Оризова или каша от Елда?

  • 958
  • 11
Има ли значение с коя от двете ще започна да въвеждам кашите? Бебо ще навърши шест месеца след два дена,та се чудя с коя да започна ? Защо всички се насочват първо към оризовата? newsm78
Виж целия пост
# 1
Оризова. Защото не е алерген и защото е много лесно смилаема и не товари бебешкото стомахче.  Peace
Виж целия пост
# 2
За захранване - оризовата. Другият месец дай и елдата, много е вкусна и полезна.
Виж целия пост
# 3
Наистина елдата, макар и рядко дава алергични реакции, така че по-добре започни с ориз.
Виж целия пост
# 4
ами оризова по принцип, дано бебето ти я хареса, защото аз нямам този късмет и сега ще видим какво ще правим, че не му стига млякото само  ooooh!
Виж целия пост
# 5
И аз първо дадох оризовата. А според някои теории/школи еладата даже се препоръчва по-късно - към 8 месец, конкретно Клое, имам предвид една схема, която Ню Валя даде в отчетните, мисля, че беше в по-предишната тема.

А иначе за елдата, наскоро прочетох от сайта на БонАпети следното
Елдата съдържа голямо количество фолиева киселина, желязо, белтъци и аминокиселини и е добър заместител на месото Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Освен това и много калций съдържа....изобщо елдата е много хубаво нещо Wink
ами оризова по принцип, дано бебето ти я хареса, защото аз нямам този късмет и сега ще видим какво ще правим, че не му стига млякото само  ooooh!

Да ти кажа чистата оризова каша и моя не я харесваше...изобщо никакава безмлечна не уважава...само млечните каши, така че от началото си яде само такива....
Другия вариант е да почнеш пюретата...което също си е ок...
Виж целия пост
# 7
Аз започнах с оризова
Виж целия пост
# 8
почни с оризова, елдата по натаък, аз почнах с царевична на Фризокрем  Peace сега давам елда с някакъв плод или плодово пюре
Виж целия пост
# 9
В някои руски схеми се препоръчва първата каша да е от елда. Не домашно приготвена, а готова инстантна.
Има каша от елда "Хипп", "Беби"...
Виж целия пост
# 10

Да ти кажа чистата оризова каша и моя не я харесваше...изобщо никакава безмлечна не уважава...само млечните каши, така че от началото си яде само такива....
Другия вариант е да почнеш пюретата...което също си е ок...

намерих едни сосове тук, ще добавям да е малко по-прилична навкус, дано яде  Crazy
Виж целия пост
# 11
Въведох оризова млечна. Grinning
Благодаря на всички Ви !!!   bouquet Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия