Моля за мнения относно раждането, много се колебая, как да родя!?

  • 4 762
  • 104
Знам, че имам доста време за това, но ...Искам, да чуя мнения на родили по естествен начин и чрез секцио, за да имам някаква представа!
Виж целия пост
# 1
Знам, че имам доста време за това, но ...Искам, да чуя мнения на родили по естествен начин и чрез секцио, за да имам някаква представа!

Пиши в търсачка естествено и секцио и ще ти излязат многооооооооо теми. Резултата е 50 / 50 винаги, така че едва ли ще ти помогне да избереш. Wink най-добре послушай лекаря си.Той ще прецени кое е най-добре за тебе.
Виж целия пост
# 2
Nelma Аз раждах секцио за което не съжалявам да боли си след това,но се забравя.Щом се колебаеш как да родиш времето накрая ще си покаже,но аз съм за естественото раждане.Не е гаранция,че и при естественото може да няма болка след това няма да те плаша с това което видях докато бях в пред родилна зала.Желая ти лека бременност и на финал едно здраво бебе да гушнеш
Виж целия пост
# 3
Аз съм за естествено раждане,може би защото нямах никакви проблеми и съм раждала бих казала сравнително лесно.дано всичко при теб да е наред и да родиш по естествен начин,защото все пак секциото си е операция.
Виж целия пост
# 4
Аз съм за естественото раждане, но при всеки е различно. Родих нормално, бях решила да е без упойка, но ако стане напечено нямаше да се дърпам да ми я сложат де. Отидох с 6 см. разкритие, без и да разбера що е то контракция. Родих много лесно но с всички е различно. И все пак ако нямаш показания за секцио, по-добре си раждай нормално. Самите лекари също го препоръчват (в Тина Киркова поне). Успех!   bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 5
Благодаря много за мненията! Hug Аз имам 7 месеца, за да реша, ако това изобщо зависи от мен в дадения момент Simple Smile Но, що се отнася до лекартското мнение, чувам, че ТЕ предпочитат секцио  newsm78 Аз лично, предпочитам и май искам да е естествено раждане!
Благодаря за пожеланията!  Peace
Виж целия пост
# 6
Аз също много се колебаех, първо исках секцио (повече от страх и май малко глезотия Blush), след това размислих. Родих нормално, много лесно и бързо, възстанових се също много бързо и се радвам, че така реших. Но всичко е много индивидуално.
А секциото си е сложна коремна операция.
Всеки си преценява сам.


Виж тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=306286.0;all
Виж целия пост
# 7
Аз също много се колебаех, първо исках секцио (повече от страх и май малко глезотия Blush), след това размислих. Родих нормално, много лесно и бързо, възстанових се също много бързо и се радвам, че така реших. Но всичко е много индивидуално.
А секциото си е сложна коремна операция.
Всеки си преценява сам.


и при мен беше същото и аз съм твърдо ЗА естественото раждане!
 Отидох със 7 см. разкритие и много позитивна нагласа, родих много лесно и бързо!Радвам се че преборих страха и глезотията и имах смелостта да избера нормалното раждане. Peace
Виж целия пост
# 8
Аз имам 7 месеца, за да реша, ако това изобщо зависи от мен в дадения момент Simple Smile
дамммм имаш доста време и не се знае до тогава какво ще стане

Аз родих нормално, с уговорка че ако нещо не усложни или не иска да излиза ще преминем към секцио.
Леко бременеене Hug
Виж целия пост
# 9
Благодаря много за мненията! Hug Аз имам 7 месеца, за да реша, ако това изобщо зависи от мен в дадения момент Simple Smile Но, що се отнася до лекартското мнение, чувам, че ТЕ предпочитат секцио  newsm78 Аз лично, предпочитам и май искам да е естествено раждане!
Благодаря за пожеланията!  Peace


Аз наистина не разбирам как може в България това да е право на избор.  newsm78 Тук се избягва практикуването на секцио и е само при изрични медицински показания. При нормална бременност и нормални показатели съм твърдо за естествено раждане с епидурална упойка. Peace
Виж целия пост
# 10
За, колко време се възстановявате, след естествено раждане? Предполагам, 4е и това е индивидуално и все пак...?! Blush
Виж целия пост
# 11
Първият път родих нормално, но с доста усложнения и съответно 2 мес. се възстановявах....втория път със секцио по мое желание, на 3-я ден си бяхме в къщи и сама се справях с всичко-даже казах на таткото, че вс. година мога да раждам така....
Знай, че избора е изцяло твой и никой неможе да ти каже колко ще продължи възстановителния ти период и дали ще има или няма усложнения (важи както за нормалното р-не, така и за секциото)....
Виж целия пост
# 12
Ми аз след като се прибрах \на 3ден\ се чувствах напълно възстановена. Имах 3 външни шева Thinking
Виж целия пост
# 13
Родих секцио и не съжалявам , при следавщото дете пак така ще родя. Въстанових се за 4 дена , на  6тия ни изписаха и се справях сама с всичко, а какво видях в предродилна няма да ти казвам. Crossing Arms 
Виж целия пост
# 14
Ако няма медицински показания за секцио - нормално раждане... Аз родих по естествен път. Имам 7 външни шева от епизиотомията. След задължителния престой от 2 часа в родилна зала, си слезнах сама от носилката, за да си легна в леглото. На 6-тия час след раждането станах. Въстанових се повече от бързо.
Но като цяло въстановителния период си е строго индивидуален и не зависи много от начина на раждане... Някои момичета се чувстват прекрасно 5 дена след секцио, други не. Някои лежат по месец след нормално раждане, в следствие на множество разкъсвания, други са като нови след един здрав сън , без пукнат шев..

Накрая ще споделя, казаното от един доктор: Бремеността е ФИЗИОЛОГИЯ , а не ПАТОЛОГИЯ. Природата си знае работата, а ако случайно се обърка - ние и помагаме Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия