Има ли книжка с имена? Откъде?

  • 2 130
  • 19
Знам, че има сайтове със списъци с имена, но аз търся книжка. Някак си ми е по-прегледно и по-лесно да отмятам и зачертвам имена, докато стигна до единственото и неповторимо за нашето бебе  Laughing.

Знаете ли дали има такава книжка? Ходих в една книжарница и ми предложиха 2 варинта книги, и двете дебели книги, с тълкования и разни писания  #Crazy, ужас! С твърди корици и скъпи!

Все си мисля, че трябва някой да е публикувал някакво книжле с имена? Помагайте!  Hug
Виж целия пост
# 1
Не съм виждала до сега такива книжки с имена   Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
В църквите има книжки с имената попитай там.  Wink
Виж целия пост
# 3
Мисля, че и в библиотеките има такива именници, вместо да си купуваш може да пробваш там.
Виж целия пост
# 4
Със сигурност съм виждала в книжарници "Хеликон".
Виж целия пост
# 5
На нас ни дадоха такава книжка като се женихме(т.е. като се записахме за женене...имаше и някакви други такива нещица....)....вътре такива безумни неща има Simple Smile)))
Виж целия пост
# 6
Благодаря на всички за идеите!  Hug

В събота и без това ще ходя до библиотеката да си сменя книгите и ще попитам! Ще мина и през някоя църква и райнен съвет. Все отнякъде може да излезе такава книжка!

Иначе още няколко книжарници посетих и все от големите и дебели книги имаше.

Още веднъж - благодаря! Peace
Виж целия пост
# 7
И после пиши да кажеш какво си намерила и  къде хайде успехчета newsm44 newsm10
Виж целия пост
# 8
Аз работя в аптека и имаме много такива книжки , които даваме като подарък с тестовете Престо, можеш да попиташ в някоя аптека  Peace
Виж целия пост
# 9
Аз имам точно една от дебелите с лъскави корици. Не беше толкова скъпа, 18 лв, а е много интересна.
На нас ни дадоха такава книжка като се женихме(т.е. като се записахме за женене...имаше и някакви други такива нещица....)....вътре такива безумни неща има Simple Smile)))
И такава имам, да. Или поне имах, след поредното местене и идея си нямам къде съм я подредила Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
Аз имам точно една от дебелите с лъскави корици. Не беше толкова скъпа, 18 лв, а е много интересна.
На нас ни дадоха такава книжка като се женихме(т.е. като се записахме за женене...имаше и някакви други такива нещица....)....вътре такива безумни неща има Simple Smile)))
И такава имам, да. Или поне имах, след поредното местене и идея си нямам къде съм я подредила Rolling Eyes
Не е скъпа за хора, които се интересуват от имената и произхода и значението им научно или като хоби, на мен също би ми била интересна, но само за да си избереш име на детенцето ми се вижда малко множко Thinking
Виж целия пост
# 11
'Имената на българите' от Недялка Иванова и Пенка Радева, издателство 'Абагар' - Велико Търново, 2005 година. Според мен е хубава, цената е 10 лева.
Имам и стар именник 'Именослов'... Simple Smile
Виж целия пост
# 12
E, Дая, така погледнато, да, аз купих речник на митически същества за 60 лв, така че...може би не съм най-добрият показател за цени на книги Mr. Green За книги, които ме интересуват, мога да дам цяло състояние Rolling Eyes
Аз наистина се интересувам от ономастика и етнография, а тази книга ми беше полезна и в двете насоки.
А да избереш име на дете има 1000 сайта, безплатни, няма нужда от книги дори Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Аз имам точно една от дебелите с лъскави корици. Не беше толкова скъпа, 18 лв, а е много интересна.

Аз съм луда на тема имена  Rolling Eyes Тази книга каква друга информация съдържа, освен самите изброени имена?
Виж целия пост
# 14
Кари, това е моята:
http://helikon.bg/?act=books&do=detailed&id=124327&P … SID=404231205eb80
Както си пише в описанието, съдържа много традиции, свързани със семейството, с именуването на детето.
Произход и образуване на българските имена, тенденции на имената през вековете.
Много е интересна. Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия