Как да задържа теглото?

  • 1 878
  • 14
Моля ви за помощ!
Искам да попитам как най-сигурно мога да си задържа теглото след отслабване с 10кг примерно...?
Виж целия пост
# 1
С постоянен инат,с постоянно ограничаване в количеството на храната,с постоянно гледане внимателно какво точно хапваш...няма формула за запазване на теглото,ако се хвърлиш на сладкото и тестеното и то по много-няма начин да бъде запазено теглото.
Виж целия пост
# 2
Аз лично смятам да задържа теглото с разделно хранене. Ще си позволявам, по изключение, сладко или нещо пикантно, но като цяло тези храни ще са вън от менюто ми.

Успех!  Peace
Виж целия пост
# 3
Благодаря за съветите.Да използвам момента да попитам пълнее ли се от царевицата в консервите?
Виж целия пост
# 4
Пълнее се и то доста Wink
Виж целия пост
# 5
За да си запазиш теглото трябва да отстраниш причината, поради която си напълняла.
Трябва да  спазваш някои пропорции, като си разнообразяваш менюто постепенно.
Задържането на килограмите минава през два етапа - трайна промяна на хранителните навици към здравословен модел и постепенно и дозирано преминаване към обичаен модел на хранене.
Като обичаен модел не значи да седнеш и да се наплющиш до безсъзнание.

Има една теория, че паметта на мастната клетка е три месеца, т.е. след колебания в теглото тя се връща в изходната си големина. И, че  стремежът ти трябва да е запазване на теглото поне три месеца, за да може тялото да приспособи механизмите си към новото, по-ниско тегло и да го запази. Когато в продължение на три месеца едно тегло е задържано с обичайно хранене, то тогава организмът свиквал с новите килограми и ги задържал.
Не знам до колко е вярна. Не знам и какво значи обичайно хранене - за мен е едно, за теб друго и т.н.
Но знам, че без контрол всичко отива при дяволите и си връщаш килата като стой та гледай.
Много зависи и на какъв режим си била, драстичните режими почти на 100% ходят за ръчичка с йо-йо-то.
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви много на всички за съветите   bouquet Hug
Виж целия пост
# 7
Д-р Емилова съветва след нейна диета да се правят поне по 5 дни на плодове в месеца, за да се запазят свалените килограми. Или в дните на пълнолуние и на новолуние да се плодува по 3 дни. 3 дни на чай и плодове с поне 1 ден захранване.
Добре е да имаш някакъв спортен режим.  Peace
Успех!
Виж целия пост
# 8
Спорт Peace
Виж целия пост
# 9
Разделно хранене и спорт Wink
Виж целия пост
# 10

...Като обичаен модел не значи да седнеш и да се наплющиш до безсъзнание...



Ей тази част от цитата ми хареса най-много  Laughing За мен това е обичайния модел на ежедневно хранене,явно затова имам леки проблеми с килограмите  Mr. Green  Но си признайте с ръка на сърцето,че е адски готино  Joy
Виж целия пост
# 11

...Като обичаен модел не значи да седнеш и да се наплющиш до безсъзнание...



Ей тази част от цитата ми хареса най-много  Laughing За мен това е обичайния модел на ежедневно хранене,явно затова имам леки проблеми с килограмите  Mr. Green  Но си признайте с ръка на сърцето,че е адски готино  Joy

 elfi4ka  ..не мисля,че ти трябва още Hug Mr. Green
Виж целия пост
# 12

...Като обичаен модел не значи да седнеш и да се наплющиш до безсъзнание...
Ей тази част от цитата ми хареса най-много  Laughing За мен това е обичайния модел на ежедневно хранене,явно затова имам леки проблеми с килограмите  Mr. Green  Но си признайте с ръка на сърцето,че е адски готино  Joy
Не ми е готино да ми е лошо, да си призная Simple Smile

А на снимката изглеждаш добре, но на една снимка ракурсът е съществено значение и не се създава обективна представа.
Виж целия пост
# 13
с много инат, правилно хранене, движение и понякога добавки.
Виж целия пост
# 14
Лунната диета - 4 пъти в месеца на течности. Ако не ти се следят датите - определи си 1 ден - понеделник или четвъртък /след или преди голямото плюскане/ и бъди на плодове, а още по- добре на течности /айрян,чай, фрешове/
Разделното хранене + спорт
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия