Вагинални промивки при бременни?-ДА или НЕ

  • 2 607
  • 12
Здравейте мамчета Hug,
и двете със сестра ми сме бременни,но живеем в различни градове,та нейната гинеколожка и е казала че може да си прави промивки с лайка или сода.А моята лекарка категорично ми каза че промивки по време на бременност не се правят защото може да предизвикат контракции,можело да се правят, но в деветия месец.......
Та се чудим ние коя е права и коя греши....
Вие на какво мнение сте?Благодаря предварително  bouquet
Виж целия пост
# 1
На мен също ми забрани гинеколожката да си правя промивки,докато съм бременна.Така че НЕ
Виж целия пост
# 2
Не. Гинеколога ми забрани.
Виж целия пост
# 3
Категорично не  Naughty
При дискомфорт или поява на течение - микробиологично изследване и консултация ако е необходима
Виж целия пост
# 4
Твърдо НЕ. Опасно е.
Виж целия пост
# 5
НЕ!!!
Виж целия пост
# 6
Моята гинеколожка по принцип е против вагиналните промивки, освен ако не се лекува нещо разбира се. Та моят отговор е НЕ. Една вагинална промивка нарушава естествената микрофлора на влагалището и го прави по-податливо към инфекции, особено при бременност.
Виж целия пост
# 7
НЕ!  Naughty
Виж целия пост
# 8
Категорично НЕ  Naughty

И не само при бременни, при всички са противопоказни и ненужни.  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
при бременни категорично не!в други случаи също не е препорачително
Виж целия пост
# 10
Не, разбира се. Ама какви са тия доктори, бе. Уж са за това да дават препоръки, а те да не знаят елементарни неща. Промивките по време на бременност са абсолютно забранени. Блонди и Мечо Пух са писали вече защо и аз се присъединявам към тях.
Виж целия пост
# 11
  bouquetМного ви благодаря момичета  bouquet!Значи моята лекарка е по компетентна ...Иначе и аз зная че промивки дори да не си бременна не са препоръчителни ,освен ако не се налага.Добре че съсвем случайно сподели сестра ми иначе ooooh!...иначе щеше да си прави ,нали така и  е казала "гинеколожката"-лекарите уж са за това да помагат,макар че напоследък доста често се случва обратното #Cussing out #Cussing out...
Пожелавам ви много здраве на всички Praynig , и дано не ви се налага да ходите по лекари..
Виж целия пост
# 12
категорично НЕ Naughty
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия