замразени плодове

  • 11 212
  • 26
Мами здравейте ,не зная дали темата ми е за тук(ако не е кажете къде да я преместя)
Въпроса ми е следния как да си замразя пресни плодове за зимата,слага ли се нещо или само почистените плодове да сложа в плик и да замразя newsm78
Ако някой е правил или знае как се прави да сподели Blush
Виж целия пост
# 1
Не съм правила,но мисля и аз да опитам.Знам,че се правят така:вземат се само здрави плодчета,измиват се,подсушават се(например върху салфетка).Ако са по-воднисти плодове се нареждат върху плоска чиния и така се замразяват,после в плик и готово,а ако са по-твърди плодове,се нарязват и в плик.
Сетих се сега,че четох някъде из форума,че се наръсва захар върху плодовете в кутия,подходяща за фризер,слага се капачето и във фризера.
Виж целия пост
# 2
Мен също ме интересува това и ще следя с интерес темата.
Виж целия пост
# 3
Аз съм замразявала:
- френско грозде - малки червени плодове, наронени в детски бурканчета, без захар.
- кайсии - без костилката, в найлонови пликчета също без захар.
- малини и ягоди - измити и подсушени, в кутии от сладолед, без захар.
Виж целия пост
# 4
Аз замразявам малини в кутии от сладолед без захар (като stassi), пробвала съм и с къпини,но към тях добавих и захар - ред къпини,ред захар и така докато свършат плодовете.Захарта служи като консервант,а и по този начин се запазва витамин C в плода.
Тази година мисля да опитам и с вишни, че имаме много, а няма какво да ги правим.По принцип си приготвяме сироп (концентрат), но сега ще пропуснем, защото имаме все още от миналогодишния.
Виж целия пост
# 5
Аз съм замразявала само боровинки,малини и горски ягоди.Измити,подсушени и в кутийки от сладолед - във фризера.....Други не съм пробвала....
Виж целия пост
# 6
Аз изглежда нещо бъркам при съхранението, понеже винаги когато съм замразявала съм ги вадила на пюре.
Знам, че не може да бъдат в този вид, когато са брани ,но поне да бъдат цели.
Но ще пробвам с кайсии както сте описали.
Виж целия пост
# 7
Пробвала съм с ягоди, но не стават вкусни за директна консумация, като, че ли си губят аромата и вкуса, за десерти става, но иначе....  Sick
Виж целия пост
# 8
И аз не успявам да замразя добре никакви плодове. След много неуспешни опити вече слагам само череши без костилки за мъфини и мелба. Ще чакам съвети за повече успех.
Виж целия пост
# 9
Аз веднъж замраявах домати  и повече никога няма да повторя да замразявам меки зеленчуци или плодове! Просто след това като се размразят не стават и за компот.
Виж целия пост
# 10
Ето малко инфо за замразяване на плодове.
 И, понеже по-горе стана въпрос за доматите - може би е въпрос на вкус, но аз харесвам замразените домати, през зимата ми напомнят за лятото. Уж ги правя на дозички за готвене, но май повечето си ги унищожавам натюр.... Embarassed
Виж целия пост
# 11
И аз замразявам плодове , като ги посипвам със захар. От години замразявам и домати и съм много доволна.
Виж целия пост
# 12
Като стана дума за доматите....Аз започнах да замразявам настъргани домати с нарязан магданоз,правя ги на порцийки като за едно ястие....През зимата само изваждам и си слагам директно в яденето.Все едно,че току що си си настъргал домат.Така става....
Виж целия пост
# 13
Като стана дума за доматите....Аз започнах да замразявам настъргани домати с нарязан магданоз,правя ги на порцийки като за едно ястие....През зимата само изваждам и си слагам директно в яденето.Все едно,че току що си си настъргал домат.Така става....

И аз точно така ги правя на порцийки, но като ми трябва една за яденето, вадя 3-4 и за мен и  си ги хапвам. Сега ще ти открадна идеята за магданоза, не знам как не съм се сетила, като си умирам и за него.

TheNMaster , благодаря за идеята!  bouquet
Виж целия пост
# 14
Настъргани домати ОК, но ако искате да се запазят цели става ли? Защото при мен в момента, в който се размразят стават на пихтия.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия