Meнструация след раждане ?

  • 2 081
  • 7
Здравейте Д-р Мазнейкова !

Проблема ми е следния :
Родих ноември 2007. От самото начало кърмя бебето си. Менструацията ми дойде 2м и 1 седмица след раждането ( 1 седмица след гинекологичен преглед + цитонамазка). 2 месеца ми идваше на около 30 дни, след което настъпи пълен хаос - от края на април до сега. Почти непрекъснато имам слабо кървене. Около края на месеца се засилва, може това е да е менструацията, спира, започва кафяникаво течение няколко дни, после пак кръв. Цитонамазката ми казаха, че не е добра ( нямам HPV, може би има раничка. За съжаление отлагам няколко пъти вече часа  за  колпоскопия заради това кървене ...
По време на раждането ми бяха много ниски тромбоцитите. Скоро правих ПКК, надявам се да са в нормите сега..
Гледаха ме на ехограф миналата седмица, всичко е наред каза асистентката...Няма кисти..

Възможно ли е това постоянно кървене да е следстие от тромбоцитите , или те нямат връзка с менструацията  ( нали помагат за коагуацията на кръвта)?!? Rolling Eyes
Възможно ли е това кървене да е от шийката на матката, ако има голяма раничка например ?
Причина може ли да е хиперфункция на  щитовидната жлеза ?

Много ми станаха въпросите, за което се извинявам, но съм толкова притеснена  Confused В чужбина съм и не е лесно да се срещна с гинеколога ми и др. лекари - хематолог и ендокринолог. Чакам да ми видят снимките от ехографа и кръвната картина  Sad....до кога ли...

Благодаря Ви !
Виж целия пост
# 1
При продължаваща лактация и кърмене на бебето е възможно нарушение на менструалния цикъл. Необходимо е изключване наличието на инфекция или друга органична причина за кървенето. Понякога в последните седмици на бременността или около раждането е възможно да са налице по-ниски стойности на тромбоцитите, които след раждане се възстановяват.
Хиперфункция на щитовидната жлеза не би имала този ефект върху менструалния цикъл.
Виж целия пост
# 2
Благодаря Д-р Мазнейкова !

--- Не ми се изясни дали е възможно кървенето да е от шийката ?
--- Възможно ли е  кървенето да е следстие от тромбоцитите, или те нямат връзка с менструацията (нали помагат за коагуацията на кръвта)
--- Мога ли да пия Оргаметрил за спиране на кървенето, за да направя колпоскопия ( часа ми за  края на този месец).- Опасен ли е приема при кърмене ?

Извинявам се отново за многото въпроси !
Виж целия пост
# 3
 Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Очаквам отговор  Confused
Виж целия пост
# 5

Благодаря Д-р Мазнейкова !

--- Не ми се изясни дали е възможно кървенето да е от шийката ?
--- Възможно ли е  кървенето да е следстие от тромбоцитите, или те нямат връзка с менструацията (нали помагат за коагуацията на кръвта)
--- Мога ли да пия Оргаметрил за спиране на кървенето, за да направя колпоскопия ( часа ми за  края на този месец).- Опасен ли е приема при кърмене ?
--- Възможно ли е това да е чистене на матката след раждането, от време на време има и лохии.
Извинявам се отново за многото въпроси !

Виж целия пост
# 6
Кървене с такъв характер не би могло да е от шийката, особено при нормална цитология. При много ниски стойности на тромбоцитите бихте имали спонтанно кървене не само от влагалището, изследвайте стойностите на тромбоцитите - спонтанно кървене може да има под 50 000, даже под 30 000.
Не е необходимо да пиете Оргаметрил за да се направи колпоскопия, ако кървенето е много силно по-добре преместете часа на прегледа по- рано.
Не е възможно да са лохии, родила сте доста отдавна.
Виж целия пост
# 7
Благодаря д-р Мазнейкова!

Тромбоците сега са в норма. Миналата седмица правих ПКК. А лохии има, малко, но ги има   Shocked.
Надявам се да спре най-после това течение, вече е кафяво и по-слабо Rolling Eyes
За колпоскопията - няма възможност за изтегляне на часа  Sad. Поне месец се чака за нов час   ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия