Притеснение

  • 849
  • 10
Хора притеснявам се и незнам дали да не взема да си направя сама изследвания -сега установих че при изследванията на урината са ми следели само белтък , захар и седимент , а сега видях че сеправят още и за кетотела или нещо подобно и билирубин .
Незнам какво ще кажете във ващите изследвания има ли ги и колко са важни ?
Ами ако не са ми наред а пък никои не ми е пускал такива  ooooh!
Виж целия пост
# 1
Ох, какво да ти кажа, на мен тук по време на бремеността един път ми взеха урина да видят белтъка. Толкова изследвания са ми правили. И по принцип по толкова се правят тук. Това идва да ти каже колко са важни тия неща другите де... след като могат да си позволят на никой да не ги изследват.
Виж целия пост
# 2
оффф дано да си права , че може и да не са толкова важни защото се изпопретесних тука аз  Cry
Дано всичко да е наред
Виж целия пост
# 3
Радвай си се на бремеността, ако нещо не е наред ще го забележиш и без изследвания.
Ама какво ли говоря и аз все едно не съм същата...
Виж целия пост
# 4
SaraJK не zнам zа теб но на мен ми ги правят всеки път когато съм на преглед т.е преz 2 или 4 седмици
а доколко са важни не zнам
Виж целия пост
# 5
Значи е различно при нас и при вас. На мен и с двете бременности изобщо не са ми взимали урина, вярно, че нямаше и никаква причина, нямах високо кръвно, не ми отичаха краката, чувствах се като общо добре. Ако не беше така сигурно щяха да ме изследват. Но по принцип тук не се прави. А доколко е важно не зная, познанията ми в медцинска насока са нулеви.
Виж целия пост
# 6
  Клео, не зная кой месец си, но защо не се обърнеш към мамите в отчетната тема за бременност, там скоро се обсъждаше точно какво се взема при изследванията и в кой месец.
  Също не ми е ясно къде си в момента (държава) , защото някой страни имат практика да правят различни от нашите изследвания (в България).
Виж целия пост
# 7
Всички изследвания са важни.
Кръв и урина се вземат веднъж месечно, а през последното тримесечие на две седмици. През деветия месец се правят всяка седмица. Друг е въпроса, че у нас гледат да си ги спестят.
А иначе другия път просто кажи на гинеколожката си, че искаш да ти изследват урината за всичсо, а не само за седимент и белтък.
Виж целия пост
# 8
За цялата бременност един път си изследвах пълна урина.По принцип всичко е важно,но те гледат най-вече за бактерии в седимента!!!Защото е важно като наближи раждането уретралния вход да и чист,тъй като е близо до влагалището,а и бактериите значат евентуален проблем с бъбреците.
Билирубина отразява състоянието на черния дроб ,а кетоните са всъщност ацетон който обикновено се открива при висока кръвна захар!
Не се коркай много ами се радвай на бременността си!Късмет!  bouquet
Виж целия пост
# 9
Клео, Uni_Wipes ти е написала как е тук (ако ти не си в БГ). Мисля, че прекалено много се шашкаш. И аз бях така, постоянно проверявах и четях за всичко, което ми каже лекарката, но аз ходя при двама и срявнявам какво ми казват Simple Smile

Доколкото знам в началото се следят основно захар и ацетон, а с напредване на бремнността - захар и белтък. Важното е те да са ти в нормата и да нямаш бактерии.

Струва ми се, че нямаш доверие на лекаря си.
Виж целия пост
# 10
Какво да ви кажа как няма да се шашкаш като един ден ми намират бактерий в урината и микроб при излседване на стерилна , а след 5 дена отново правя стерилна урина и се оказва , че нямам нито микроби , нито бактерии-  е на това какво му се вика? newsm78 и като ми дават изследванията ми казват Браво успешно сте се излекувала  Grinning при положение , че аз не съм се лекувала .
Благодаря за мненията определена се чувствам спокойна и като се замился доста се шашкам ама като гледам майка си на кого да съм се метнала  Wink трябва да има побърквации като мене ,че няма да е интересно иначе  Grinning
Много хубав и слънчев ден на всички ви желая  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия