Въпрос за секциото

  • 1 387
  • 23
Здравейте,
бременна съм в 33-та седмица. Днес бях на консултации и се оказа, че бебето ми се е обърнало седалищно, а миналия месец си беше главично. Може да се наложи секцио, а мен ме е страх от това. Имам син на 6 години и колкото и трудно и болезнено да го родих, предпочитам и това бебе да си го родя по нормалния начин. Дали е възможно бебето ми отново да се обърне главично и дали има нещо вярно в твърдението, че след секцио жената се възстановява много трудно и че бебето може да пострада? Освен това чух, че кърмата ми нямало да дойде навреме, а за мен това е важно, тъй като сина ми беше в кувиоз и го хранеха от шише, след което той не искаше от мен и ми спряха кърмата. Искаше ми се този път да кърмя.
Виж целия пост
# 1
1. Възможно е пак да се обърне, имам няколко познати, включително сестра ми при които се обърна в последния момент, на сестра ми 10 дена преди да се роди, а тя се роди 2 дена преди термина.
2. Всеки различно преживява секциото, зависи от организма на жената, чувала съм за майки дето на 2 ден стават и все едно не са преживели операция.
3. За не идването на кърмата на време за първи път чувам!?
Виж целия пост
# 2
Абсолютно е възможно бебето да се обърне главично - все още има време за това. А ако не се - не се притеснявай от секциото - аз и двата пъти съм раждала така, да ти кажа - преживява се. А кърмата наистина идва по-късно, имам предвид 4-5 ден, но след като имаш желание, няма проблем. Аз и двете си деца ги кърмих. Та исках да кажа, че няма страшно.
Виж целия пост
# 3
Мойто бебе беше нормално и се обърна седалищно най-много два дена преди това .Аз родих три дена преди термина.Операцията отшумя много бързо ибеше рай в сравнение с 11-часовите мъки преди това за нормално раждане,докато се вземе решение за операция.Кърмата ми дойде нормално и кърмих изцяла до средата на 4-тия месец,а после на смесено хранене.Ако някога ми се наложи да раждам пак ,ще избера секцио.
Виж целия пост
# 4
Аз родих секцио, възтанових се по-бързо от нормално раждалите ( те ходеха като патки, а аз нормарлно болки почти нямах, а кърмата ми дойде на 3-ия ден след операцията, т.е когато ми донесоха бебчо. Няма за какво да се шашкаш, аз бих ти препоръчала секцио, а бебето по никакъв начин не може да се увреди, по-скоро при нормалното са възможни увреждания. Успех, дано всичко е о.к Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Благодаря на всички, които ми отговориха и ме успокоиха- определено имах нужда!!! Преди 6 години родих с много болки и шевове, след няколко часа напъване,но няма да изпадам в подробности. Нормално е да се панирам и да очаквам с известна доза страх второто раждане Confused Но все пак не съм първата и няма и да съм последната! Дано тези страхотии, които ми разказаха разни "приятелки" за секциото се окажат неверни.
Благодаря ви за добрите думи!
Поздрави!
Лора Г.
Виж целия пост
# 6
Лора, няма защо да се притесняваш от секциото - това е рутинна операция, която, според мен, не носи по-голям риск за бебето и родилкато отколкото нормалното раждане. Възстановяването зависи най-вече от състоянието на организма ти, но и от желанието ти за бързо възстановяване. Много е важно, ако се случи да раждаш секцио, да се раздвижиш колкото се може по-рано, по възможност още същия ден на операцията.

Мисля, че има достатъчно време, през което бебчето да се обърне - това може да стане даже в последния момент, така че гледай си спокойствието и не се тревожи излишно. Довери се на докторите, каквото и да е тяхното решение.

Що се отнася до кърмата след секцио, наистина при повечето жени се наблюдава известно закъснение от 2-3 дни докато слезе, но това, според мен, се дължи главно на факта, че на родилите секцио не им носят бебчетата веднага за закърмяне, а чак на следващия ден след операцията. Ако си по-настоятелна и твърдо решена да кърмиш, ИЗИСКАЙ от персонала да ти помогнат и да сложат бебче на гърда още докато лежиш. Също така за успешно кърмене, е хубаво да избереш болница, в която бебетата са в стаите на родилките, за да кърмиш винаги, когато бебето пожелае.

Желая успешно и безпроблемно раждане, независимо как!
Виж целия пост
# 7
И аз родих секцио поради седалищно (и на мен първото ми е нормално  Grinning). Смея да твърдя, че мина много по-добре от очакванията ми!  Wink Кърмата ми дойде, когато дойде и на мамите, раждали нормално, кърмя и до ден днешен. Когато ме изписаха на петия ден, бях 6!  Grinning Иначе още има вероятност да се обърне, но при мен не стана така. Успех, каквото и да се случи!  Wink
Виж целия пост
# 8
И мен ме беше страх от секцио и бях наплашена, но се оказа не толкова лошо колкото звучи. Още повече, че има майки които го предпочитат.  Мойта кърма тръгна на 2-рия ден, въпреки че бебето беше в кувюз. Вече 4 месеца е само на кърма, въпреки че започнах да го кърмя от 8 или 9 ден (като излезе от ковюза). Много е важно да имаш желание. За проблемите при раждане, мисля че и при нормално и при секцио все може да се случи (като те срежат поне ти правят колкото трябва голям разрез).  А за обръщане има още време. Аз съм чувала, че има някакви упражнения, които могат да накарат бебето да се обърне.
Виж целия пост
# 9
Както и да протече секциото, със сигурност е много по-добре от ненормално протичащо нормално раждане! Не преживях най-приятното секцио, но пак бихф избрала него - да не говорим, че го направих и главно заради детето си. Може и да не съм достатъчно осведомена, но не съм чувала на бебе да му е станало нещо по време на секцио. Да не говорим, че ако наистина искаш да кърмиш, да можеш да си стоиш на дупето след ражждане е много важно! кърмата ми дойде на третия ден, а дотогава бебето сука коластра - дано бебето ти е от тия дето се раждат с добре развит сукателен рефлекс и е по-будничко и проблеми и ти няма да имаш!

А за възстановяването - аз ходих до първия етаж още на втория ден! Голям зор имах и се оправих за нула време!

Пожелавам ти леко раждане и много бързо възстановяване! И кураж - то се знае, че ще се притесняваш!
Виж целия пост
# 10
Здравей и от мен!Първото нещо което искам да ти кажа е да не се притесняваш,защото така ще навредиш на бебока.Имаш още време
и бебо може да се обърне.А що се отнася до възстановяването-много е индивидуално.Аз раждах секцио и трябва да ти кажа ,че на
2 ден бях на крак.Съвсем не преувеличавам.Вярно е че,първият път като станеш боли много,но не е болка за умиране- търпи се.Със всяко следващо ставане болката намалява.За кармата - дойде ми на
3 ден а на 4 си бяхме вече в къщи.Успех и леко раждане!
Виж целия пост
# 11
Здравей, Лора!!! Действително няма основание за притеснение от операцията- напълно рутинна е! Трябва все пак да имаш доверие на лекарите, които ще я извършат- така ще си по- спокойна!
Аз родих със секцио и честно да ти кажа най- неприятното нещо ми беше преди операцията- поставянето на катетер. Самата операция- никаква болка и върховно щастие при първото виждане с бебчо!
Възстановяването ми премина за около 1 седмица, като е вярно, че бързото раздвижване спомага за него. Другото неприятно, което изпитах от секциото, беше силното главоболие, но не се притеснявай, не при всички се проявява- трябва повече лежане, много течности и аналгетици. Кърмата ми дойде на 5-я ден след операцията. Според мен, това, че първия път бечето е отказало да суче, не означава, че и второто ще е така!!!
Стискам ти палци, не се притеснявай!!! Wink
Виж целия пост
# 12
Аз родих секцио и мога да кажа, че всички приказки колко е страшно са врели - некипели. Да, има си рисковетв - все пак това е коремна операция, но и при нормалното раждане ги има. Аз се изправих на крака на втория ден, а на деветия ден бях вече навън. Кърмата ми слезе на третия ден. Има жени, които са родили нормално и по един месец не могат да седнат... Усещах някакво придърпване на мястото на операцията, но на около 15-ят ден вече бях ОК. Така че не се притеснявай!
П.П. Моя приятелка роди преди ден - секцио - и на следващия ден беше на крака,
Виж целия пост
# 13
и аз родих секцио и няма нищо страшно 12часа след операцията станах и отидох домивката да си измия очите а малко след това ме преместиха от реамнимация в стая и аз като чух познат глас по коридора и станах сама да ходя да видя кой е
кърмата ми слезна на 3тия ден и още кърмя
дърпането при раната мина като махната т.нар копчета тоест на 7мия ден,а на 15тия излизах навън с дрехите които носех преди да забременя
сега вече белега избледнява и се чувставм отлично
ама другия път искам нормално да видя как е:)
Виж целия пост
# 14
и аз се пи6а кам отбора на раждащите секцио,ми нищо страшно няма,ти си заспиваш а хората си работят.Аз лично станах още вечерта от леглото понеже немога да пишкам на подлига.Колкото повече движение по бързо се възстановяваш.
Леко раждане и не се притеснявай,няма смисъл!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия