Въпрос само към мами, които са слагали някога, или в момента са със спирала.

  • 1 429
  • 4
Привет,

Със спирала съм от 9 месеца почти - Слава Богу нямам никакви проблеми с нея, но от два месеца ми отекоха ръцете и глезените. Пускаха ми изследвания, пращаха ме на гинеколог (да не съм алергична към нея) - прегледи и видеозони и ми казват, че всичко е шест....да ама не, аз съм си подута - нямам нищо общо в ръцете спрямо миналото лято (тогава още бях без спирала, и пак си беше жега) слагах си пръстените без проблем, а сега абсурд не мога да ги натикам на сила даже  Rolling Eyes Все едно задържам вода както като бях бременна, а не съм. Килата са ми ок, нормална съм си - 55 на ръст 174.
Затова реших да попитам вас случайно някоя която е със спирала да е забелязала подобно нещо в себе си?
Мерси предварително за отговорите   bouquet
Виж целия пост
# 1
Какъв вид е спиралата ти?
Аз съм била с медна доста дълго, но не съм имала подобен проблем. Виж на хормонална основа (преди цикъл) съм задържала вода...

Мен ако питаш, по-скоро не е възможно да е от спиралата, дори и да е хормонална.. Все пак действа локално. Изследване на хормони правила ли си си?

Може да е просто от жегите, солта, възрастта...
Виж целия пост
# 2
Моята спирала  е КоперТ и засега нямам проблем.Първата ми беше същата, 5 години бях с нея такива странични ефекти не съм имала.
Виж целия пост
# 3
Имах сходни на твоите проблеми, които идваха от спиралата, но се появиха месец след нейното слагане.
Махнах я веднага.
Виж целия пост
# 4
Какъв вид е спиралата ти? .....
...Изследване на хормони правила ли си си?
Може да е просто от жегите, солта, възрастта...
Ами по съвет на гинеколога ми си сложих Копър Т.  Сега ще ми пускат изследвания за щитовидна жлеза, но до сега не съм изследвала никога хормони.
Иначе не съм фен изобщо на соленото, но и ако беше да е от сол все щяха да поспихнат тия пръсти  Rolling Eyes За жегите и аз се бях замислила, но даже и да съм на хладно пак са си така - нямам период на спихване изобщо....освен наистина да е от възрастта и да са ми надебеляли ръцете, но защо не пораснаха веднага след раждането, а сега  newsm78

Имах сходни на твоите проблеми, които идваха от спиралата, но се появиха месец след нейното слагане.
Махнах я веднага.
Франческа Салиери , би ли споделила подробности, може и на лични   Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия