Програма "Подкрепа на майчинството"

  • 1 821
  • 15
Здравейте мами!Чух ,че имало някаква програма за подкрепа на майчинството,според която ако някоя от бабите гледа детето,до навършването му на 3 год.,тя  получава майчинство.Въпросът ми е има ли мами ,които са се сблъскали с бюрокрацията и са си прехвърлили майчинството, и ако да- къде трябва да се ходи и кои а нужните документи.
Виж целия пост
# 1
Може да се възползваш, ако въпросната баба не е пенсионерка и е регистрирана на борсата. Тогава я наемаш по тази програма и тя получава заплащане от държавата в размер на майчинството до 2 г. възраст на детето. Така ще й тече и трудов стаж.
Иначе, ако бабата не е пенсионерка и работи на трудов договор, можеш директно да й прехвърлиш майчинството, но това не е свързано с програмата.
 Peace
Виж целия пост
# 2
Благодаря за отговора ,но аз разбрах че имало такова нещо,но до 3 -тата година на детето,т.е.платено майчинство 3 год.Та ме интересуваше дали е вярно ,или не. Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Съмнявам се да е до третата година - не съм чула такова нещо, пък и се съмнявам държавата чак толкоз да се бръкне. Ама това, че аз не съм чула не означава че не съществува.
Виж целия пост
# 4
Въобще не съм чула такова нещо до 3 год. платено.Би било много добре, но едва ли  Wink
Виж целия пост
# 5
Има тема специално по твоя въпрос едната мама се занимава с програмата и може да ти даде отговори.Пускам ти линк към темата.От тази година го приеха по тази програма децата да се гледат до 3 годинки.http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=269263.0
Виж целия пост
# 6
Благодаря за отговора ,но аз разбрах че имало такова нещо,но до 3 -тата година на детето,т.е.платено майчинство 3 год.Та ме интересуваше дали е вярно ,или не. Simple Smile
Правилно си разбрала.
Въобще не съм чула такова нещо до 3 год. платено.Би било много добре, но едва ли  Wink
Е,да но е факт  Wink
Виж целия пост
# 7
Ами до 3 години е, аз съм в програмата, и бабата може да го гледа само ако е регистрирана в бюрата по труда. Ако те интересува нещо по-конкретно пиши на лични или тук. Сравнено с други процедури в държавата ни, тук няма много бюрокрация.
Виж целия пост
# 8
Да преди това беше до навършване на 2 години на детето, но от тази година го удължиха до 3 години. И не е задължително да е баба, а просто човек регистриран към бюрото по труда.
Виж целия пост
# 9
Да преди това беше до навършване на 2 години на детето, но от тази година го удължиха до 3 години. И не е задължително да е баба, а просто човек регистриран към бюрото по труда.

 Peace
Виж целия пост
# 10
Само да вметна нещо, което донякъде има връзка с темата. Майка ми слушала да се коментира, че се обмисля вариант майчинството да може да се прехвърля  на пенсионери. Някой чул ли е и дали наистина има такава вероятност?
Виж целия пост
# 11
Да преди това беше до навършване на 2 години на детето, но от тази година го удължиха до 3 години. И не е задължително да е баба, а просто човек регистриран към бюрото по труда.

 Peace
точно така Peace
Виж целия пост
# 12
Да преди това беше до навършване на 2 години на детето, но от тази година го удължиха до 3 години. И не е задължително да е баба, а просто човек регистриран към бюрото по труда.
Peace
точно така Peace

т.е. може изобщо да не е роднина ли?
Виж целия пост
# 13
т.е. може изобщо да не е роднина ли?
да Peace
Виж целия пост
# 14

Попринцип програмата не е за роднини, но все пак ако има безработна баба в семейството, няма да ти забранят да назначиш нея.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия