Цистит и резултати от изследвана урина - притеснения

  • 8 705
  • 12
Поставих си сама диагноза цистит в неделя сутринта.
Дадох обикновена и стерилна урина в понеделник.
Стерилната още не е излязла.
Резултатите от обикновената са:
масово бактерии
масово левкоцити
масово еритроцити

Това ме притеснява. Не зная какво значи. А не искам да ходя на лекар преди да са излезнали резултатите от стерилната урина.


Кажете, моля, какво означава това и трябва ли да правя нещо специално по въпроса?
Засега карам на отвари, Уринал, Цистон.
Виж целия пост
# 1
Не знам какво значи това,но ще ти кажа за мойте патила миналата година.Също имах цистит.Цяла седмица не му обърнах никакво внимание.Ходеше ми се често до тоалетната,имах парене,но мислех,че съм настинала и от самосебе ще мине.Но уви на следващата седмица стана вече непоносимо.Трябваше едва ли не да ходя без гащи,защото ми се пикаеше непрекъснато.Ужас,не можех да се стискам.Добре,че беше лято.Бях в Котел по работа и трябваше да се върна с рейса до Бургас.По пътя ми стана лошо,почнах да се задушавам,имах чувството,че ще умра.не мажех да стана от седалката,защото веднага ми трябваше тоалетна, а такава къде.Едвам стигнах да първа спирка на Бургас.Слязох и бегом в първото кафе в тоалетната.Ходех предвидливо с такива дрехи,че и да се изпусна да не ставам за смях.Видях,че вече не е шега работа и веднага с едно такси до вкъщи - преобличане и веднага на лекар.Изследвания.Поисках инжекции,но ми изписаха някакъв антибиотик много силен,че се спасих.Беше голям кошмар.
Виж целия пост
# 2
Имала съм циститни кризи много пъти.Винаги съм пускала урина и резултата изглежда точно така.По-важно е какво ще излезе от стерилната.Ако има и там бактерии,трябва антибиотик.Иначе и аз се оправям с Цистон
Виж целия пост
# 3
Това най вероятно епиелонефрит поне изчакай антибиограмата тя ще ти даде точния антибиотик за лечение
Виж целия пост
# 4
Щом си толкова знаеща да си поставяш диагноза си разчети и резултатите от изследванията.
Я ходи на лекар и не се самолекувай Naughty,че от играчка става плачка. Може да не е Цистит,може да е и Пиелонефрит.
Виж целия пост
# 5
Диагнозата си поставих сама дотолкова, доколкото знам, че честото уриниране, придружено с болка и капки кръв, е цистит.

Антибиотици не съм пила повече от 10 год. и сега никак не ми се иска, ако има алтернативен начин на лечение.

Кризата вече отминава - не ходя често до тоалетната и не ме боли.
Не искам обаче да оставя нещата недоизлекувани, защото знам, че има рецидиви и може да стане хронично.

Ще чакам до четвъртък - тогава ще излезнат резултатите от стерилната урина. Пък да видим.  Thinking
Виж целия пост
# 6
Резултатите от обикновената урина, говорят за възпаление, в резултат на бактериална инфекция. Нормална находка при подобни състояния е.   
Виж целия пост
# 7
Диагнозата си поставих сама дотолкова, доколкото знам, че честото уриниране, придружено с болка и капки кръв, е цистит.

Тази симптоматика е характерна и за бъбречна криза,така че отиди на лекар и си направи и ехография на пикочна система.УЗИ изследването ще покаже точно за какво се касае.Не се отнасяй неглиже към здравето си.
Виж целия пост
# 8
Тази вечер излезнаха резултатите от стерилната урина и понеже няма да успея да отида на лекар утре искам да ви питам нещо.
Изолирани са ешерхия коли. Въпросът ми е непременно ли трябва да пия антибиотик или мога да се оправя с отвари, цистон, уринал и пр.?
За да се настроя психически  Crazy
Виж целия пост
# 9
Ech.coli в   урина са много упорити и лесно не се изчистват моят съвет е пий подходящия антибиотик за да няма рецедив.Успех!
Виж целия пост
# 10
Задължителен ти е антибиотикът, лекарят ти ще ти го предпише според антибиограмата. Ешерихия коли са най-често изолираните от урина бактерии.
Виж целия пост
# 11
Благодаря!
Ще се лекувам значи с тежката артилерия. А само преди месец микробиологията ми беше кристална.
Гадост  Tired
Виж целия пост
# 12
Какво е Пиелонефрит?  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия