Съседката ми има 30 (тридесет) котки, мога ли да подам някъде жалба?

  • 10 351
  • 43
Здравейте!
От няколко години съседката ми развъжда котки в къщи... Сега са стигнали впечатляващата бройка от 30. Мирише в целия вход и не се трае, в къщи също мирише. На всичкото отгоре от 2-3 дни изведнъж се появиха БЪЛХИ тук... Няма от къде да дойдат освен от нейните котки. Изядоха ме и мен и детето. Само тази сутрин убих 4 броя докато си пиех кафето в хола. Ужас!
Някой има ли идея как може да се действа срещу тези котки. Да се съберат подписи от входа ли, да се подаде жалба ли... Не знам кое ще е най-ефикасно (моля без предложения за ритуални убииства на всичките 30 котки, трябва да няма пролята кръв)


П.П.: Ако спра да пиша в темата, значи са ме изяли бълхите както си седя пред компа...
Виж целия пост
# 1
Мисля , че трябва да провериш текста на Наредбата  за придобиване, притежание и отглеждане на кучета и котки в апартаментите , която действа във вашата община.Ако не се лъжа за София имаше изискване че собствениците на котки трябва да им осигурят поне 25 кв.м.Все пак провери дали е влезнала в сила.Не вярвам съседката да има под ръка 750 кв.м. жилищна площ ! Подайте жалба в общината и в ХЕИ за бълхите !  Peace


П.П. Надявам се да го прочетеш , което ще означава , че не си изядена !  Joy
Виж целия пост
# 2
Съберете и подписка от входа и заедно с нея и при кмета и всичко горе написано от ***Диди*** Ако нищо не направят разбутайте някоя телевизия.В днешно време ми прави впечатление че ако нещо стане общественно достояние тогава някой лица се размърдват.Успех! Grinning
Виж целия пост
# 3
поразових в гугъл и намерих "закон за защита на животните" в който пише следното:
"Глава четвърта.
ЖИВОТНИ-КОМПАНЬОНИ
Чл. 33. Собствениците на животни-компаньони ги отглеждат при спазване изискванията за защита на животните по този закон и по Закона за ветеринарномедицинската дейност.
Чл. 34. (1) Не могат да се отглеждат кучета и котки в жилища в сграда - етажна собственост, на площ по-малка от:
1. за куче:
а) от малки породи до 10 кг - 6 кв. м;
б) за средни породи до 25 кг - минимум 8 кв. м;
в) за големи породи над 25 кг - минимум 10 кв. м;
2. за котка - минимум 6 кв. м.
(2) Площта се изчислява като обща с хората, живеещи в жилището. "

Начи... апартамента е около 100 кв м.... Ако правилно съм разбрала, тя има право да гледа 16 котки на тази площ... Гадост!
Никъде не пише по колко кв.м. се полагат на една бълха...
Виж целия пост
# 4
Потърси и новата наредба на общината - ако е в сила квадратите са вече 25.
Виж целия пост
# 5
Може да я натопиш че котките са и без паспорти...мисля че имаше нещо за домашните любимци и паспортите и някъв данък се плащаше също...май 25 лв беше за кучетата, щото имах куче преди. Ма иначе е много смешно 30 котки..братче newsm78
Виж целия пост
# 6
манди, видях в друга тема, че си в х димитър, да не би да живееш в стара кооперация на спас гинев? питам, понеже там в има подобен случай, не можехме да се разминем от котки....... ooooh! ooooh! ние вече не сме там, но сигурно е същия случай, то беше невъзможно да не се забележи този ужас...
Виж целия пост
# 7
Живея в подобен кошмар втора година! По принцип съм неконфликтна личност и живея своя си живот, а този на останалите малко ме интересува, но вече съм на ръба на нервите си и скоро мога да стигна до саморазправа.
 На последният етаж на нашата много малка кооперация от 8 апартамента, живее едно "чудо"/ вище на природата, което с иначе малката си пенсия отглежда неизвестен за мен брой котки и кучета   newsm78.  Според очевидци котките са поне 20, а кучетата 7 или 8. Не ме разбирайте погрешно - обичам кучета и котки - даже в дома си отглеждам куче, но спазвам всички неписани човешки закони - водя го с каишка и чистя след него. На мен лично домашната менажерия на тази баба не ми пречи толкова, колкото факта, че дворчето на кооперацията ни се превърна в развъдник на улични песове и котки , както и на придружаващите ги паразити - бълхи, мухи и кърлежи. Излишно е да казвам, че бабинка ги храни и това малко местенце се е превърнало в гнусна кочина, воняща на недоизядената от животните и вмирисана храна, на кучешки и котешки изпражнения... Sick Всеки опит за нормален човешки разговор с нея относно тези животни завършва с писъци, клетви и ние, всички съседи и съкооператори сме наричани кучеубийци, мръсници, изроди... От  8-те семейства, живеещи  в кооперацията само още една възрастна жена и нейната дъщеря я защитават и правят бойкот на всяко решение на жилищният съвет. Не пожелаха да се сложи нова входна врата с домофон и сега всичките храненици на кукуто ( кучета и котки ) влизат безпрепятствено във входа и оставят автографите си на стълбището. По същите причини и чистачка не се нае да чисти. Представете си вонята сега, през лятото! Капакът на всичко това е отказът на тези двете да плащат общия ток.  Поради неплатени сметки вече две седмици сме без ток на стълбището и вечер се прибираме въоръжени с фенери и стъпваме на пръсти да не настъпим случайно някое ако! За пореден път с останалите решихме да платим и тяхното дължимо, но докога? Значи баба има пари да храни уличните кучета и котки, да им готви и т.н, а няма пари да плати своя дял от общите сметки? И си се чудя и се мая - как е възможно една луда старица да тероризира толкова семейства и да ни прави на по-луди от нея ?
 Преди няколко дни,  съседката живееща до нейният апартамент подала жалба в районното, оплаквайки се от непоносимата воня излъчваща се от съседното жилище. Дошъл полицай, позвънил и когато му отворила вратата, хукнал надолу по стълбите - едвам сварил човека да слезе долу и повърнал - представете си само с какво сме свикнали , та чак не ни прави впечатление !
Виж целия пост
# 8
Събирате събрание на блока.
Изяснявате проблема и каните адвокат. Подавате иск и покривате разходите от вноските на входа.
Домоуправителят е за това.
Мисля, че проблемът 'котки' е в психичното състояние на съседката ви.
Виж целия пост
# 9
Ма иначе е много смешно 30 котки..братче newsm78

И по-смешно има. ooooh! Офисът, в който работи наша близка, е в стара кооперация в центъра на града. Съседният апартамент се обитава от луда бабичка, 30 котки и ... около 12-15 кучета. Досега всички опити животните да бъдат изселени са неуспешни, понеже бабето се крие и не могат да й връчат жалба/призовка, нито да говорят с нея.
Апартаментите са на третия етаж, но вонята се усеща още като минеш край отворената входна врата на сградата. Sick
Виж целия пост
# 10
Общо взето, нищо кой знае какво не можеш да направиш. И при нас в съседен блок живее една луда жена и отглежда у тях към 20 кучета и над 30 котки в 2-стаен апартамент. Поне толкова ги изброиха от някаква служба, която съседите повикаха. То бяха подписки, то бяха жалби - нищо. Гледа си ги вътре и е смрад до небесата. Идваха и от полицията, и от ХЕИ, пак нищо. Щом жилището е нейна собственост, има право да си гледа вътре каквото иска, така казаха накрая на хората. Като излиза, рови в боклука и води глутницата със себе си. Кучетата са агресивни и налитат както на домашни любимци, така и на хора.
Веднъж пак дойдоха от някаква служба заедно с полиция, не помня вече какви бяха, отвориха вратата и изгониха навън всички животни. Веднага щом си заминаха, жената слезе долу и за час си ги прибра всичките обратно горе. Съседите само си пишат жалби. Нищо не стана. Тя си е и освидетелствана, но докато не направи престъпление, никой нищо не може да и направи. Оказва се, че никакви закони не работят.
Виж целия пост
# 11
Казват, че според ПУРНЕС,можете да се съберете останалите собственици, да се обърнете към адвокат и по съдебен ред да изселите персоната от имота и в етажната собстветост. Само дето такова чудо по нашите земи още не се е случило. Пробвайте с жалба в РИОКОЗ, бивш ето ХЕИ и общината, но не вярвам да се промени нещо . То и според новоизлюпения Закон за защита на животните, полицията би трябвало да вземе мерки, ама те за къде по-фрапантни случаи се правят на умрели буболечки, та за нещо такова сигурно хич няма и да си разклатят крачолите.
Виж целия пост
# 12
господи какво трябва да преживявате всеки ден.имам две кучета и много ги обичам,но когато се намокрят и аз трудно ги издържам.добре че двора е голям.какво ще правите в жегите.
ако има някакво развитие въпроса пишете.оказва се че има толкова много хора във вашето положение. Peace
Виж целия пост
# 13
И аз си мисля за адвокат, но и повече гласност- едно репортажче по телевизията, нещо в някой вестник, а бе , ако се раздуха случая чоже и на някой да му скимне да се развърда. Психичните проблеми на някой могат да бъдат опасни за съседите. Аз бих стигнала и по далеч, фалшиво медицинско за някакви гъби или дерматит, а може би алергия. Не може някакво куко да вгорчава живота на околните!!!!!!!!!!!
Виж целия пост
# 14
 #Crazy

В някаква организация за защита правата на животните! 30 котки затворени в апартамент, воня, бълхи... едва ли това са условята за добър живот на животинките, за които тези активисти се борят.  Whistling

Нямам думи!  Sick Откачена работа са и примерите, които по-нататък са дадени от други потърпевши.
Адвокати, съвети, поДкани... newsm78, докато изобщо нещо се случи, човек може и да се поболее. Отврат! На вън се влиза в такива жилища - ако изобщо може да ги има - посредством официален взлом на власта (полиция), животните във ферми за бездомни, стопаните им в лудница.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия