загубих близък

  • 3 888
  • 12
моля помогнете ми, не зная какво се прави на 9 ден след смъртта. Навсякъде четох, но пише само за 40.
Виж целия пост
# 1
Аз доколкото знам се раздава и се ходи на гроба  .
Моите съболезнования.
Виж целия пост
# 2
  Съжалявам за загубата ти  Sad
  Зависи колко ти е близък...Не мисля, че има нещо задължително. За мен най-правилно е да направиш това, което ти идва отвътре. Аз например на 9 дена не направих нищо, понеже още не си бяхме взели урната. Просто си тъгувах вкъщи както и на седмия, осмия и всеки предишен и следващ ден.
Виж целия пост
# 3
Слави ,ами какво да правим............. Ние не сме правили никакъв помен .Така ни каза един поп възрастен човек от манастира св. Мина. Когато мъжа ми отиде да го попита относно погребението той каза няма нищо да правите , само ще преливате  с водичка .Той е ангелче и е толкова чисто ............ smile3518
Виж целия пост
# 4
благодаря ви, но толкова ми е мъчно че дори не съм записала всичко което исках да споделя. Аз съм родител, загубил родител- отиде си татко. ....от много време чета форумите, но не събрах смелост да се включа. Много ми е трудно и тежко затова и решх да потърся помощ или не знам и аз какво.....Мама е много объркана , иска всичко да бъде "както трябва" - искам да и помогна.....не знам как и с какво......
Виж целия пост
# 5
В самото началото е много объркващо - съкрушени от мъка ....Бъди силна и подкрепяй майка си .Сега тя има нужда от силно рамо.

-за твоя баща .
Виж целия пост
# 6
Съжалявам за загубата ти.
Прави това, което ти подсказва сърцето, насила нищо не става.
Виж целия пост
# 7
Inche, съболезнования за татко ти. Да почива в мир.  Flowers Rose
Правилни неща няма, когато си е отишъл близък. Общественото мнение да си гледа работата, когато става въпрос за скръбта на семейството.
Ако баща ти е бил вярващ, отиди до кварталната черква и попитай отеца там. Освен питка, вино и варено жито, за друго задължително не се сещам. Сега предстоят едни пости - тези преди Голяма Богородица.
Сега майка ти ще има по-голяма нужда от вас. 
Виж целия пост
# 8
В самото началото е много объркващо - съкрушени от мъка ....Бъди силна и подкрепяй майка си .Сега тя има нужда от силно рамо.

-за твоя баща .
Моите съболезнования·
Виж целия пост
# 9
аз загубих баща си по ужасен начин преди почти 6 месеца. най-лошите шест месеца в живота ми.
нищо не сме правили на 9 дена. ходихме на гробища, както всеки ден. важни са 40-те, въпреки, че аз не съм вярваща и баща ми не беше.
Виж целия пост
# 10
Благодаря ви мили мами! За мен е утеха, че има с кого да си общувам и говоря за тези неща. Въпреки, че се върнах на работа вече, все още ми е трудно да преживея смъртта на татко. Осъзнах, че с него си е отишло  моето детство и от тук нататък и аз ще остарявам(досега се шегувах, че въпреки годините - вече 34 - още пораствам).Благодаря ви още веднъж.
Виж целия пост
# 11
Инче, няма правила как човек да тъгува и да почита близките си
правилно е това което е в сърцето и ума ти
съболезнованията ми...аз обожвам баща си и самата мисъл за раздяла ме кара да изпадам в шок...
желая болката ти да премине в тиха тъга и спомените да сотанат чисти...
уф нямам думи ама искам да подам едно приятелско рамо поне виртуално...няма думи за утеха...няма и утеха при загуба...само времето навиква човек с болката и отсъствието, примирява го със загубата
Виж целия пост
# 12
  Praynig Praynig Praynigнека душата му почива в мир.за теб  Hug Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия