Моля,за мнение за 120 ОУ гр.София

  • 99 452
  • 377
# 195
побутвам темата с молба за актуална информация
Виж целия пост
# 196
Нямам актуална информация, но имам прекрасни спомени от това училище отпреди 3-4 години.
Двете ми деца учиха там от предучилищна до 4 клас, включително - съответно до 2010 и 2011.
Синът ми се оказа толкова добре подготвен по математика след 4 клас, че го приеха в СМГ без особена помощ от наша страна и без да е ходил на курсове.
И двете деца четяха свободно на английски след като учиха в 120-то училище.
Не може да се каже че го говорят, защото не са имали възможност да общуват в англоезична среда, но се справят прекрасно с четенето дори на дебели сериозни книги.
Имаше само един особено голям кусур в това училище - една луда пазачка на входната врата, която много ужасно самоуправстваше, гонеше децата навън на студа и даже ги заключваше на двора.
А има и много предимства училището - голям двор, стол, и разбира се центъра за работа с деца, голяма помощ е за работещите родители някой да се грижи за детето от 8 сутринта до 18 часа вечерта. И децата никога не остават сами - учителите си ги предават от ръка на ръка, водят ги до стола, после ги предават на учителката от центъра, не ги оставят да се шляят наоколо и да се чудят къде да отидат сами, винаги някой отговаря за детето. 
Виж целия пост
# 197
Някой може ли да каже кои госпожи ще поемат първи клас през 2014/2015, както и да сподели мнение за тях.
Интересувам се и от занималнята към центъра за работа с деца, а именно платена ли е и ако е , колко пари е. Успяват ли децата да се подготвят добре в занималнята с домашните и уроците?
До колко часа е занималнята?

В какви смени учат учениците от 1-4 клас и от колко часа?

Благодаря !
Виж целия пост
# 198
Имам наблюдения върху г-жа Николова , която ще поеме първи клас и мисля , че е ОК.
Относно занималнята в Центъра за работа с деца , не съм много доволна от домашните, почти винаги вечер преработваме нещо. Но пък от гледна точка на време , до 18.15ч винаги има дежурен учител , т.е. за работещи родители ,това е много добър вариант , таксата от  30лв. също е без коментар. Водят ги на стол на обяд, което също е много важно. Относно смените реагират спрямо смяната в училище  -  има  отговаряща по време занималня и съответно допълнителни занимания, като танци , изобразително изкуство и т.н. Децата не остават без надзор. Винаги има какво да се желае , но мисля че плюсовете са повече.
Виж целия пост
# 199
И аз се интересувам от това училище!  Хубави са отзивите в последните мнения! Днес звънях да попитам от кога приемат заявления за прием в първи клас - успокоиха ме, че има време от 01.04.  С тази истерия по телевизията - че се чакало на опашки и т.н .... се попритесних да не съм закъсняла .......
Виж целия пост
# 200
Само хубави неща мога да кажа за 120 ОУ, където моето дете учи там от първи до седми клас, в момента учи в 91 НЕГ, подготвителен 8 клас. Най-ценното за мен беше спокойната среда, опитните учители и децата от класа - това го изписах последно, но ми се струва от дистанцията на времето, че може би беше на-важното. Класът беше задружен, успешен, имаше конкурентна среда в добрия смисъл на думата и ценни приятелства, запазили се до ден днешен Peace
Виж целия пост
# 201
Само да ви кажа, бъдещи първокласници. Каката завърши 4-ти кл. (къде, няма значение). Много бях доволна от всичко в у-щето: учебен материал, извънкласни дейности, страхотен екип, тя се чувстваше превъзходно и щастлива.
Малкия (брат й) записах в СЪЩОТО у-ще, при СЪЩИЯ екип - нали са превъзходни, нали сестра му беше там, ...
Какво да ви кажа - много съм разочарована (само след 4 години, когато началния екип поема новата смяна.
Нито е мотивиран, нито му се учи, нито се чувства добре (по БЕЛ особено).
Вие решете и кажете - къде е проблема? Едни и същи учители, едно и също у-ще, едно и също семейство, ...
Проблемът ( а може би не проблемът, а хубавото е), че детето ми е РАЗЛИЧНО от кака си. За него трябваше да избирам пак, не да се плъзна по позначтия канал.
Най-доброто у-ще е това, което пасва най-добре на КОНКРЕТНОТО дете.
Как да го откриете??? Е, това е вече проблем.
Ние ще се местим (с малкия). Каката пак се адаптира и пак се чувства добре (на новото място, с новите г-жи и условия).
Или
Трябва да работим с малкия в друга посока - посоката са социализация, ... ???
Не знам! Помислете и вие, защото е ВАЖНО!
Нашата борба продължава
УСПЕХ
Виж целия пост
# 202
Бих искал да попитам следното:
1. Училището предлага ли занималня от първи до четвърти клас, която е безплатна или на символична цена? Ако да, до колко часа продължава тя?
2. Кое училище е за предпочитане в началния курс на обучение: 120-о или 35-о?
Благодаря предварително за евентуалните отговори!
Виж целия пост
# 203
Някой има ли информация за новата 2014/2015 учебна година? Кои учителки ще поемат първокласниците? Дали сме изпуснали много вече срока за подаване на заявление?
Виж целия пост
# 204
Някой има ли информация за новата 2014/2015 учебна година?  Дали сме изпуснали много вече срока за подаване на заявление?

Здравейте, на долния линк можете да видите сроковете, за заявления, класиране и т. н.
http://ou120.org/nachalenkurs.html
Виж целия пост
# 205
Здравейте,
120 ОУ има ли прием след 5ти клас в профилирани паралелки? Ако не, какво е нивото в прогимназиален курс, имате ли лични наблюдения?
Благодаря предврително!
Виж целия пост
# 206
Моля, споделете ако имате инфо за комбинацията паралелка с изобразително изкуство и изучаван език немски. Предстои ми избор на паралелка за първи клас  и ако споделите мнение ....коя е госпожата по немски, добре ли се справят дечицата  Peace
Виж целия пост
# 207
Темата е стара, но виждам, че се актуализира с годините. И аз влизам с въпрос, за учителките, които ще поемат първокласниците за учебната 2015/2016. Ще се радвам на всяко мнение и впечатление.
Виж целия пост
# 208
Здравейте,
120 ОУ има ли прием след 5ти клас в профилирани паралелки? Ако не, какво е нивото в прогимназиален курс, имате ли лични наблюдения?
Благодаря предврително!

И аз се присъединявам с молба за повече информация за обучението 5-7ми клас, има ли профилиране, как е подготовката по БЕЛ и математика, дисциплината? Благодаря.  bouquet
Виж целия пост
# 209
Темата е стара, но виждам, че се актуализира с годините. И аз влизам с въпрос, за учителките, които ще поемат първокласниците за учебната 2015/2016. Ще се радвам на всяко мнение и впечатление.

Дъщеря ми завършва 4 клас тази година и госпожата й ще поема първокласници наесен. Казва се Йорданка Нинова. Аз съм много доволна, детето я обича. Млада е, спокойна и мила. Не бих казала, че успява да наложи строга дисциплина, понякога ги държи доста свободно. Но материала се усвоява добре. Те са паралелка с английски и рисуване.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

X Реклама

Общи условия