НОИ и майчинството

  • 1 691
  • 14
Мили майчета, извинявам се предварително, ако проблема ми е твърде маловажен, но бих искала да ви попитам. От април месец насам по незнайни причини НОИ не ми изплаща майчинството, дъщеря ми е на година и пет месеца, от които оказва се 5 месеца те не плащат, да знаете нещо по въпроса, лятото не трябват пари за децата, нов закон, или просто "чиновническо недоглеждане". Или майчинството е станало само една година, или всяка година се подновява или аз съм твърде неразбрана newsm78 newsm12. Е ако имате възможност да ми помогнете. Благодаря за изчитането   Grinning
Виж целия пост
# 1
според мен питай първо в местоработата ти,а след това иди в нои за справка.не може да не ти плащат.няма промяна в закона.до 9м. 90% от заплатата и после 220лв. до навършване на 2 год.на детенцето.
Виж целия пост
# 2
От това, което си написала, не виждам причина да не ти изплащат парите. По - добре опиши по - подробно за какво става дума в "Майчинството счетоводно".
Виж целия пост
# 3
При всички случаи, щом не ти плащат, трябва да има някакъв проблем. Попитай в счетоводството на фирмата, дали са ти внасяли осигуровките и Образец 1. Обади се и в НОИ. Трябва да има причина.
Виж целия пост
# 4
Като звъннеш в НОИ веднага ще ти кажат къде е проблема-при тях или при работодателя ти.Не е трябвало да чакаш толкова дълго време.
Виж целия пост
# 5
Като звъннеш в НОИ веднага ще ти кажат къде е проблема-при тях или при работодателя ти.Не е трябвало да чакаш толкова дълго време.
Peace 
и аз те съветвам първо да звъннеш в НОИ, че от фирмата могат да ти кажат всичко е ОК и ти да продължиш да не си получаваш парите, после като разбереш къде е проблема, отиваш при счетоводителката ти да го оправи . Тези пари които не са ти преведени досега ще ги получиш накуп, т.е. не ги губиш, ама си е неприятно да стоиш толкова време без парички
Виж целия пост
# 6
Да не би да си студентка или аспирант? Имаше една група, на която се плаща само по 12 месеца майчинство, мисля че за учащите  newsm78.
Виж целия пост
# 7
Когатя бях с първото майчинство бях студентка-плащаха ми само 12 месеца....закона бил такъв
Виж целия пост
# 8
Oт НОИ превеждат парите за майчинство след като от фирмата-работодател внесат осигуровките ти за съответния месец. Така, че е възможно забавянето да е заради невнесени осигуровки.
Но трябва да провериш в счетоводството ви и в НОИ. Иначе ние тук само може да гадаем къде точно е проблема.
Виж целия пост
# 9
Когато минат девет месеца от термина ти, трябва да се подава нова молба при работодателя. Да не би да си пропуснала да го направиш или работодателят ти да е пропуснал да я подаде? При мен по едно време също имаше проблем, писха мейл на НОИ и веднага ми отговориха.
Виж целия пост
# 10
Като звъннеш в НОИ веднага ще ти кажат къде е проблема-при тях или при работодателя ти.Не е трябвало да чакаш толкова дълго време.

 Peace  От питане глава не боли...
Виж целия пост
# 11
Мили момичета благодаря ви за отговорите, така и направих обадих се в НОИ, оказа се че от счетоводството не са подали молба-декларация по чл.53 за получаване на майчинството за дете до 2 годишна възраст. В НОИ ми казаха, че след подаване на въпросната декларация парите ще ми бъдат изплатени накуп без препятствия, надявам се да е така.  Още веднъж ви благодаря  Hug
Виж целия пост
# 12
значи има нещо щом се бавят болничните.
Виж целия пост
# 13
Мили мами аз съм с три деца .Най малкото е на шест месеца.Иаз имах проблеми с майчинството.Съкратиха ме по време на болничен идълго време не ми изплащаха майчинството.Едва сега вземах за август.Моля да ми отговорите как се изплащат майчинствата месец за месец или за преден месец.
Виж целия пост
# 14
Като звъннеш в НОИ веднага ще ти кажат къде е проблема-при тях или при работодателя ти.Не е трябвало да чакаш толкова дълго време.
newsm12
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия