие, от всичко (включая евентуално съсипване на скъпоструващ силиконов бюст), че да е доволно бебето? Не мисля! Това е само за парлама...

Ех че странно мислене. Не ви ли писна да квалифицирате хората според ограничения си светоглед? Злобата и зависта ядят нас, а не тези към които са насочени. Peace

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия