Епидурална Аналгезия

  • 4 606
  • 84
Здравейте Мами,

На жената и предстои раждане ( 30.08.2008 е термина ) и след много чудене решихме да пуснем анкета. Надяваме се да получим искрени отговори.
Виж целия пост
# 1
Аз съм "за". Така родих сина си и съм много доволна. Все пак живем в 21-ви век и когато има възможност е нормално да се възползваме от съвремените обезболяващи средства.
Каквото и да решите с жена ти и пожелавам леко раждане и скоро да гушкате най-прекрасното бебе на света-Вашето си бебе
Виж целия пост
# 2
Родих с епидурална анестезия. Твърдо съм ЗА обезболяващите средства. Peace

P.S. Сега видях, че питаш за аналгезия, при мен беше анестезия (блокирането на всички усещания).
Виж целия пост
# 3
Аз съм с особено мнение за тоя тип обезболяване! Смятам, че е прекалено рисково. А и е доказано, че забавя родовата дейност!

Не използвах, когато раждах. Нямам и намерение при следващото! Peace
Виж целия пост
# 4
Аз използвах и твърдо я препоръчвам! Не мога да си представя как мога да слушам напътствията на екипа, ако ме боли, а раждането мноого боли. Не знам доколко забавя родовата дейност, аз родих около 6 часа след пристигането ми в болницата.
Виж целия пост
# 5
И аз съм в първа опция.
Виж целия пост
# 6
Аз също я ползвах и останах доволна. След като ми сложиха упойката родих за 2 часа. Peace
Леко раждане! Hug
Виж целия пост
# 7
Не съм привърженик на допълнителните интервенции, ако не са живото спасяващи, защото според мен, колкото и отработени да са, винаги има риск. И тъй като вярвам в себе си и възможностите си, съвсем съзнателно отхвърлих епидурата като вариант.
Виж целия пост
# 8
Първа опция.
Виж целия пост
# 9
Айде мамчета отговаряйте смело без да се срамумате Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Използвах епидурална упойка - въобще не осетих болка от контракции. В резултат, когато дойде момента на "изгонването" всичко мина много бързо и безпроблемно, без шевове и епизиотомия. От вуйчо ми, който е лекар, обаче знам, че от изключителна важност е анестезиологът да е добър, да дозира правилно упойката и в точното време.
Виж целия пост
# 11
При раждането на сина ми не използвах епидурална упойка, но за второто раждане твърдо съм решила с упойка. Искам да имам хубав спомен от раждането Simple Smile.
Виж целия пост
# 12
аз раждах норманлно,но съм чувала добри отзиви усеща се кога да се напъва само болката не се чувствала,но мен лично ме беше страх все пак ти я бият в гръбначния стълб Peaceуспех каквото и да решите бебето все ще се появи
Виж целия пост
# 13
Ползвах точно това при второто си раждане- изключително доволна съм и само съжалявам, че нямах тази възможност и първия път.
И не се срамуваме- просто има достатъчно на брой теми по въпроса тук- просто ползвай търсачката. Ако наистина искаш информация- има в изобилие.
Виж целия пост
# 14
Не.Не ползвах епидурална упойка.
Отидох в последния момент и с пълно разкритие-просто нямаше смисъл и време.
Ако се реша на второ дете обаче, бих направила всичко възможно, за да си спестя болките по време на раждането.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия