Бременност и ужасни сърбежи

  • 43 289
  • 69
Имам непоносими сърбежи по цялото тяло. Появяват се най-вече след баня.  Ще ходя на лекар днес. Моля тези от вас които са претърпяли същото да споделят как се спасихте от това нещо, което ме докарва до лудост вече. Благодаря ви! 
Виж целия пост
# 1
Мен ме сърбеше основно коремът - предполагам от разтягането на кожата. Вариантът, според мен, е обилно овлажняване с някакъв подходящ крем.
Виж, ако имаш обриви, това вече е друго. Но наистина консултацията с лекар е най-добрият вариант.
Виж целия пост
# 2
Мен също ме сърбеше много корема  и се мажех с разни мазила и имах временно облекчение Tired.Иначе на други места не ме е сърбяло Peace
Виж целия пост
# 3
Сърби от разтягането на кожата.
Мажех се с хидратиращи боди лосиони.
Виж целия пост
# 4
От разтягането на кожата е. Ползвах задължително лосион за тяло след баня.
Виж целия пост
# 5
Ако сърбежите са по корема, е нормално, от разтягането на кожата, мажи се с кремове. Ако е и на други места по-добре се консултирай с лекар.
Виж целия пост
# 6
Бях забравила за тази екстра на бременността.  Laughing
Хидратирай кожата си обилно, това е цярът. Мен основно корема ме побъркваше. Мажех се с мас (измита), дори и в най-големите жеги - действаше ми мн. добре.
Виж целия пост
# 7
Благодаря за отговорите момичета. Мойто не е точно от бременността, защото съм имала подобни сърбежи и преди това, но никога толкова лоши, че да продължават толкова дълго, по няколко часа. Изписаха ми крем, който още не съм изпробвала. Дано да помогне. Разбира се че след баня ползвам овлажняващ лосион, но не помагаше.
Виж целия пост
# 8
Ти говориш може би zа нещо на нервна почва?Аz имам понякога,например снощи като си легнах.Не zнам дали говориш zа това..При мен е нещо като все едно ме лаzят мравки навсякъде и полудявам.Обикновено се случва като си легна,просто не мога да си намеря място  Close
Виж целия пост
# 9
Хидратираи кожата и мажи най-вече с продукти против стрий,че в момента в които почна да ме сърби почнаха да се появяват жестоки.. ooooh!
Виж целия пост
# 10
Ти говориш може би zа нещо на нервна почва?Аz имам понякога,например снощи като си легнах.Не zнам дали говориш zа това..При мен е нещо като все едно ме лаzят мравки навсякъде и полудявам.Обикновено се случва като си легна,просто не мога да си намеря място  Close

Да, може би е на нервна почва, стрес, знам ли. Мисля така, защото ми се появява и изчезва от самосебе си, но пък рядко се появява без да съм се къпала преди това. Лекарката днес каза че би ми изписала антихистамини, но поради факта че съм бременна неможе.
Виж целия пост
# 11
Ти говориш може би zа нещо на нервна почва?Аz имам понякога,например снощи като си легнах.Не zнам дали говориш zа това..При мен е нещо като все едно ме лаzят мравки навсякъде и полудявам.Обикновено се случва като си легна,просто не мога да си намеря място  Close

Да, може би е на нервна почва, стрес, знам ли. Мисля така, защото ми се появява и изчезва от самосебе си, но пък рядко се появява без да съм се къпала преди това. Лекарката днес каза че би ми изписала антихистамини, но поради факта че съм бременна неможе.
Че антихистаминовите медикаменти не се ли предписват при алергии?! newsm78
Може също, ако с къпеш с по-гореща вода, да пробваш да я поразхладиш. Горещата вода изсушава кожата допълнително.
Виж целия пост
# 12
Това било нормално за бременността се оказа. Мен ме сърбеше навсякъде, въпреки че ползвах олио за бременни. Предписаха ми някакъв крем, който охлаждаше кожата. Много ми олекваше.  Grinning
Виж целия пост
# 13
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СЕ КОНСУЛТИРАЙ С ЛЕКАР, ако трябва иди при втори. Не подминавай с лека ръка. Лека бременност и здраво детенце ти пожелавам. Hug
Виж целия пост
# 14
Сърбеше ме много гадно корема и след като се намажех с кремче ми минаваше Peace, но по тялото сърбежи не съм имала. Добре е че си решила да отидеш на лекар. Лека бременност ти желая!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия