Нито грам наддаване за 1 месец?!?

  • 561
  • 7
Нормално ли е, за един месец да не наддадем нито грам? Сега сме на 4 месеца. На 3 месеца тежахме 5400 и този месец на същия кантар резултата беше 5400  Sad Бяхме за 8 дни в болница, поради бронхиолит, но бебето е изключително кърмено. През време на боледуването акахме изключително често (и редичко, даже като разстройство) но се хранеше с апетит и сучеше даже по-често. Вода не пием. Едва сега започва лека полека да урегулира акането, а минаха 2 седмици оттогава. Възможно ли е проблема да е в акането и заради това да не е наддала? Педиатъра каза че няма нищо притеснително, още повече че бебенцето е живо и активно, не вдига температура, не плаче без причина, но въпреки всичко аз се притеснявам.
Посъветвайте ме какво да правя.
Виж целия пост
# 1
Да възможно е.
И ние между 3 и 4 месец точно качихме "само" 350 гр (на фона на 1,5-2 кг на месец предните месеци).. Бяхме 1 седмица в болница и определено ни се отрази и на двамата  Rolling Eyes И дрис си имахме..
Не се притеснявай, важното е че вече сте добре. Бебока ще си навакса, само ти да си спокойна  Hug
Виж целия пост
# 2
Да - възможно е, първо около 3-4 месец има един такъв спад в наддаването, второ - боледуването е оказало влияние.
Не означава, че детето е гладувало, или че имаш "нехранителна кърма". Просто силиците му са отишли за борба с болестта.
Сега като е здравичко, ще си наддава пак.
Виж целия пост
# 3
Според мен също болестта му е оказала влияние. Важното е че се е преборило юначето и сега е добре. Ще си навакса следващия месец. Ние преди 2 месеца бяхме наддали само 140 грама, но ни мъчеха зъби и почти не ядеше. Спокойно!
Виж целия пост
# 4
аз мисля, че щом бебто е вече здраво всичко е нормално. престоят в болница и болестта са оказали влияние върху теглото без съмнение. важното е,че няма спад в теглото за момента. и ние бяхме така в 9 месец. влязохме в болница заради грип и след като оздравяхме се оказа, че сме наддали само 50гр. моята педиатърка също каза, че няма проблем и да не се тревожа. бебето ще си навакса. 
Виж целия пост
# 5
Благодаря много маминки. Успокоявате ме.   bouquet
Виж целия пост
# 6
Аз мисля, че бебето може дори да е отслабнало в болницата и сега вече да е започнало да наддава. Моето мишле се разболя от тежък грип когато беше на 5 месеца и отслабна поне 200 грама (казвам "поне" защото случайно го претеглих седмица след като се оправи. Иначе може да е бил още по-лек веднага след болестта). В края на месеца беше наддал 200-300 грама, но беше минало доста време от боледуването.
Ако си притеснена-направи едно контролно мерене след 1-2 седмици за да се успокоиш че наддава Hug
Виж целия пост
# 7
И аз мисля, че е възможно. Дъщеря ми също не беше качила нито грам и то  без да боледува,през 7 месец  мисля че беше  дори  пусках тема тук, че педито веднага каза да минавам на АМ, нищо че тя ядеше вече и друга храна освен кърма, просто не беше наддала.
Е не го послушах и не минах на АМ, все още си я кърмя, а си наддава вече всеки месец и въпреки, че според някои е малко, аз я виждам колко е здрава и жизнена, друго не ми трябва.
Не се притеснявай може да премериш бебчо , за твое успокоения пак след седмица-две, както те е посъветвала  yanast Simple Smile.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия