Противоположностите се привличат?

  • 5 488
  • 36
Тези дни  дочух по новините за нова теория, че не противоположностите се привличали а хората с подобни характери .
Те създавали и трайни семейства.

А дали е така? Кой? Кой ще ми каже?
Аз вървя под дъжда и свирукам си даже...
Виж целия пост
# 1
Ами не знам-мъжа ми е Близнак,аз съм Рак-ако на това не му казваш противоположни характери(и си е точно така),здраве му кажи.... WhistlingНе знам колко ще е трайна връзката-все сме като кучето и котката....Чудя се как щеше да е с мъж,със същият като моят характер. Rolling EyesТогава сигурно щяхме да се избием-сега поне е търпелив...
Не вярвам в разликите в зодиите,но за нашата с мъжа ми си е показно просто.
Виж целия пост
# 2
Не зная нищо за тази теория. От мои наблюдения мисля, че противоположностите се привличат и са достатъчно успешни. Като се замисля и откъм еволюционна гледна точка има смисъл в това - по-голямо разнообразие на гени, а оттам и шансове за по-здраво поколение.
Виж целия пост
# 3
Всъщност някой може ли да даде дефиниция на "характер"?
Не намирам нищо в нета.
Ясна ми е общата насока, но ми се иска нещо по-конкретно. От гледна точка на психологията.
Виж целия пост
# 4
Не мисля, че съвсем противоположните характери са способни да изградят трайна връзка. За съжаление различносттие писват рано или късно. Все едно аз да мразя да ям шоколад, но да зная че в знак на добра воля трябва да го правя. Ще ям месец, година, две и накрая ще почне да ми се гади.
Виж целия пост
# 5
Не съм сигурна в тази теория.

Хората би трябвало да се събират, заради сходни интереси, вкусове, виждания и разбирания за живота.
Ако единият примерно е доста активна личност, предполагам, че ще си търси и подобен партньор в живота, защото един флегматик по характер ще му е неразбираем като човек. Трудно ще му влиза в положение и ще е почти невъзможно да се постави на мястото на партньора си.
Познавам хора, които в началото на брака си доста  се различаваха, като характери, но след година, две, започнаха да мислят по един и същи начин/погледнато от страни/.Истината е, че единият просто е направил компромис със своите виждания  и се е нагодил към другия в името на разбирателството и бъдещето на семейството. Лошо няма в компромисите, те се правят във всяко семейство. Стига да не се обезличи човек и да забрави кой е.
Виж целия пост
# 6
Противоположностите наистина се привличат, но повечето бракове са между близки по хакартер, вкусове и разбиране за живота хора. Поне моите впечатления са такива.
Забелязала съм, че в периода на хойкането, хората са по-склонни да експериментират - 80 на сто от познатите ми жени са имали поне една връзка с "лошо момче",  - но когато стане вече време за брак си търсят себеподобен.
Моят извод е: за кратко време става и е интересно, но за по-дълъг период трябва някой като теб.
Винаги има изключения, разбира се. Просто наблюденията около мен сочат това.
Виж целия пост
# 7
Всякакви хора има по този свят, на някои може да им е приятно да са постоянно под напрежение и в "битка" поради противоположностите.

Аз за себе си знам, че в семейството си искам спокойствие и подкрепа, така че предпочитам да живея с "подобен" характер Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Според мен колкото по сходни възгледи за живота имат хората толкова по голям шанс за щастлив живот заедно.
Това с противоположностите е готино , но до време. После омръзва прекаленото разминаване и съобразяване със странности коренно различни от твоите.

Давам пример аз съм по темпераментен човек, екстроветен тип. Мъжа ми е точно обратното, флегматик и интроверт. Е, ами 15 години му вадя думите с ченгел, чакам го на всяко излизане, оставам без нерви. На моменти направо изключвам и ни приемам ни предавам. Отказвам се от всякакъв диалог и си правя каквото си знам без да се мъча да разбера неговото мнение, защото знам какво ме очаква. Пред 9 планини в десета докато си дойдем на думата.
 
Виж целия пост
# 9
 newsm78 По принцип сме противоположни характери .Обаче възгледите ни за живота са еднакви.Той е спокоен ,аз пък съм като буря.Обаче успява да ме успокои и мен,или пък да ме разбушува с тоя си свой спокоен нрав още повече.
Виж целия пост
# 10
newsm78 По принцип сме противоположни характери .Обаче възгледите ни за живота са еднакви.
И ние така Peace
Виж целия пост
# 11
newsm78 По принцип сме противоположни характери .Обаче възгледите ни за живота са еднакви.Той е спокоен ,аз пък съм като буря.Обаче успява да ме успокои и мен,или пък да ме разбушува с тоя си свой спокоен нрав още повече.
Абсолютно същите сме
Виж целия пост
# 12
Класическата типология на темпераментите се базира на една древна класификация. Хипократ през V век пр.н.е. описва четири човешки типа според „преобладаващата в организма им течност”: сангвиник (кръв), холерик (жълта жлъчка), флегманик (лимфа) и меланхолик (черна жлъчка).
Класификация според Юнг - екстроверт и интроверт.


Характерът се интерпретира като реалност, възникваща чрез възприятие и всекидневно мислене, а не толкова като стабилна структура от качества . Характерът е типично поведение и преживяване при типични обстоятелства.
Чертите на характера възникват рано в онтогенезата на основата на взаимодействието на Аза, общия психодинамичен тип (ОПТ) и начина на живот на общността, в която индивидът се ражда и възпитава. Веднъж възникнали, чертите се променят бавно. Те постепенно се фиксират като обобщени навици и привички на индивида.
Стивън Кови противопоставя “етика на характера” и “етика на личността” (с. 28 и сл.). Той дефинира етиката на характера като съзнателно формиране и отстояване в поведението на 11 черти: цялостност, търпение, постоянство, въздържаност, смирение, кураж, справедливост, работливост, непринуденост, скромност, придържане към златното правило.


От всичко това и вашите отговори следва, че теорията е вярна Simple Smile

Виж целия пост
# 13
Рамбо,
от горните класификации, са ми познати само тези на Юнг. Ние и двамата сме интроверти. Обаче напоследък забелязвам у себе си наченки на екстровертност - явно природата търси баланс, не може да сме все толкова еднакви.
Виж целия пост
# 14
всякакви се привличат - и еднакви и различни, въпроса е след това какво става, или се напсват или започват да си убиват като тесни обувки. Не е задължително да ги изхвърлиш, нито пък лесно, някои свикват други не ...  а и на тези които са се напаснали перфектно не е казано че ще оцелеят дълго заедно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия