Помощ!Много повръща!

  • 580
  • 14
След всяко хранене в продължение на няколко седмици все повръща и то по много - по 4-5 пъти след храна по...4-5 супени лъжички(ако мога по този начин да измеря колко точно повръща всеки един път)..Дайте съвет,какво да правя?
Виж целия пост
# 1
Ако е на изкуствено хранене,може да смениш млякото с AR-мляко.Но най-добре първо се консултирай с педиатъра.
Виж целия пост
# 2
Изцяло е на кърма
Виж целия пост
# 3
Здравей,има някой чайчета против повръщане.
Ние нямахме този проблем (за щастие), нека другите мами, които са се сблъсквали с това, ти обеснят по-подробно.
Успех, и дано скоро бебенце започне да се храни без проблеми  Praynig
Виж целия пост
# 4
И моята бебка много повръщаше и досега не е спряла,но значително имаме подобрение.Нашата педиатърка не ни помогна много,но аз имам добра приятелка,която е педиатър.По неин съвет надигнахме матрачето на бебка на около 45 градуса.Това не реши изцяло проблема,но малко намали повръщането.
Виж целия пост
# 5
Забравих да спомена,че от това повръщане се сдобихме с млечница!та тези гъбички-кандида плъзнаха по бузите на бебка и по дупенцето и беше някъкъв ад.15 дни вече се мажем с Dactacort.
Виж целия пост
# 6
Здравей! Обърни внимание дали наддава детето - ако да, няма проблем ... също дали всеки ден ака - ако да, то тогава няма проблем. Тези двете неща показват дали млякото отива в стомахчето и се преработва. Ние от края на първия месец страшно много повръщаме ... но си наддава по над кило и си ака дори по 2-3 пъти на ден. Така че според моето педи съм го прехранвала ... но как да определиш колко изяжда кърменото бебе  Laughing. Ако не наддава и не ака - тогава може да е рефлукс или нещо си на пилорната стена - тогава го заведи на лекар. Но ако си е нормално - в НИКАКЪВ случай не давай от изкуственото мляко против повръщане  може да се отбие.
Виж целия пост
# 7
Хриси от както се роди до към 6-7 месец повръщаше много - като количество и по няколко пъти между храненията. Педито ме успокояваше, че щом петното не е по-голямо от мъжка длан и не е като фонтан няма проблем. И наистина сега няма никакъв проблем.

Консултирай се с педиатъра ви и ако искаш идете на гастроентеролог, за да  видиш дали има нещо притеснително. Бебетата са доста лакоми и не е изключено просто да преяжда. Успех, дано не е нищо сериозно и ви мине бързо!
Виж целия пост
# 8
Стискам палци да се оправи скоро Веско! Дано не е нещо сериозно! И Дара има такива периоди на повръщане, но при нея е по скоро от лакомия! Пиши как сте!
Виж целия пост
# 9
И ние бяхме така в началото.Не се притеснявай ще мине. При нас много помогна повдигането на матрачето под 45 градуса.Както и след всяко кърмене я държахме по 20-30,че и 40 минути в изправено положение.Трудно е ,но след 1-2 седмици дава резултат.Освен това смених позата на кърмене,започнах да държа бебка по изправена,за да не й се връща кърмата.
Успех!
Виж целия пост
# 10
И моят бебко много повръщаше до към 6-7 мес. и лекарката ми каза, че ако наддава и не повръща на фонтан значи няма проблем. Просто храната му идва в повече.След 6 мес повръщането значително намаля и вече въобще не повръща. Най - вероятно и вие сте същия случай, но все пак се консултирай с педиатъра ви.
Виж целия пост
# 11
И нашето гардже много повръща, но явно няма спасение, голям е лакомники милия  Wink Ние също сме само на кърма и бях пуснала тема по повод на повръщането във форума за кърменето, ако те интересува ето линка към нея  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=28231.0
Това кото мога да кажа в допълнение към казаното по-горе е да го оригваш няколко пъти през времето на едно кърмне. Много вероятно е да се съпротивлява, но поне при нас върши работа и повръща по-малко.
Виж целия пост
# 12
явно почти всички малчугани минават по този път. Моята Дияна също много повръщаше, но не 4-5 лъжички, ами на фонтан. Просто беше много лакова и ядеше повече от нормата. Педиатърката ми каза да я държа определено време на гърдата и после да я махам.
Виж целия пост
# 13
Хриси от както се роди до към 6-7 месец повръщаше много - като количество и по няколко пъти между храненията. Педито ме успокояваше, че щом петното не е по-голямо от мъжка длан и не е като фонтан няма проблем. И наистина сега няма никакъв проблем.

Консултирай се с педиатъра ви и ако искаш идете на гастроентеролог, за да  видиш дали има нещо притеснително. Бебетата са доста лакоми и не е изключено просто да преяжда. Успех, дано не е нищо сериозно и ви мине бързо!
И Вики беше същата работа на едно ядене я преобичах ПОНЕ по един път. Всичко това беше докъм 6тия месец и после за много бързо престана.  Сега повръша малко само ако след ядене седи е се навежда, т.е. прегъва си коремчето.
Виж целия пост
# 14
Голямата ми дъщеря също повръщаше. Бях се видяла в ужас. Що пране се переше на ден . Не смеехме да си поиграем с нея, от страх да не изригне фонтана. Оказа се, че е преяждала и организма по този начин се е освобождавал от излишната храна. Така продължи докато минем на детска кухня. Задължително трябва да поставиш нещо под дюшечето и, за  да се получи наклон
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия