Проблем с крачето

  • 501
  • 5
Здравейте мами. Имам момиченце на 6 месеца и 19 дни. Родихме се с искривено дясно краче. Ходихме на ортопед когато малката беше на 2 месеца и доктора ни увери че крачето ще се исправи само когато детето проходи. Да но сега забелязвам че тя въобще неще да стъпва на това краче. Държи го във въздуха. Като я сложа в проходилката за малко стъпва само на правото краче и скача само на него. на 23 август отново имаме час при ортопеда.  Има ли мами които са имали дечица с подобен проблем и как са се справили с проблема? Дали ще можем да ходим нормално?
Виж целия пост
# 1
Здравей,аз съм била така като бебе,краката са ми били криви(ходилата).Когато съм била бебе са ми ги гипсирали,така ми казаха ,и сега са добре,на 32 години съм,няма проблем.Аз ги забелязвам малко,но не е чак очевидно.Така че не се притеснявай,сега вече всичко е напреднало и мисля че няма да има проблем.Но колкото по-рано,по-добре за детето.Успех!
Виж целия пост
# 2
Твоят ортопед какво мисли за проходилките?
Моят ме посъветва да не ги използвам. Дъщеря ми е на 6 месеца и 20 дни, но проходилка няма да купуваме.

П.С. Пост-ът ми е малко встрани от темата, но ми е интересно какво казват другите ортопеди за проходилката.
Виж целия пост
# 3
Моят ортопед също не препоръчва проходилките. Каза че е по добре детето да проходи самичко.
Братовчедка ми започна да слага нейното дете в проходилка когато беше на 6 месеца и на 8 проходи и сама неискаше да стои в нея. Въпрос на личен избор. Peace
Виж целия пост
# 4
Питай в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=269257.0 ,там отговаря др. Живков.
Надявам се да ти е от полза Peace
Виж целия пост
# 5
Mari^  благодаря   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия