непоръчана пратка

  • 1 833
  • 27
вчера ми са случи нещо много необичайно - дойде куриер на "еконт",носейки пратка за сина - всичко точно като има и адрес, но с друг, непознат телефон на получателя, за доставката - платено, но с наложен платеж от 36 лв.
сина не беше в града, позвъних му - както очаквах се оказа, че нищо не е поръчвал и от никой нищо не чака.
телефонът, който беше посочен за получател, не отговаряше.
аз върнах пратката, все пак 36 лв за една кутия ако от обувки, доста лека не ми се плащаха.
така и остана да се чудим каква беше тази щуротия - не беше описано съдържание на пратката и нямаше телефон на изпращача. само някаква фирма от варна - доколкото си спомням "ники байк" или нещо такова. прилича на фирма за велосипеди, ама сина така и не може да кара колело, дори няма.

колко му е някой да те прати нещо, като ти има адреса, да платиш сумата и да се облагодетелства.
сега съжалявам, че ми се досвидяха парите - вече любопитството ми надделява, ама в първия момент много се ядосах.

сина не е малък - на 19 години е и не би си позволил да поръча нещо, без да ми каже.

та се чудя - дали това не е нов вид измами?
Виж целия пост
# 1
Хм,странно . newsm78 Защо не звънна в тази фирма "ники байк" да питаш кой я е пратил поне? newsm78
Виж целия пост
# 2
нямаше посочен телефон
Виж целия пост
# 3
а интересното е , таксата за доставката на адрес беше платена.
Виж целия пост
# 4
Е, що пък за измама ще е това?! Никой не може да ме принуди да платя. Но, виж, баба ми може и да успеят  Thinking
Виж целия пост
# 5
синът много добре знаеше, че тези дни ще отсъства от града, защо ще поръчва изобщо нещо, като знае, че няма де е тук?! а и защо ще дава грешен телефон?! ако иска да получи нещо тайно, ще го поръча "допоискване" например и ще си го вземе без изобщо да разбереме.
Виж целия пост
# 6
Според мен пратката си е точно за синчето. Друг е въпроса какво има да крие. Това, че е отрекъл нищо не означава. Правилно е да не се стискаш такава и да гледаш да минеш гратис. Всяка информация като всяко нещо има стойност. Имаш две възможности - едната си я пропуснала, като си отказала да получиш пратката - не знам за добро или лошо. Другата е да се свържеш с фирмата и да разговаряш с тях и да си доизясниш някои неща. Писмо и пратка си имат получател, но това не си ти. Naughty Щом синът ти е пълнолетен е редно той да си отваря писмата и пратките. 
Виж целия пост
# 7
Мария, позволих си да попитам чичко Гугъл от твое име за тази фирма "Ники Байк". Няма такава ни на кирилица, ни на латиница. Много е възможно да е измама за прибиране на парички. Навремето на мен един така ми пробута кутия от цигари (стек), пълна с камъни, под предлог, че са авточасти, ама това е дълга история... Embarassed
Виж целия пост
# 8
Мария, позволих си да попитам чичко Гугъл от твое име за тази фирма "Ники Байк". Няма такава ни на кирилица, ни на латиница.

Това, че няма сайт, не означава, че фирмата не съществува
Виж целия пост
# 9
Сигурно са поредните измами...като по телефона.Ей,трябва да им се признае(ако е така),че са доста идейни... Tired
Виж целия пост
# 10
Абе фирмата се казва "Нико байк". Нико, собственикът, ми е приятел, пич е, не е престъпник!   Wink Споко, той има практика да изпраща по куриер стока из страната, нещо се е объркал.

http://www.niko-bikes.com/


Виж целия пост
# 11
ха... каква история

чакам продължение
Виж целия пост
# 12
Светът е малък, още по- малко форумът  Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Брех да му се не види  Shocked верно е малък!
Виж целия пост
# 14
Е, сега ще му отеснее на това момче света  Laughing 19 години да остави майка му да мисли, че не може да кара колело...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия