Заекване

  • 654
  • 5
 Здравейте Hug!

Дъщеря ми е на 3г. и 2 м., проговори много малка и говореше много правилно.Преди 2-3 седмици обаче започна да заеква, особено в началото на изречението. В началото го правеше рядко, после зачести и сега почти при всяко изречение заеква Sad. Не зная на какво се дължи, до преди това си говореше много хубаво, с дълги и правилни изречения, като голям човек newsm78. Попитах педиатърката и тя ми каза, че най- вероятно мисълта й изпреварва думите и за това се получава така.
Има ли мами, които са се сблъсквали с подобен проблем? Ако вече има отваряна такава тема, моля дайте линк.

Благодаря ви предварително Hug!
Виж целия пост
# 1
Попитах педиатърката и тя ми каза, че най- вероятно мисълта й изпреварва думите и за това се получава така.
[/quote]  или боже би се е стреснала или уплашила от нещо .
От личен опит ти споделям . Нека детето говори по бавничко като за начало . И с времето това ще го преодолее , защото ще го израсте.  Peace
Виж целия пост
# 2
Не и прави забележка. Може да е от уплаха, но може и да е това, което ти е казала педиатърката- мисълта да изпреварва думите й. Ще отмине не се притеснявай. Дъщеря ми на тази възраст имаше такъв проблем. Аз  я водих на логопед и ми каза, че не е нищо притеснително, да не я поправям. Тя се беше изплашила от куче. Всичко отмина за няколко месеца.
Виж целия пост
# 3
Има си специален подфорум и тема там http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=188269.0.
Иначе големия ми син започна да заеква на около три години и половина,по съвети на познати чакахме да отмине до към 4-тата му година,а селд това започнах да търся помощ от логопед.Сменихме две,докото открихме третата-невероятен човек,пенсионерка,даже не беше от нашия град,но успявахме да я посещаваме дав пъти седмично.Започна работа с детето ми на 4г и половина,ходихме около шест седмици при нея и вече от около година детето ми няма никакви пробелми с говоренето.Друг е въпроса ,че и в къщи положихме сташно много усилия-правехме упражненията за дишане,които жената ни показа,автогенна тренировка и разни игри...Моят съвет е не чакай-заведи детето на специалист,той ще ти каже има ли нужда от терапия.Ако те интересува още нещо ,пиши на лични и питай.
Виж целия пост
# 4
Поправка-ходихме при нея около 6 месеца,не знам защо съм анписала седмици...
Виж целия пост
# 5
мисълта й изпреварва думите и за това се получава така.
Има ли мами, които са се сблъсквали с подобен проблем? Ако вече има отваряна такава тема, моля дайте линк.


Имахме същият проблем и наистина се оказа така- мисълта изпреварва възможностите на говора.
Обърнахме се и към логопед, който обясни, че за заекване може да се говори една след 3 години и половина.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия