Моля, дайте съвет!

  • 432
  • 5
Здравейте Simple Smile Стилиян е на 6м и половина и до скоро беше само на кърма. Започнах да давам вече пюрета по веднъж на ден, предлагах и вода ,НО не я иска! Започна да пишка дооооста по-малко, съдя по памперса! Той така или иначе ака на 3-4 дена (всичко усвоява) , сега и не пишка по много! Даже и крушата не го "изаква"! Водих го на педиатър, каза ми че се обезводнява- да давам вода! Аз казвам , че не я иска, тя пак- давай- от жегите се обезводнявал! Разбирам, но като не иска....., да давам ли сок, все нещо трябва да пие все пак! Какъв сок да давам- прясно изцеден или готов, но все пак трябва и да е разхлабващ....?  Thinking Голямо мислене пада, моля, дайте съвет  bouquet
Виж целия пост
# 1
А не иска ли да суче по-често?
Можеш да опиташ да го научиш да пие от обикновена чаша, със сламка, с чаша с мек или твърд накрайник-обикновено когато се научат да правят нещо ново бебетата се ентусиазират и може да пие вода от интерес.
Виж целия пост
# 2
Нашият пропи вода на 11 мес, а сок след годинката.
При положение че кърмиш и то активно, не мисля че бебето може да се обезводни! То само ако има нужда, ще иска да суче по-често Wink
Така че не се притеснявай Hug
Виж целия пост
# 3

При положение че кърмиш и то активно, не мисля че бебето може да се обезводни! То само ако има нужда, ще иска да суче по-често Wink
Така че не се притеснявай Hug

съгласна съм Peace
Виж целия пост
# 4
Моят син пропи вода на година и 4 мес.
Ако не слагаш захар и сол в пюрето и кърмиш редовно, не се тревожи за водата.
Вода се съдържа и в пюрето.
Урината става по-тъмна, ако се обезводнява.
А и детето няма да се остави жадно, най-малкото ще търси да суче много, ако не ще да пие вода.
Виж целия пост
# 5
Можеш да даваш чай.На тази възраст съм давала компот/напр. от сини сливи/.Изцеди му сок от круша.Другото,което правех:разреждах плодовото пюре с вода и го давах с шише/ето ти сок/.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия