Хиляди въпроси относно почивка на море с бебе на 1г.

  • 4 900
  • 15
Помагайте със съвети или споделен опит за почивка на море с бебе!
Много ще съм благодарна, ако споделите с мен някои подробности!
Изчетох доста теми и оферти в Интернет и още не мога да реша къде да почиваме!
Ако знаете нещо подходящо - хотел, вили в Поморие, Приморско или Слънчев бряг /по-далеч не ми се ще да пътуваме/, пишете координати!
Имам ужасно много изисквания и с толкова претенции изглежда, че ще си останем с бебето вкъщи! Решили сме да почиваме в края на юни, а той наближава без да имаме резервация някъде!
Искам нещо недачеч от плажа /да стигаме пеш/, да има къде да оставим колата, да не е хотел на 20 етажа, за да мъкнем колички до 20-тия етаж.
Да има мрежи за предпазване от комари.
По снимки  стаите в хотелите ми изглеждат малки, за да поберат 4-ма/мама, тати, батко и бебе/. Притеснавам се къде ще събираме в стаята кошара за игра и спане, количка. Представям си с колко багаж ще тръгнем.....Таткото ще го хванат нервите още при товаренето му в колата!
Как сте преварявали вода за бебето?
Дайте идеи с какви неща да се запасим предварително - например да вземем трапезна вода, пюрета.....
Ох, много, много  сложно ми изглежда!
По-лесно щеше да е да го оставим за една седмица при бабите, но пък се кърмим!
Мислехме вариант и баба да си водим с нас, но ми се струва, че тя повече ще ни пречи, отколкото да помага!
Помагайте Praynig! Толкова много обичам морето и ми се ходи на почивка!
Виж целия пост
# 1
За хотел не мога да ти помогна, но като ви гледам, май трябва да се ориентирате към някоъ апартамент или бунгала някакви. Все пак почивка, да има място за всички и за всичко.
Ако намислиш определено селище, може да се намери някоъ майка да се посъветва за бебешки магазин, от където да си купиш пюрета, вместо да ги мъкнеш с колата. Голямо е бебето и може да даваш непреварена трапезна вода спокойно.  Пък това, че се кърмите е голямо предимство - сама знаеш.
Прецени си у дома кои вещи употребяваш ежедневно, събери ги в списък и ги вземи.
Предвиди някоъдруго люкарство и мазила против това-онова, че къде ще търсиш хаптека, ако ти потрябва...
Няма страшно, не се паникьосвай!
Приятна подготовка за морето и весело плажуване!
Надявам се съм била полезна!
Виж целия пост
# 2
Е само тук и сега им завиждам на варненки  Wink Тоя зор няма да го мислят.
Аз не го мисля от сега, както дойде и както стане, не му мисли толкова, че ще си развалиш почивката.
Виж целия пост
# 3
Е само тук и сега им завиждам на варненки  Wink Тоя зор няма да го мислят.

варненки и те го имат проблема, само че тяхното се казва планина Laughing

а и аз мисля да ходя на море, а сме с рено 5, с газова бутилка в багажника и майтапът е пълен с багажа..ама нейсе..ще се оправим, минимално количество багаж и здрави нерви..
за какво ти е кошарка, играчките ги махам, за количката още се чудя..някоя друга книжка и якетата..друго-здраве, че да не се провалят плановете..чужденците как ходят с пеленачета на морето, чак съм се чудила..
Виж целия пост
# 4
Здравей!
Напълно те разбирам, защото и ние ще ходим на море август месец и аз съм със същите хиляди претенции. Умувах хиляди варианти и накрая се спрях на този : ще наемем обзаведен апартамент във Варна, в близост до морската градина за приятни разходки Wink. Плажът също е близо, но предвид факта че е пълно с народ по това време, може да ходим на плаж с колата извън варна, на някое по-чисто местенце. Избрах Варна, защото дъщеря ми по това време ще бъде на близо 1 година и 4 месеца и градът е богат на развлечения от всякакъв вид. Ние с мъжа ми до сега винаги сме почивали на хотели, но с бебето и многото багаж, няма да има никакво място в тесните хотелски стаички. Варианта обзаведен и напълно оборудван с всякакви удобства апартамент или вила/бунгало е най- добрият според мен - място за всички, както и за багажа, евентуално удобен вариянт за приготвяне на храна/закуска/чай и т.н. за децата, самостоятелност и т.н. Освен голямо удобство излиза и доста по-ефтино от хотел.

Хвърли едно око тук :

Приморско
http://vacation.hit.bg/Bulgarian/Pr_Prices.htm
http://www.marketingbg.com/milevi/

Други
http://www.moreto.net/index.php?pg=web&cat=L
http://bgtop.net/index.php/31/220/
http://www.obiavibg.com/showads.php?catid=7
http://yp.hit.bg/tourism/resorts/?cnt=8&oo=&od=&pg=4


Слънчев бряг
http://www.dalavera.net/read.php?40,12583

Поморие
http://www.kvartiri.ltd.bg/19-pomorie.htm
http://www.all.bg/Regional/Pomorie/
http://www.pomorie.com/sunrise/offer.html





Виж целия пост
# 5
Ние ходихме миналата година на море точно когато малката стана на една година и бяхме помъкнали всичко за което се бях сетила.  Аз държах да сме на бунгала, за да сме самостоятелни и близо до плажа. Потърси за някой къмпинг, има много хубави бунгала и са винаги близо до плажа.  Иначе аз носих каната за преваряване на водата, но я ползвах да затоплям млякото. Носих също, пюрета и сокчета, за закуска и правех каша, че тя нямаше зъби за друго. Педиатърката ме посъветва какви лекарства да взема за всеки случай и ги купих, но слава богу не ни потрябваха. Стояхме си на плаж сутрин до 11ч и след обед след 5ч.  Ние супер се бяхме ошашкали и се притеснявахме как ще стигнем, как ще бъде там, но истината е че и се отрази супер: спеше си като къпана всяка нощ без да се буди, което не и се случваше преди това, забавляваше се на плажа в басейн или пред бунгалото в кошарата /тя още не ходеше тогава/.
Не се притеснявай всичко ще е ок и децата обичат морето Wink
Виж целия пост
# 6
Аз вече не преварявам водата-купувам на Девин с розовия етикет, която става за бебета.
Решила съм да взема таблетки за стерилизация, че не ми се мъкне микровълновата и стерилизатора Wink
Ние ще сме на бунгало в Синеморец. Ще взема лятната количка задължително, че в какво ще спи вечер, като сме на кръчма Wink Също и кошарата, която има мрежа п/в комари. И задължително Райд и ОФФ на Джонсън п/в всякакви гадини.
Виж целия пост
# 7
хотел на 20 етажа, за да мъкнем колички до 20-тия етаж.
Да има мрежи за предпазване от комари.
По снимки  стаите в хотелите ми изглеждат малки, за да поберат 4-ма/мама, тати, батко и бебе/. Притеснавам се къде ще събираме в стаята кошара за игра и спане, количка. Представям си с колко багаж ще тръгнем.....Таткото ще го хванат нервите още при товаренето му в колата!
Как сте преварявали вода за бебето?
Дайте идеи с какви неща да се запасим предварително - например да вземем трапезна вода, пюрета.....
Ох, много, много  сложно ми изглежда!


Много ме досмеша от постинга ти  Confused Извинявай за което, но :

1. за хотела - ако е на 20 етажа - има асаньор, нали?
2. за кошара - хотелите не предлагат ли бебешки кошари  Rolling Eyes?
3. за запасяването най-смешно ми стана - да не отиваш в Авганистан  Shocked Нали и на морето има магазини за всичко. Така или иначе, аз бях на море за първи път с бебка, когато тя беше само на по-малко от 3 месеца. За тази година изобщо смятам, че кефа и ще е много по-голям.... Впрочем ние също сме с батко, татко и количка и вместването се получава  Wink

Успех!!!  Peace
Виж целия пост
# 8
навсякъде по морето има магазини с всякакви бебешки неща, така че неразбирам от какво се притеснявате за запасяване...
Колкото до мъкненето на колички и кошарки...то си е индивидуална работа:)
Ние ходим с колкото се може по-малко багаж винаги.
Предпочитаме да се лишим от удобства, вместо да се превръщаме в товарни животни и да ни отиде почивката по дяволите от разправии за разни вещи.
При нужда и 4-мата се събираме на една спалня...абе ние сме едно компактно семейство:)

а за преваряването...на 1г бях престанала много отдавна:) Но пък ако държиш, може да си вземете кана за варене на вода и ще си решите проблема, хем за водата, хем за притоплянето на всякакви неща...(аз спагам например бурканчето с храната в каната, пъня вода и като заври водата..храната вече е топла:))
Виж целия пост
# 9
За море ви трябва:
1.   Хубаво кенгуру
2.   Силно плажно масло
3.   нещо, което да държи сянка на бебето, например чадърче за плажа
4.   Бебешки шапки
5.   надуваема ваничка или надуваема лодка с меко дъно
6.   Кутийки за биберон-залъгалка
7.   Ъъъ, мрежа против комари от магазините за един лев. Ние нямахме, после я видях тази екстра. Палатчица също би вършила работа
8.   Торба със занимавки за из път – сложи и някоя нова играчка, доста време е, да не се размрънка.
9.   Кутия с лекарства – панадол, калергин, нещо за растящи зъби, свещички ефералган – за всеки случай да си спокойна.
10.   Няколко чисти калъфки за възглавница голям формат, за да можеш винаги да си слагаш дечко на чистичко – дали той ще стои там е друг въпрос
11.   Фотоапарат!!!!
Бих си избрала град, а не курорт, от гледна точка на лекари, детски храни и прочее. Варна, Бургас, Балчик, Созопол, поправете ме, ако изпускам важна опция. Мамите от съответните градове могат да препоръчат конкретно. Аз съм била в Балчик, но на вила. Пюрета и каши ще можеш да купиш от всеки магазин, пампи също. Нямаш страх, че нещо ще свърши.
Вода на тази възраст не съм преварявала. Трапезна си пиеше детето. А и нали има кърма, няма да се обезводни.
Кошарки не съм мъкнала. Бебчо си се чувства прекрасно, спейки до мама и тати.
Enjoy!!!
Виж целия пост
# 10
Миналата година ходихме на море с бебе на 2 месеца и половина и си изкарахме страхотно, за тази, когато бебка ще е на година и 2-3 месеца, мисля ще е още по-лесно.

Като място бих ти препоръчала Синеморец. Бяхме в един малък /относително/ хотел "Каза Доминго" има басей, до басейна ресторант, а за 4 човека по-добре си вземете апартамент, защото ние 3-ма едва се побрахме в стая.

Аз бих те посъветвала да си купиш бебешката храна. Два пъти ми се е налагало да купувам от друг град - всеки път не бяха и чували за това, което търся. Конкретно мляко /Аптамил или Милумил в Козлодуй/ и пюрета /Хип, Семпер, Нестле в Девин/.

Вода си купихме Кинли и бебка пи от нея, а ние само минерална.

Най-важното спокойствие. Whistling
Виж целия пост
# 11
Ох, и аз много се чудя дали да ходиме, още повече , че си имаме собствено бунгало на юг от Бургас. Три са нещата, които ме спират- комарите, мръсния плаж, дългият път.Айде с мръсния плаж някак си ще се справим, с дългия път също, ама с комарите-незнам. Миналата година ме направиха на решето, какво остава за малко дете! За репелентите също мисля, че е малък. Мрежи мога да сложа, но само в стаята, ама той няма все там да седи. Имам идея за едни лампи, които са за навън и отблъсквали гадините, но не знам колко са ефикасни. Някоя знае ли нещо за тях? Дали си струват? А дали нещо не са вредни?!
Анда, би ли ми обяснила какво представляват тези мрежи против комари в магазините за 1 лев и къде се закачват?
Виж целия пост
# 12
Аз бях миналата година на Слънчев бряг в хотел "Дюн".Бях за около седмица с трите си деца.най-малката Лора беше тогава на 1 и9м.Хотела се намира на самия плаж.не съм носила абсолютно нищо освен личните вещи и дрехи на децата.Кошарка от хотела,юрганчета ,чаршафчета покривала пак от там./всичко съвсем ново/В ресторанта бебешко меню - моята си хапваше с голямо удоволствие.жена за почасово гледане за да можем да поизлезем с таткото.Развлечения за големите деца.Невероятна отзивчивост от страна на персонала.Моля не го разбирайте като реклама.В такава обстановка наистина си почиваш чудесно.
Виж целия пост
# 13
Ами тези мрежи против комари бяха нещо като палатка или тунелче от мрежест плат, в която си слагаш бебето. Големичка беше, доколкото си спомням, и не беше един лев, ами доста повече, но не помня точно – десет? Двайсет? Не знам за будно бебе доколко са подходящи, особено за пълзящ-вървящ модел, но за заспало не би трябвало да има проблем. Не знам дали ги има в момента точно там, но не може да няма на пазара нещо на този принцип.
Виж целия пост
# 14
Аз бях миналата година на Слънчев бряг в хотел "Дюн".Бях за около седмица с трите си деца.най-малката Лора беше тогава на 1 и9м.Хотела се намира на самия плаж.не съм носила абсолютно нищо освен личните вещи и дрехи на децата.Кошарка от хотела,юрганчета ,чаршафчета покривала пак от там./всичко съвсем ново/В ресторанта бебешко меню - моята си хапваше с голямо удоволствие.жена за почасово гледане за да можем да поизлезем с таткото.Развлечения за големите деца.Невероятна отзивчивост от страна на персонала.Моля не го разбирайте като реклама.В такава обстановка наистина си почиваш чудесно.

Ето това си е почивката!!!

 newsm10
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия