фиброаденом,ами сега ?

  • 1 768
  • 2
На 24 год. съм и съвсем на скоро ми поставиха тази диагноза предстои ми операция, но ме е страх въпреки че 3- ма лекари ми казаха че лека операция и няма нищо страшно.Някой ако е имал същия проблем нека ако иска да споделил Hug
Виж целия пост
# 1
На мен ме оперираха,преди около 4 години.Веднага след това станах и су тръгнах,лека операция е,ако може да се нарече така.Спокойно всичко ще бъде ок.
Виж целия пост
# 2
На 24 год. съм и съвсем на скоро ми поставиха тази диагноза предстои ми операция, но ме е страх въпреки че 3- ма лекари ми казаха че лека операция и няма нищо страшно.Някой ако е имал същия проблем нека ако иска да споделил Hug

Ако съдя по ника ти би трябвало да си на 21 или по-голяма.Първо се успокой - Искам само да кажа няколко неща по темата:
Не всяка бучка е рак или нещо сериозно - може да е киста,фиброаденом,мастопатично образование в гърдата.
Условно раздели гърдата си на четири квадранта и уточни в кой квадрант се намира образованието,дали е болезнено,каква е големината му,как си го открила.
Хубаво е да уточниш състоянието - като посетиш специалист мамолог - в областта на мамологията работят специалисти по образна диагностика,хирурзи и онколози.

Може да отидеш при мамолог който да ти направи следните изследвания:
Клиничен преглед ( Палпация) преглед на гърдите с ръце
И Ехографски преглед.
Ако е необходимо след това може да бъдеш насочена за мамография и след това към други изследвания и манипулации.

По принцип в зависимост от къде си мога да препоръчам специалисти мамолози.Но не за всички градове,но за някой от тях.


Да дам малко разяснения какво означават следните понятия:

Фиброаденом - доброкачествено образование на млечната жлеза - при фиброаденоми те се наблюдават или се оперират по преценка на лекаря който те следи.
Мастопатия - днес мастопатията се приема за състояние на млечната жлеза.
Мастодиния - болки в млечните жлези.
Кисти - кухина изпълнена с течност която се пунктира и се изтегля течността или се отстрянява оперативно.

Това написах и в друга тема която ти си пуснала:

Момичето пуснало темата е писало тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=298259.0
че има фиброаденом - темата е озаглавена фиброаденом - ами сега?
Както малко по-горе казах фиброаденома е доброкачествено образование на млечната жлеза - те могат да бъдат единични или множествени.При фиброаденом те се наблюдават или се оперират по преценка на мамолога и лекаря който ви следи.
Ако се стигне до оперативно отстраняване на фиброаденома - операцията е сравнително лека.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия